anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Błąd podczas dodawania zdjęć

MAMY ROZWIĄZANIE!
Patrizia_Obuwie
#7 Wielbiciel#

Witam

Podczas dodawania zdjęcia w formacie jpg. występuje błąd i jest brak możliwości dodania zdjęć produktów do aukcji. 

Gdzie tkwi problem ?

Proszę o pomoc!

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
7YP6K
#12 Orędownik#

Opisz dokładniej co się dzieje. Wyskakuje jakieś okno z informacją o błędzie? 

oznacz moderatorów
Patrizia_Obuwie
#7 Wielbiciel#

Podczas ładowania zdjęcia odrzuca je i z lewej strony ukazuje się komunikat:

"Nie udało się dodać zdjęcia
Wystąpił błąd podczas dodawania obrazka"

Są do zdjęcia produktów wykonane podczas sesji produktowej. Inne zdjęcia np. "z telefonu" udaje się załadować.

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@Patrizia_Obuwie Jaki jest rozmiar zdjęć?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
Patrizia_Obuwie
#7 Wielbiciel#

@pinsplash 

Rozmiar zdjęcia to

6103 kb 

7360x4912 piks.

oznacz moderatorów
7YP6K
#12 Orędownik#

No i wszystko jasne 

  1. Minimalne rozmiary zdjęcia - dłuższy bok min. 500 pikseli
  2. Maksymalne rozmiary zdjęć - 2560 x 2560 pikseli

Zmniejsz te zdjęcia. 

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@7YP6K Tak przy okazji, zdjęcia mogą być o wiele większe, więc informacje z pomocy są troszkę nieaktualne. Udało mi się wgrać testowe zdjęcie 5000x5000px / 7mb i zapisać ofertę bez błędów.

@Patrizia_Obuwie  Ten błąd często wyświetla się podczas multi-wysyłki dużych zdjęć przy wolniejszej prędkości wysyłania, dostajemy Timeout i zdjęcie trzeba wgrać ponownie (o ile mieści się w wymiarach). Nie jestem pewien, ale maksymalnie Allegro chyba przyjmuje 26Mpx, Twoje zdjęcie ma 36Mpx. Możesz śmiało w dowolnym programie zmniejszyć rozmiar o połowę, zwykły Windowsowy MSPaint wystarczy (otwierasz zdjęcie, ctrl+w, wartość procentowa rozmiaru na 50%, nawet i 75% starczy przy Twoim zdjęciu i zapisujesz).

Jeżeli Twoje zdjęcia dużo zajmują, polecam stronę TinyJPG lub TinyPNG do kompresji "prawie" bezstratnej - minusem jest niestety max 5mb na plik 😕

oznacz moderatorów
7YP6K
#12 Orędownik#

@DarkStoorM Owszem można, sam dodaje większe i bez problemu zapisuje takie aukcje. Jednak sprawdź swoje zdjęcie z aukcji po kliknięciu prawym myszy in wybraniu właściwości/pokaż obraz czy jak tam Twoja przeglądarka to nazywa. I co wtedy? Rozmiar oryginalnego zdjęcia najszerszy bok 2560px. Moim zdaniem narzędzie allegro samo kompresuje zdjęcia do tego formatu dokładając do tego stratę na jakości zmniejszając jego wagę. 

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@7YP6K Tak, Allegro kompresuje zdjęcia, tylko raczej chodziło o to, że pomoc trochę odbiega od rzeczywistości 😉

Chyba się troszkę pomylili wpisując końcowy wynik kompresji zamiast faktycznego dozwolonego rozmiaru. Ale cóż, ważne, że ich narzędzia jakoś tam działają 😄

Podsunęło mi to przy okazji pewien pomysł

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Aj, już nie mogłem edytować postu 😞

@msniezek Pozwolę sobie przywołać robiąc mały, niewinny off-topic, a nie chcę specjalnie zgłaszać nowego pomysłu, chyba nie ma sensu 😄

Ciekawi mnie jedna rzecz. Można podpytać w zespole czy byłby sens, żeby podrasować trochę kompresję zdjęć na serwerze? Praktycznie większość zdjęć można uciąć średnio o 60% wagi. Nie wiem ile danych zawiera "zabezpieczenie" zdjęć, więc zakładam, że można zaoszczędzić nawet do 50% więcej miejsca.

Wziąłem kilka zdjęć z losowych ofert dla testu i większość, która już jest po kompresji Allegro można skompresować jeszcze bardziej, oczywiście bezstratnie dla oka. Patrząc na to ile tysięcy ofert wystawianych jest na godzinę, to chyba każdy bajt się liczy 😄

 

(zakładam, że "odcisk zabezpieczający" to tylko kilka kilobajtów)

zdj.png

oznacz moderatorów
bmaks57
#7 Wielbiciel#

Nie występuje informacja tylko kreci i z powrotem wchodzi na aukcje.

 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@bmaks57 Wyszyść proszę pamięć podręczną oraz pliki cookies oraz sprawdź, czy problem występuje również w trybie incognito. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów