anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru bez podania przyczyny który był używany

MAMY ROZWIĄZANIE!
Translogics
#8 Zapaleniec#

Witam, 

Klient zwrócił młynek do mielenia kawy , na kartce w paczce napisał że zwraca bez podania przyczyny. Sprawdzając towar okazało się że był używany czyli była mielona w nim kawa są pozostałości po ziarnach. Czy ja musze przyjąć taki zwrot i zwrócić pieniądze? 

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27
kostas11
#21 Demiurg#

@Translogics  Zgodnie z art. 34 ust. 4 ustawy o prawach konsumenta, konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia: charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

Tu musisz se odpowiedzieć czy to było koniczne do sprawdzenia towaru czy nie 🙂 Jak nie to obniżasz zwrot do wartości używanego młynka ale kasę musisz oddać i zwrot musisz przyjąć 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Translogics
#8 Zapaleniec#

No właśnie i tu zachodzi pytanie czy aby sprawdzić czy młynek działa trzeba było zmielić kawę. W sumie to tak, ale tak pójdę do sklepu po młynek  to nikt mi nie pozwoli w nim zmielić kawy.... ja już go nie sprzedam w takiej cenie ponieważ jest używany. 

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Translogics Możesz pomniejszyć o kwotę taką jaka uważasz, jeżeli towar stracił na wartości.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Translogics logiczne by to się wydawało,odpisz tak kupującemu na zwrot zanim oddasz kasę zobaczysz na jego reakcję, jak to jednorazowy przypadek może lepiej oszczędzić se przepychanek bo allegro i tak stanie po stronie kupujacego a pisząc maile i się szarpiąc więcej zarobisz w tym czasie niż wart jest ten młynek  🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Translogics
#8 Zapaleniec#

Wiesz liczę się z tym ze będę musiał zwrócić pieniądze za ten towar. Tylko co innego jak by to był młynek za 50 zl nie zastanawiałbym się nad tym nawet. A co innego jak to jest koszt 300 zl. Bardziej chodzi o fakt gdy będzie np. 50 takich młynków używanych do zwrotu. Ja juz tego nie sprzedam, a hurtownia niestety nie przyjmie na reklamacje bo towar jest pełnowartościowy. Dlatego to jest chore w tej chwili klient może zrobić wszystko z towarem a sprzedający tylko liczy straty z czyjegoś widzimisię. 

oznacz moderatorów
Zamia1993
#9 Pomysłodawca#

Tak w ramach anegdoty - prowadząc sklep z art dla maluchów rodzice zamawiali smoczki, korzystali z nich, po czym nawet dokładnie ich nie myjąc (pozostawały kropeczki tłuszczu po mleku) - umieszczali w opakowaniu producenta, odsyłali i robili spór pt. gdzie moja kasa. Nawet prawnie jest to określone, że smoczek to art higieniczny i gdy został użyty nie podlega zwrotowi - ZGADNIJ PO CZYJEJ STRONIE STANĄŁ PRACOWNIK ALLEGRO 😎

 

... nie, nie po mojej 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Translogics Tak, musisz przyjąć taki zwrot i zwrócić pieniądze. Zgodnie z przepisami możesz zmniejszyć kwotę zwrotu wtedy, gdy faktycznie doszło do zmniejszenia wartości towaru. Pamiętaj jednak, że kupujący może po otrzymaniu rzeczy sprawdzić jej cechy i funkcjonalność, więc nie każde użycie towaru jest powodem do zmniejszenia zwracanej kwoty. Jeśli nie oddasz całej wpłaty, musisz liczyć się z tym, że kupujący wystąpi o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących i jeśli ją otrzyma, Allegro może wymagać od Ciebie zwrotu kosztów, nawet pod groźbą zablokowana konta.

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@xyz96 Hm, do sklepu chyba nie mogę przyjść, zmielić sobie kawy i stwierdzić "ach, jednak nie tego się spodziewałem". To troche przekracza możliwość sprawdzenia funkcjonalności, bo już nie jest to pełnowartościowy produkt. Uruchomić na sucho, owszem, można - ale to już zależy od produktu. Fakt, przykładowo grzejnik mogę postawić, uruchomić, stwierdzić, że słaby i zwrócić - śladów użytkowania nie ma żadnych i sprzedawca może go nadal sprzedać ze stanem Nowy. Gorzej w przypadku założyciela tematu. Przedmiot z Nowego na Używany przechodzi chyba po iluśtam miesiącach.

Przy okazji, kupujący może wystąpić o rekompensatę, jeżeli zwrócił przedmiot używany i nie otrzymał pełnej kwoty? Nie mówimy oczywiście o obniżce 80 czy 50%, bo raczej tyle nie może obniżyć. Powiedzmy, że sprzedający zwrócił 90% ceny. Zawsze mnie zastanawiało czy taki wniosek rozpatrzą pozytywnie.

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@DarkStoorM 

Trudno jest sprawdzić młynek DO KAWY mieląc w nim powietrze. Niedawno był tu omawiany przypadek sprzedawcy, który obniżył wartość zwrotu o 99%, bo nie potrafił ocenić, czy zwrócony przedmiot jest sprawny. Po tej akcji Allegro zablokowało mu sprzedaż.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 "Pamiętaj jednak, że kupujący może po otrzymaniu rzeczy sprawdzić jej cechy i funkcjonalność" - pamiętaj jednak, że tylko w zakresie potrzebnym do stwierdzenia tychże cech, a i to tylko w takim, w jakim mógłby to zrobić w sklepie stacjonarnym (w którym nikt nie pozwoliłby ci zmielić sobie kawy, chyba że sklep miałby tzw. egzemplarz wystawowy, służący do tego celu - a jak nie wierzysz, to idź np. do marketu nie dla **piiip**ów i powiedz, że chcesz sobie zmielić kawę, a gdy już sprzedawcy się/cię wyśmieją, to zacznij rzucać w nich artykułami... bynajmniej nie z półek, tylko z ustaw😁).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

W takim  sklepie nie tylko pozwolą mi zmielić kawę, ale także pozwolą mi jej spróbować. Na szczęście tam nie zarządzają szaraki z Allegro.

Był spokój cały dzień i niestety zaczęło się.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 Tak tak, dodatkowo podadzą ci śmietankę i ciasteczka, posadzą na krzesełku przy stoliczku, a kierownik sklepu zacznie przygrywać ci na skrzypeczkach, żeby miło ci się pisało posty na AG😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Dokładnie tak. Dodatkowo zwroty przyjmują, choć nie muszą.

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@xyz96 napisał: "W takim sklepie nie tylko pozwolą mi zmielić kawę, ale także pozwolą mi jej spróbować. Na szczęście tam nie zarządzają szaraki z Allegro."

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@Knowhere  Ja śnię, czy ten gość przy perkusji ma na koszulce-                       reklamę berlinek rodzinnych.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@pulkownik66 Jaki znowu gość przy perkusji?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@Knowhere  Post nad moim

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@pulkownik66 No to u mnie nie widać żadnego gościa przy perkusji, bo najwidoczniej mój bloker reklam jest na tyle inteligentny, że jakieś bzdury sam wycina😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@Knowhere  No to szkoda że nie możesz widzieć, ale nie taka wielka .

oznacz moderatorów