anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

bledne nazwisko uzytkownika allegro

Client:50014772
#7 Wielbiciel#

Zarejestrowalem sie z blednie podanym nazwiskiem w allegro.

 Aktualnie nie jestem w stanei wyplacic srodkow zgrowadzonych na koncie w allegro, gdyz autoryzacja przez bank konczy sie niepowodzeniem.

Prosze o pomoc w zwiazku z nieudana proba wyplaty srodkow zgromadzonych ne koncie allegoro w zwiazku z zawartymi transakcjami sprzedazy.

Dziękuję.

 

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:50014772 Napisz do nas przez ten formularz. Postaramy się pomóc.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Client:50014772
#7 Wielbiciel#

wiadomosc wyslana

oznacz moderatorów

Client:43732365
#7 Wielbiciel#

Witam mam problem potrzebuje zmienic imie Mojej Babci Heleny na Moje Tomasz.. kiedys babcia powiedziala zebym jej zalozyl konto u was po to zeby zamowic rzeczy dla niej czy tam dla siebie z ktorym operowalem.

Dostalem odpowiedz to nie zostalo zatwierdzone. Masakra dlaczego ?co jest z tym waszym allegro ??

Czemu niemacie wiecej opcji ?

To jest trudniejsze od wygrany w totolotka !!!!

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:43732365 rozumiem Twoje zdenerwowanie, ale takie zasady obowiązują na platformie. Nie można przekazać swojego konta Allegro innym osobom. W takim wypadku powinieneś założyć osobne konto na swoje dane.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Czekolada01
#1 Nowicjusz#

Dobry wieczór założyłam nowe konto na allegro na nowym mailu ale po zalogowaniu allegro  zwraca sie do mnie ,,Anna,, a w mailu ze juz mam konto na allegro to prawda jest ale nie moge sie dostac do niego dlatego zalozylam nowy mail i konto w ustawieniach konta automatycznie bylo wpisane  ,,[edycja],, dodam ze to nie moje nazwisko  o co chodzi ? @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Czekolada01 to konto zostało założone w 2006 roku. Podejrzewam, że logujesz się na inne konto, zamiast na to nowe. Na jeden adres e-mail może być założone tylko jedno konto, natomiast dane na koncie pochodzą z daty jego założenia, czyli z 2006 roku. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Wejdź w Dane konta, potem przy Imię i nazwisko kliknij Zmień, wybierz powód i zatwierdz. Jeśli zmiana nie będzie drobna, na przykład nie będzie to tylko literówka, konieczne będzie przesłanie dokumentu potwierdzającego dane. 

oznacz moderatorów

Client:50014772
#7 Wielbiciel#

probowalem rozwiazania powyzej, odmowiono mi mozliwosci zmiany nazwiska na poprawne.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Rozwiązanie takie podano w Pomocy Allegro, widocznie ten artykuł wprowadza w błąd. 

oznacz moderatorów

Client:50014772
#7 Wielbiciel#

bez komentarza

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@xyz96 @Client:50014772 Artykuł nie wprowadza w błąd. Raczej chodzi o to, że zmiana jest znacząca. Jeśli to całkiem inne imię i nazwisko, może być problem.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Client:50014772
#7 Wielbiciel#

Inne imię?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:50014772 To przykład. Nie znam Twojego przypadku.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@nat_not Artykuł jasno informuje, jak zmienić imię lub nazwisko, nigdzie nie napisano, że są pewne warunki i nie podano tych warunków. Gdyby było tam napisane, że przy zmianach znaczących nie można skorzystać z tej opcji, byłoby ok. https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/dane-i-ustawienia-konta/kiedy-i-jak-moge-zmienic-imie-i-n...

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@xyz96 Zdarzają się sytuacje, w których ktoś zmienia nazwisko (np. po ślubie) lub imię (po procedurze przeprowadzonej w urzędzie stanu cywilnego). W tych sytuacjach wymagamy udokumentowania wniosku o zmianę danych w Allegro. Jeśli klient nie jest w stanie tego zrobić, nie edytujemy jego danych w systemie, ponieważ nie mamy do tego podstaw.

Nasze działania w tym zakresie mają zapobiec niekontrolowanym zmianom właściciela konta. Przypominam, że nie można przekazać swojego konta Allegro innym osobom.

Mam nadzieję, że teraz wszystko jest dla Ciebie jasne 🙂

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@nat_not Ale we wskazanym artykule jest napisane, że można za jego pomocą zmienić błędnie wpisane imię lub nazwisko, jak się okazuje nie można, nie da się przejść dalej, nie ma komunikatu o konieczności przesłania dokumentów, czyli artykuł wprowadza w błąd. W artykule nic nie napisano o "zmianach znaczących", jest tylko napisane o prawnie zatwierdzonych zmianach imienia lub nazwiska, a konieczność udokumentowania takiej zmiany została przeze mnie wskazana w pierwszej odpowiedzi, jednak Allegro nie informuje w artykule dotyczącym zmiany, że trzeba w tej sprawie pisać przez odrębny formularz.  Mam nadzieję, że wszystko jest dla Ciebie jasne. 

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@xyz96 błędnie wpisane nazwisko to np. Kowalksi zamiast Kowalski. Jeżeli nazywasz się Śnieżek, a w ustawieniach konta masz wpisane np. Iksiński, to nie jest to "błędnie wpisane" nazwisko, tylko celowe podanie fałszywych danych. W żadnym wypadku nie da się zmienić w ustawieniach konta nazwiska z Iksiński na Śnieżek, jeżeli nie ma się oficjalnych, urzędowych dokumentów potwierdzających taką zmianę.

Znam wiele sytuacji, w których młody człowiek dla żartu zakłada sobie konto na Allegro na fikcyjne dane, zapomina o tym, a po kilku latach, np. gdy chce zacząć sprzedawać, prosi nas o zmianę. W takich sytuacjach możliwe jest wyłącznie założenie nowego konta.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

Rysiek7323
#8 Zapaleniec#

A w banku można a na allegro nie bo allegro sobie tak wymyśliło że stanie się fortnox nie do przebicia u nich nic nie można nie można wypłacić pieniędzy na nie swoje konto bo takowego się nie posiada na żony konto też nie wolno dziecka lub brata nie można nie mieć konta bankowego też nie można klient który daje zarobek jest zmuszany do otworzenia konta aukcje same się aktywują po ich zakończeniu ktoś kupuje towar a tu zonk bo sprzedający już sprzedał poza tym waszym allegro i teraz nie może oddać pieniędzy bo nie może ich wypłacić to jest kpina jedyne co pozostaje to sąd żeby wypłacili mi moje a w zasadzie pieniądze kupującego 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Może do 800zł wypłacać bez konta.😁

oznacz moderatorów