anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot pieniedzy kupującemu

Client:34680311
#1 Nowicjusz#

Witam 

kupujący kupił u mnie przedmiot lecz okazało się że ten przedmiot sprzedałem wcześniej poza allegro i chciałbym zwrócić kupującemu pieniądze i anulować zamówienie ale nie wiem w jaki sposób.

chciałem wypłacić pieniądze z allegro i wysłać kupującemu kasę na konto lecz obawiam sie ze sprzedający zażąda zwrotu pieniędzy przez allegro i stracę drugi raz 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@Client:34680311 Szkoda, że tak wyszło i to jeszcze poza Allegro. Poproś sprzedającego o podanie numeru konta do zwrotu pieniędzy, jeśli nie chcesz ich zwracać za pośrednictwem PayU.

Przeproś kupującego za zaistniałą sytuację, nie przyznawaj się do transakcji poza Allegro. Napisz, że niestety nie zauważyłeś, że nie masz tego towaru na stanie.

Wiola
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Client:34680311  

Możesz rozwinąć bardziej te straty? Co straciłeś pierwszy raz i co stracisz zwracając wpłatę  przez Payu? 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:34680311 To było zwykłe Allegro, czy Allegro Lokalnie?

Na Allegro Lokalnie pieniądze możesz oddać tylko zwykłym przelewem na rachunek bankowy wskazany przez kupującego. Przez Allegro nie oddasz, nie ma takiej możliwości.

Na zwykłym Allegro pieniądze możesz oddać zarówno zwykłym przelewem na konto kupującego, jak również przez Allegro Finanse tak; https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/platnosc-od-kupujacego/jak-zwrocic-wplate-kupujacemu-xG71...

Jeśli zwrócisz pieniądze na konto nie musisz się niczego obawiać, będziesz miał potwierdzenie zwrotu, więc kupujący nie może domagać się ponownego zwrotu przez Allegro.

Zasadniczo anulować zamówienia nie możesz sam, możesz to zrobić w porozumieniu z kupującym.

oznacz moderatorów