anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot towaru

MAMY ROZWIĄZANIE!
FUB_Step-Bud
#10 Popularyzator#

Witam pojawiły mi sie 2 pierwsze zwrotu towaru i pierwszy 

Data zwrotu
15 czerwca 2022
Zwrot zgłoszony DPD
Czy ja powinnam czekać na zwrot towaru aż go otrzymam i dopiero wtedy zwrócic przesyłkę bo 14 dni mam na zwrot pieniędzy nie chce niepotrzebnych problemow bo dopiero zaczynam na allegro  ? odstąpienie bez podania przyczyny ogolnie to jest,  i co w sytuacji jesli np nie będzie paragonu ?  
oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30
Client:44052296
#21 Demiurg#

@FUB_Step-Bud ze zwrotem pieniędzy lepiej poczekaj na zwracany przedmiot. Jak niema paragonu do korekty podepnij formularz odstąpienia od zakupu wypełniony przez kupującego.

oznacz moderatorów
FUB_Step-Bud
#10 Popularyzator#

Dziękuje za odpowiedź . Poczekam dla pewności. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@FUB_Step-Bud Czekać możesz, czasem kupujący się rozmyślają, masz max14dni na zwrócenie od czasu odstąpienia umowy zakupu.

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@LEW433 
max14dni na zwrócenie od czasu odstąpienia

Znowu wprowadzasz w błąd !

Art. 32 Ustawy o Prawach Konsumenta: 
3. Jeżeli przedsiębiorca nie zaproponował, że sam odbierze rzecz od konsumenta, może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od konsumenta do chwili otrzymania rzeczy z powrotem lub dostarczenia przez konsumenta dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
Przy czym: dowód nadania <> dowód odesłania.


czasem kupujący się rozmyślają
Prawo nie dopuszcza "rozmyślenia się" przez konsumenta ze złożonego oświadczenia o odstąpieniu. 
Art. 34 UoPK
1. Konsument ma obowiązek zwrócić rzecz przedsiębiorcy lub przekazać ją osobie upoważnionej przez przedsiębiorcę do odbioru niezwłocznie, jednak nie później niż 14 dni od dnia, w którym odstąpił od umowy, chyba że przedsiębiorca zaproponował, że sam odbierze rzecz.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
Modnamamacorka
#9 Pomysłodawca#

To się podepnę bo nigdy nie miałam takiej sytuacji ze klient czeka do ostatniego dnia z wysyłką a  ciekawi mnie jak allegro liczy te 14 dni.

Np klient zgłasza zwrot 8 czerwaca o godz np. 19 

Czy te 14 dni jest liczone do godziny 19 tak jak jest zgłoszony zwrot czy pełne doby?

oznacz moderatorów
FUB_Step-Bud
#10 Popularyzator#

u mnie widzę ze w tych 2 zwrotach pisze tylko zwrot zgłoszony od 15 czerwca gdyby zostało nadane powinnam juz dostac towar. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Modnamamacorka 14dni od chwili zgłoszenia odstąpienia ty masz czas na zwrot środków a kupujący ma 14dni na zgłoszenie zwrotu i 14dni na odesłanie, czyli on w zasadzie ma 28dni.

oznacz moderatorów
FUB_Step-Bud
#10 Popularyzator#

no  a co jesli ja mu zwroce kase a on towaru nie ? bo calkiem tak moze byc

oznacz moderatorów
Modnamamacorka
#9 Pomysłodawca#

Ja to wiem 

ale chciałabym wiedzieć jak allegro liczy czas na odesłanie towaru przez klienta od momentu zgłoszenia zwrotu czyli zostaje mu 14 dni. Czy ten czas liczony jest od godziny zgłoszenia czy liczone sa pełne doby. 

Np. zgłaszany zwrot jest o godzinie 19 i te 14 dni też są liczone do godziny 19 czy do pełnej doby czyli 24 godziny

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@Modnamamacorka 
Zgodnie z przepisami: terminy liczone w dniach liczone są od początku (godz. 0:00) dnia następnego po zdarzeniu np. po odstąpieniu, a upływają z końcem doby (o godz. 0:00) następnego dnia po ostatnim dniu terminu np. 14-stym).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Trzeba odesłać towar w ciągu 14 dni, ale… od złożenia oświadczenia o odstąpieniu. Masz zatem 14 dni na złożenie oświadczenia o odstąpieniu i 14 dni od złożenia oświadczenia na odesłanie towaru. Obrazując, jak rozłożona w czasie może być procedura zwrotu towaru: jeżeli otrzymałeś towar 10 lipca, możesz powiadomić sprzedawcę o chęci odstąpienia od umowy maksymalnie 24 lipca. Jeżeli oświadczenie złożysz tego ostatniego dnia, 25 lipca będzie pierwszym dniem biegu terminu odesłania towaru. Towar musisz wysłać najpóźniej 7 sierpnia.😁

oznacz moderatorów
FUB_Step-Bud
#10 Popularyzator#

A jeśli kupujacy by sie rozmyslil sie zwrotu mam do niego pisac cz nic nie trzeba robic ? chodzi mi zeby nie minelo 14 dni a z mojej strony nie zostały podjęte zadne kroki w tej sprawie

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@FUB_Step-Bud nic nie musisz robić do chwili aż otrzymasz numer przesyłki zwrotnej

oznacz moderatorów
FUB_Step-Bud
#10 Popularyzator#

a numer przesyłki zwrotnej gdzie się dokladnie pojawi tam gdzie widze zwroty czy dostane informacje ?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
Modnamamacorka
#9 Pomysłodawca#

Tak, ale ze zwrotem najlepiej poczekać jak dostanie się przesyłkę 

oznacz moderatorów
FUB_Step-Bud
#10 Popularyzator#

Ok dzięki 🙂 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@FUB_Step-Bud tu- https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/zwroty w szczegółach podejrzysz drogę przesyłki 

oznacz moderatorów
FUB_Step-Bud
#10 Popularyzator#

ok super dzięki wielkie no wlasnie tu widze tylko informacje ze zwrot zgloszony nic wiecej.

oznacz moderatorów