anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Błędnie naliczona ilość przesyłek przez allegro

fabrykasokow
#10 Popularyzator#

Witam wszystkich,

co mogę zrobić w sytuacji gdy Allegro źle oblicza liczbę przesyłek? Klient zamówił u mnie 6 soków w kartonie i 3 małe buteleczki, powinnam to mieć jako dwie przesyłki, a w systemie mam tylko 1. Ustawienia ilościowe mam na 6 sztuk max w paczce. 

Jest to już drugi lub 3 mój przypadek w ciągu ostatniego miesiąca, tylko poprzednie dwa były o tyle prostsze, że poprosiłam o dopłatę do przesyłek (klienci bez opcji smart).

Teraz przesyłka jest smart, wobec czego klient może się oburzyć, jeśli zaproponuję mu takie rozwiązanie.  Wartość zamówienia powyżej 100 zł wiec bez problemu powinno  złapać dwie przesyłki w smart.

Bardzo brakuje takiego przycisku przy zamówieniu "zgłoś problem" - wówczas było by to trochę prostsze tak myślę, lokalizacja błędu i jego ewentualna naprawa.

Proszę o poradę.

 

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

fabrykasokow
#10 Popularyzator#

Ktoś coś?

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

Nie rozumie problemu. Klient ma Smart i ma darmową wysyłkę kurierem. Czemu miałby dopłacać? Zażądaj wystawienia odpowiedniej etykiety z dopiskiem ostrożnie od allegro aby mu się butelki nie potłukły.

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Tak ale wagowo czasem nie da się tego nadać 1 paczką i dlatego ustawia się że w paczce max 6 sztuk, a przy smarcie tego nie rozróżnia i wskakuje jako 1 przesyłka, gdzie poza smartem liczy normalnie jako dwie płatne przesyłki 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@kostas11  Skoro przesyłka jest darmowa to co waga obchodzi Sprzedającego? To jest problem allegro. Widocznie specjalnie tak sumuje się w smarcie, bo ma iść jedną paczką. Z tego co wiem mięcej etykiet nie da się wydrukować niz jedna dla przesyłki smart.

oznacz moderatorów

fabrykasokow
#10 Popularyzator#

Ale mam pudełko zbiorcze na 6 soków i butelki mi się do niego nie zmiesza wiec fizycznie to nie jest możliwe. musiałabym dać dwa pudełka do jednej etykiety. 

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@fabrykasokow  przyklej dwa kartony solidnie taśmą lub strechem i nadaj jako jedną przesyłkę. 

oznacz moderatorów

fabrykasokow
#10 Popularyzator#

da się wygenerować więcej etykiet w smart, jeśli allegro wygeneruje ilość paczek prawidłowo, miałam kilka przypadków z 3 etykietami do jednego zamówienia i nawet jeden przypadek gdzie miałam 4 etykiety w smart do paczkomatu.

oznacz moderatorów

fabrykasokow
#10 Popularyzator#

@nat_not może pomożesz mi w tym przypadku? Bo znowu mam podobną sytuację....jest to dość uciążliwe i nie wiem jak sobie z tym poradzić. Może wystarczy zmienić cos w ustawieniach, tylko tego nie potrafię zrobić....

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@fabrykasokow Podaj mi numery ofert, które weszły w skład zakupu.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

fabrykasokow
#10 Popularyzator#

9100578879 - 5 szt

9100699450 - 2 szt.

9080970043 - 6 szt

9097810128 - 2 szt

9094441288 - 8 szt

@nat_not  W każdej z aukcji limit szt w paczce jest 6 lub 8 szt, a wszystkich zamówionych sztuk mam 23. Powinnam mieć 3 przesyłki a mam tylko 2. 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@fabrykasokow W tych 3 ofertach masz ten sam cennik: 9100699450, 9100578879, 9094441288. Kolejny jest w tych ofertach: 9080970043, 9097810128. A ta oferta: 9216749028 ma jeszcze inny cennik.

System przeliczył koszty dostawy dla każdego z cenników, biorąc pod uwagę oferty, do których został dodany i następnie porównał wyniki między sobą. W tym momencie nie miało już znaczenia ile zadeklarowałaś sztuk w paczce. System wskazał najwyższy koszt dostawy - zgodnie z Twoim wyborem, dotyczącym przeliczania kosztów dostawy dla ofert z różnymi cennikami.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

fabrykasokow
#10 Popularyzator#

co mam zrobić żeby sytuacja się nie powtórzyła? 

Nie mogę wszędzie użyć tego samego cennika bo to było by bez sensu, ze względu na różne wagi i rozmiary produktów.

oznacz moderatorów

fabrykasokow
#10 Popularyzator#

W takiej sytuacji jestem w plecy o koszty całej przesyłki bo klient nie pokryje tego kosztu.

9094441288 w tej aukcji maksymalna ilość sztuk w paczce to 8 - wiec powinno mi to policzyć jako jedną przesyłkę.

9080970043 w tej aukcji maksymalna liczba sztuk to 6, i takie jest zamówienie, wiec tez powinno policzyć jako jedna przesyłkę. Reszta powinna się z sumować do 3 paczki. 

Wg mnie system coś chrzani. 

oznacz moderatorów

fabrykasokow
#10 Popularyzator#

9100578879 - w tej ofercie powinnam tez mieć wstawioną większą liczbę maksymalną w paczce, bo produkt jest lekki, ale zmieniłam to ze względu właśnie na te durne pomyłki, bo myślałam że system przelicza to na sztuki. 

@nat_not potrzebuję złotego środka....

oznacz moderatorów

fabrykasokow
#10 Popularyzator#

Zmieniałam na:

"Przesyłki będą nadane osobno, a koszty dostawy zsumują się."

Zobaczę czy to poprawi sytuację....

oby tylko nie odstraszyło mi klientów.

 

A czy mogę zrobić coś z tym wygenerowanym zamówieniem żeby nie płacić za przesyłkę?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@fabrykasokow Niestety poza ujednoliceniem cenników nie jestem w stanie Ci nic zaproponować 😞

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Robert_Pa
#7 Wielbiciel#

Mam dokładnie ten sam problem, z tym że u nas marże są bardzo małe i niestety w wielu przypadkach musimy do takie sytuacji dopłacić.

problem już istnieje od dłuższego czasu ale widać że allegro się nie śpieszy z jego rozwiązaniem bo ich to nic nie kosztuje!

oznacz moderatorów

Zabawne_Puszki
#8 Zapaleniec#

@nat_notNo i tu kryje się problem.
System wyliczył koszty wysyłki, ale nie zrobił następnego kroku - wyliczenia ilości paczek.
Mamy 23 szt. w 2 cennikach:
1. 9100578879 (5 szt) + 9100699450 (2 szt) + 9094441288 (8 szt) = 15 szt. Limit szt w paczce jest n.p. 8.
2. 9080970043 (6 szt) + 9097810128 (2 szt) = 8 szt. Limit szt w paczce jest n.p. 6.
System musi wyliczyć potrzebną ilość opakowań w jeden z dwóch sposobów:
1. albo wyliczyć potrzebną ilość opakowań do każdego z cenników osobno - math.ceil(15/8) + math.ceil(8/6)
2. albo wyliczyć ilość mixów - math.ceil(15/8 + 8/6).
Ale tego nie robi. Dla czego?

oznacz moderatorów