anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

allegro czechy paragon fiskalny jak wystawić ???

PROAGMAR_PL
#1 Nowicjusz#

allegro czechy paragon fiskalny jak wystawić ???

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Nikt Ci tutaj nie odpowie - przekierują Cię profesjonalnie napisanego tutorialu, z którego nic nie wynika. Skontaktuj się z biurem rachunkowym lub swoim księgowym - unikniesz problemów, nerwów i zyskasz na czasie.

oznacz moderatorów

PROAGMAR_PL
#1 Nowicjusz#

z księgową już rozmawiałem. żadna drukarka i kasa fiskalana nie pozwala na sprzedaż w walucie obcej. Trzeba wystawiać fakturę imienną .....bez nip na czeskiego klienta . Faktura imienna musi mieć podpięty paragon i tu koło się zamyka bo nie puszcza fiskalizacji. Allegro narobiło burdelu a rozwiązania na to nie mają... ech 

 

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Oczywiście że mają rozwiązania (choć w innym temacie). Poczytaj o podwyżce prowizji i opłatach dodatkowych od lipca.. Tam dopiero jest niezły saloon 😉

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Tu to już wszystko jeden wielki bałagan, niestety.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@PROAGMAR_PL 

Cytuje

"żadna drukarka i kasa fiskalana nie pozwala na sprzedaż w walucie obcej."

To znaczy masz na myśli swoje drukarki, kasy czy w ogóle drukarki / kasy?

 

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

 @PROAGMAR_PL może mieć rację z tym wystawianiem paragonów w obcej walucie. Sklepy przygraniczne nie rozliczają sprzedaży w EUR np, tylko działają trochę na zasadzie kantorów. Klient widzi aktualny kurs przy wejściu do sklepu, płaci EUR a resztę dostaje w PLN. 

Tak to kiedyś działało - myślę, że nadal zasada obsługi obcych walut w handlu detalicznym jest podobna.

oznacz moderatorów

eny120
#9 Pomysłodawca#

Dla Klienta z zagranicy wystawia sie fakturę papierową, nie rejestruje sie sprzedaży na kasie fiskalnej. Księgowa przelicza wartość sprzedaży z faktury po kursie NBP z danego dnia

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Coś jednak zapamiętałem z poprzedniego wdrożenia systemu w jednej z sieci handlowych 😉 Tam, jednak było to rozliczane (tzn kurs) na paragonie (w stopce).

oznacz moderatorów

abella7
#8 Zapaleniec#

Ja rozliczam według fakturowania OSS .Wiąże się to z rozliczanie podatku Vat w drugim Urzędzie Skarbowym .Vat odprowadza się w Euro. Trzeba przejść wcześniejszą rejestrację sprzedaży unijnej.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@abella7 ale to dopiero zgłaszasz jak przekroczysz 10 000 euro ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

abella7
#8 Zapaleniec#

https://www.ifirma.pl/blog/podatki/vat-oss.html

na tej stronie są informacje jak sprzedawać w Unii

oznacz moderatorów