anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot produktów, a zostawienie sobie tego z rabatem.

MAMY ROZWIĄZANIE!
PerlaPro
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry,

 

jestem nowy więc się ciepło ze wszystkimi witam 😉

 

Nie znalazłem podobnego tematu, więc smaruję.

 

Kupujący wziął ode mnie 3 produkty i zwraca 2 rzeczy. Z tymże mam rabat na 3cią rzecz 30% taniej. I oczywiście zwraca te rzeczy 2 droższe i zostawia sobie tą po zniżce. 

Czy mam prawo zwrócić mu pieniądze z tego po rabacie, a zostawić sobie ten droższy? Bo przecież jednak nie kupił 3ch rzeczy tylko jedną.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
mdrogeria
#21 Demiurg#

W ofercie pisze wyraźnie 3 sztuka 30 % taniej . Ostatecznie zakupil jedną więc powinien zapłacić cenę podstawową bez rabatu . Jest to ewidwntna próba wymuszenia rabatu , ale przyszykuj się na dyskusję . 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@PerlaPro Tak jak napisała @mdrogeria masz prawo traktować ten 1 przedmiot, który klient zostawił jako zwykły, bez żadnej zniżki.

To samo tyczy się sytuacji gdy np. miałbyś ustawioną wysyłkę gratis od 100zł. Ktoś kupuje za tą kwotę, po czym odsyła Ci produkty np. za 90zł. Również w takim przypadku, ZGODNIE Z PRAWEM, masz prawo naliczyć mu koszt wysyłki do tego produktu, który sobie zostawił według cennika zgodnego z formą wysyłki jaką się to odbyło (wtedy nawet tego kosztu nie musisz oddawać ponieważ klient robi częściowy zwrot innych produktów więc zgodnie z ustawą, nie należy mu się zwrot kosztu dostawy do niego).

Dyskusji się nie bój. Prawo jest po Twojej stronie i jak coś to poinformuj spokojnie, że jeśli klient nie postąpi zgodnie z prawem, to zgłaszasz na policji próbę wyłudzenia. Z pewnością odpuści, a jak nie, przejedź się na komisariat to się klient zdziwi 🙂

oznacz moderatorów
PerlaPro
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję Wam za odpowiedź.

 

Dla mnie było to logiczne co napisaliście. 

 

No ale nie wszystko na świecie co się dzieje- działa logicznie. Więc wolałem dopytać 😉

 

Pozdrawiam i życzę wszystkim jak najmniej kombinatoryki w życiu 😉

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Z wyjątkiem SMARTa

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@LEW433 tak, dlatego napisałem, że gdyby miał ustawioną wysyłkę gratis od jakiejś kwoty (bo ta opcja nadal jest na Allegro dostępna), a nie gdyby klient załapał się na SMART 😉

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@konto zamknięte My wiemy o tym a on nie koniecznie 😐

oznacz moderatorów