anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ALLEGRO kurier DPD - dopłaty, przesyłka nietypowa/niestandardowa

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Witam

Juz wkrótce allegro bedzie wymagać jednego z trzech kurierów ( DPD, UPS, Pocztex )

Chciałbym poruszyć kwestie niejasnych praktyk stosowanych przez firme DPD, mianowicie
dopłaty za paczki niestandardowe/nietypowe

Co jakiś czas spotykam się z bezzasadnymi dopłatami.
DPD nie potrafi przedstawić jakichkolwiek dowodów na słuszność swoich roszczeń
poza tekstem typu " tak, w systemie mamy oznaczone jako niestandard"


Z tego co się dowiedziałem nieoficjalnie to weryfikacje paczek przeprowadza automat

Nikt tego nie kotroluje, nikt nie sprawdza czy nie zaszła pomyłka, nawet protoków nie spisują,


Mniej wiecej 2-3 miesiące temu ograniczyłem DPD do minimum i resztę wysyłam za pośrednictwem @InPost
Nie ma większych problemów i na chwile obecną jestem bardzo zadowolony

Pozostaje kwestia tych "kilku" paczek wysylanych za posrednictwem DPD.
By ustrzec się przed dodatkowymi opłatami
każdą paczke fotografuje.Jest to uciążliwe jednak przy tej ilości mogę się poświecić

Dostają paczki w kartonach o regularnych kształtach, bez folii stretch, waga i wymiary zgodne z zadeklarowanymi
i mimo wszystko mam dopłaty.

W załączniku fotka ostatniej paczki która została sklasyfikowana jako nietypowa.Wymiary i waga zgodne z zadeklarowanymi
Nie wiem co w niej takiego nietypowego.Może ktoś mnie oświeci gdy moderator/ka zatwierdzi foto

 

Czy wysyłając paczki za pośrednictwem allegro możemy być pewni, że otrzymamy
jasne dowody na słuszność dopłat jeśli takowe wystąpią ? 

W jakim czasie od nadania może zostać naliczona dopłata ?
Bo z senditem na allegro mialem taką przygode, że dopłate naliczyli po prawie 6 miesiącach.

Nie uśmiecha mi się archiwizowanie większej ilości paczek.Nie mam na to czasu i ochoty.
Jeśli coś jest nie tak oczywiście nie ma problemu bym dopłacił ale chciałbym wiedzieć za co

Licze na to, że allegro może zagwarantować, że zadba o sprzedającychpaczka nietypowa/niestandardowapaczka nietypowa/niestandardowa

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

OMT2
#8 Zapaleniec#

No i się zaczęło, my wysyłamy produkty dla dzieci, i za wysyłkę bazy Maxi Cosi familyfix gdzie wymiar paczki to 50x30x60cm i wagę do 10kg DPD nam doliczyło  159zł jako paczka niestandardowa, powód ? waga od 50-100kg ( chyba z jakimś dzieckiem tą bazę wysyłałam) na razie złożyłam reklamację poprzez pracownika Allegro gdyż tych paczek mam 6szt ogółem doliczone do rachunku allegro 500zł. Zobaczymy co się będzie działo ale na cud nie liczę bo to samo przeszłam z Sendit i odpowiedź DPD była wtedy prosta - gdybym nie wysyłała przez pośrednika paczek to mój opiekun w DPD pomógł by mi problem rozwiązać a tak mam płacić. 

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

lepiej - ja słałem dwa ciuchy dziecięce do 0,3kg - koperta bąbel.

+ 199zł 😄 - waga gabrytowa przekroczona 

 

oznacz moderatorów

OMT2
#8 Zapaleniec#

To jest jakaś masakra. Najgorsze jest to że jak przestaniesz korzystać z tych przewoźników to tracimy SMARTA a niestety to jest jeden z częstszych wyborów na Allegro. Ręce związane. 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Niestety ale DPD to do rozprowadzania przesyłek jeszcze nie dorosło i na każdym kroku trzeba im patrzeć na ręce(naliczone koszty dostawy) .Takie traktowanie sprzedawców i ich przesyłek można tylko porównać do lichwiarstwa w handlu i udzielania chwilówek.

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

Może jakiś moderator się wypowie - co z reklamacjami na takie usługi ?

Jak wspominałem - ja słałem kopertę bąbelkową i dostałem + 199zł

Wysłałem rma - ale po wpisach tu - obawiam się o swoją reklamację .... 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Gdzieś już czytałem że według DPD koperta jest opakowaniem ponad gabarytowym i naliczają za to dodatkowe koszty .To jest jeden z powodów dlaczego musiałem zrezygnować ze smarta a co za tym idzie z SS gdyż 99,9 % wysyłek wysyłam w kopertach do 0,5 kg . Nie dość że wysyłając kurierem sprzedawca jest skazany na oddanie części kosztów nadania to jeszcze dostaje po głowie dopłatą za formę wysyłki .

oznacz moderatorów

OMT2
#8 Zapaleniec#

U mnie do tego doszło że boję się otwierać stronę z Rozliczenia z allegro bo taka niespodzianka wysokości 500zł do rachunku potrafi nieźle wystraszyć a podejrzewam że to dopiero początek.

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

żartujesz... to to by była już niezła patologia.

Ale dopłata do koperty 199zł ?:D 

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@kolekcjoner608 Niestety miałem to samo, co Ty. Złożyłem reklamację(umowa bezpośrednio z DPD), odrzucona. Nie zapłaciłem faktury, uzasadniając, że paczki o wymiarach 50x50x6, waga 3 kg. nie zaliczane są do niestandardowych i piorunem przyszła korekta faktury. Oczywiście już zerwałem umowę. Gdyby to była jednostkowa pomyłka, to ok, ale przy wysyłkach w setkach miesięcznie, liczą chyba na nieuwagę. Problem narastał z miesiąca na miesiąc. Co ciekawe, w odpowiedzi dostałem takie zdanie: "o co panu chodzi, przecierz to tylko kilkadziesiąt złotych". Zaważyło.

oznacz moderatorów