anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

40% sprzedających jest lepsza od ciebie

krejzole
#14 Krzewiciel#

sprzedałem 3 przedmioty w miesiącu w sumie za 160 zł i w jakości sprzedaży napisane jest ze 40% sprzedawców jest lepszych ode mnie. 

To oznacza że 60% profesjonalnych sprzedawców na allegro przez miesiąc zrobiło jeszcze mniejszą sprzedaż? To jest aż tak słabo w handlu?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

🤣

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Wejdź sobie w zakładkę "jakość sprzedaży" i inne temu podobne bzdury. Policz sobie ile parametrów Allegro bierze pod uwagę. Kwota sprzedaży to jedynie jeden z wielu parametrów. Sprzedałeś 3 przedmioty, wysłałeś w terminie, nie otrzymałeś negatywów, stąd wysokie noty.

Złap przy tej sprzedaży 1 nega i będziesz miał przez rok z głowy problem ze zbyt dużą jakością sprzedaży.

Inne przykładowe parametry brane pod uwagę:

- kwota sprzedaży

- terminowe odpowiedzi w dyskusjach

- terminowe odpowiedzi na e-maile

- jakość odpowiedzi w dyskusjach i na negatywne komentarze

- ilość negatywnych komentarzy

- ilość nierozwiązanych dyskusji (jedna "załatwia" małego i solidnego sprzedawcę na miesiąc)

- ilość aukcji z wysyłką 24h lub natychmiast

- terminowość wysyłek

- terminowość wprowadzania numerów listów przewozowych

- udział w aukcjach promocyjnych Allegro

I sporo innych.....  , dodatkowo cały czas Allegro wprowadza nowe, ale to oczywiście Ciebie nie dotyczy przy takiej sprzedaży.

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Myślę że jest jeszcze zbyt mała ilość parametrów stanowczo za mało. Jest potrzeba wprowadzenia dodatkowych miar zadowolenia.

Osobiście przestałem kupować na allegro. Zrobiła się drożyzna po tym jak sprzedawcy byli zmuszeni dowalić koszty tych pseudo darmowych wysyłek smart w koszta produktu.

 

oznacz moderatorów

orbitkownia_pl
#11 Animator#

sod 11 lat sprzedaję na allegro, tak nędznie nie było nigdy... w porównaniu z zeszłym rokiem mam 1/3 tego co wtedy, a opłaty 20% wyższe, więcej na **piiip** sprzedaję , to są dobre zmiany

oznacz moderatorów

CypisOfficial
#10 Popularyzator#

@krejzole 

Przecież sprzedawcy płacą jedynie 2zł za każdego SMART'a z tego co pamiętam...

I myślisz, że o te kilka złoty wzrosły ceny produktów? 🙂

oznacz moderatorów