anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru objęte promocją 2gi -50%

MAMY ROZWIĄZANIE!
DyskBud
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,
zrobiłam promocję - 2 przedmiot -50%. Kupujący zwraca pierwszy, droższy przedmiot. Ile pieniędzy mam mu zwrócić? Pierwszy przedmiot 26,99zł a drugi 13,49zł Wysyłka za 0zł Smart.

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24
xyz96
#21 Demiurg#

@la_nika 

W tej sytuacji ma zastosowanie Art. 31. 1. Ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta: "W przypadku odstąpienia od umowy zawartej na odległość lub umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa umowę uważa się za niezawartą".

To ciekawe, bo na tej samej zasadzie kupujący powinien tracić prawo do bezpłatnej wysyłki Smart, gdy odstąpi od umowy zakupu kilku przedmiotów, pozostawiając sobie jedną rzecz za przykładowo 2 zł. Umowa niezawarta, Smart przy zakupie za 2 zł się nie należy.

Podobnie ze zwrotem prowizji. Zwrot powinien być przyznawany w każdym przypadku odstąpienia od umowy na podstawie wyżej wskazanego przepisu, a nie jest. Umowa niezawarta, prowizja od niezawartych umów się nie należy.

Znamienne jest jest jednak to - "w naszej ocenie" 🙂

 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

DyskBud napisz najlepiej tu -https://allegro.pl/pomoc/kontakt

Wstrzymaj się ze zwrotem środków , otrzymasz odpowiedź i na wszelki wypadek będzie podkładka .

oznacz moderatorów
exoryna
#14 Krzewiciel#

Ale co ma allegro do tego? Oni nie są stroną transakcji.

Masz jakiś regulamin promocji? Tam powinny być zawarte takie przypadki.

Kupujący korzysta z odstąpienia jako konsument?

 

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@DyskBud  czy dobrze rozumiem promocje ? Obydwa przedmioty są takie same ?

W tym DRUGI  jest za 50% ceny ?

Odstąpienie od umowy oznacza jej anulowanie czyli uznanie za niezawartą.

W tej sytuacji klient zakupił 1 przedmiot i za jeden przedmiot powinien zapłacic jego regularną cene. NIe moze otrzymać przedmiotu za 50% ceny ponieważ de facto go nie kupił.

Ja bym zrobił zwrot za przedmiot promocyjny uznając że kupuący nie spełnil jej warunków i doszło do zakupu tylko jednego przedmiotu.

oznacz moderatorów
DyskBud
#8 Zapaleniec#

Lakiery w dwóch różnych kolorach. Drugi -50%. Ja też oddam kasę tak jakby za tańszy lakier. 

oznacz moderatorów