anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokada konta

cezary198732
#7 Wielbiciel#

Witam Szanowne grono. Sprawa przedstawia się tak, że moje konto zostało zablokowane.

Postaram się przybliżyć problem. Mianowicie wystawiłem przedmiot( robot sprzątający) na allegro lokalnie. Pewna klientka dokonała, zakupu, przesyłka przedpłata. Pani oczywiście uiściła opłatę a ta trafiła na konto allegro. Nagle moje konto, zostało zawieszone. Bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Po czym dostaję wiadomość na maila o zawieszeniu konta, między innymi w treści znajdował się tekst: "Powodem naszego działania jest konieczność przeprowadzenia dodatkowej weryfikacji. W trosce o bezpieczeństwo transakcji i Twojego konta prosimy Cię o przesłanie zdjęcia towaru wystawionego na sprzedaż wraz z umieszczonym obok niego Twoim dokumentem tożsamości. W osobnych plikach prosimy o przesłanie kolorowych zdjęć (nie skanów) obu stron Twojego dokumentu tożsamości oraz faktur zakupu towaru." Z racji, iż nie byłem bezpośrednim posiadaczem towaru( zresztą nie mam obowiązku nim być, ludzie sprzedają jakieś chińskie rzeczy itd. i jakoś nikt nie blokuje im konta) starałem się wyjaśnić całą sprawę wysłałem oczywiście potwierdzenie dokumenty wraz z widoczną twarzą. Niestety nie przyniosło to rezultatów. Najgorzej, że klientka czeka na towar ja nie mogę nic zrobić, więc poprosiłem, aby oddali te pieniądze, żeby Pani nie czekała. Bez specjalnego pośpiechu pan konsultant zapytał czy na pewno oddać te pieniądze, całe szczęście zostały zwrócone. Najgorsze w tym wszystkim, że z własnej kieszeni musiałem zapłacić naliczone z tytułu transakcji pieniądze 34 złote, może o nie majątek, ale zostałem w tym momencie oszukany, transakcja teoretycznie jest nieważna bo Pani dostaje pieniądze a ja sponsoruje allegro. Nie wspomnę, że mam wykupione allegro smart na cały rok(do 21 lipca 2021). Na pytanie co zrobić by jednak odzyskać/odwiesić konto, konsultant potraktował mnie przedmiotowo mówiąc, że nic bo decyzja jest nieodwołalna. Proszę o pomoc, chodzi o to, że takie zachowanie nie jest akceptowalne, bo jako klient tego portalu zostałem potraktowany jak "śmieć". 

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@cezary198732 ku woli wyjaśnienia chciałabym dodać, że wystawiłeś dużą ilość odkurzaczy, kamer itd. nie udokumentowałeś nam tego, że produkty posiadasz na stanie. Sam przyznałeś, że nie jesteś ich właścicielem, pisząc "Nie jestem bezpośrednim właścicielem towaru, nie posiadam go fizycznie. Nie jestem oszustem i tak osoba która zamówiła przedmiot otrzyma go, lecz z tego tytułu potrzebuje, żebyście odblokowali moje konto inaczej nie jestem w stanie tego zrobić. Mogę dać jedynie gwarancję słowną".

Nie zostałeś potraktowany, jak "śmieć" prześledziłam całą konwersację. 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Początki biznesu nigdy nie są proste ale żeby tak od razu walić takie kłody pod nogi to chyba przesada ,fakt trochę podejrzana jak się sprzedaje coś czego nie ma na stanie ale teraz to już w handlu raczej standard .

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@mwmonety Standardem w handlu jest sprzedawanie towaru, który się posiada lub jest się w stanie udowodnić, że towar zostanie wysłany. Tutaj Allegro zadziałało w interesie klientów i swoim własnym. I zadziałało prawidłowo.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

To tyko twój punkt widzenia i może allegro ale mija się z rozsądkiem taki sprzedawca jest na starcie udupiony ,zablokowany i jak ma zacząć uczciwie sprzedawać ? Tutaj też wystarczyło aby allegro najpierw sprawdziło jego możliwości wysyłkowe a nie zanim zdążył coś wysłać to blokada.

oznacz moderatorów

cezary198732
#7 Wielbiciel#

Zaznaczę, że nie dostałem ostrzeżenia, tylko od razu doszło do zawieszenia konta. Był to mój pierwszy sprzedany przedmiot tutaj, nie ma więc wielkiego doświadczenia. Allegro to jest mafia, potrafią "zgnoić" zwykłego Kowalskiego kosztem super sprzedawców. Może nie straciłem nie wiadomo ile pieniędzy, ale chodzi o sam fakt, że allegro okrada ludzi z pieniędzy i kont. 

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@mwmonety napisał: "taki sprzedawca jest na starcie udupiony ,zablokowany i jak ma zacząć uczciwie sprzedawać ?"

Normalnie - zatowarować sklep, zrobić sobie selfie z przedmiotami wystawionymi na sprzedaż, wysłać fotkę do Allegro, sprzedać i cieszyć się zyskiem.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@Client:79179573 Śmiech warte takiej reklamy to ja sobie bym w życiu nie robił ,przed laty jak sam zaczynałem sprzedaż nikt się nie czepiał skąd nagle jakiś nowy sprzedawca ma na dzień dobry wystawiony towar za kilkadziesiąt tysiaków klienci mi zaufali a staram się ich zadowalać ,zaufanie jest ważne w każdej dziedzinie ,nie można każdego kasować na starcie.

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@mwmonety napisał: "przed laty jak sam zaczynałem sprzedaż nikt się nie czepiał skąd nagle jakiś nowy sprzedawca ma na dzień dobry wystawiony towar za kilkadziesiąt tysiaków"

Przed laty nie było Programu Ochrony Kupujących i Allegro nie musiało oddawać pieniędzy oszukanym kupującym. Były za to komentarze odwetowe od sprzedawców i Cafe Allegro, gdzie grupka trolli urządzała sobie festiwale hejtu kosztem okradzionych ludzi.

Na szczęście te czasy nigdy nie wrócą.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@Client:79179573 Przed laty jako klient kupowałem prawie codziennie zostawiając na allegro sporo kasy ,kupowałem głównie w licytacjach i miałem od kogo kupować .Większość tych dużych sklepów już dawno przestała tu wystawiać swoje przedmioty ,przez co ja jako klient towaru którym handluje już w ogóle na allegro nie kupuję a dlaczego? bo tam dzięki działaniom komercyjnym portalu już nie ma od kogo kupować w dobrych cenach ,jako klient nie cieszę się z darmowych wysyłek bo w rzeczywistości to oprócz darmowej wysyłki oferowany towar staje się obecnie zbyt drogi ,sprzedawca jest zmuszony podnosić ceny by nie być stratnym a na tym cierpi klient ,któremu ma się wydawać że kupił taniej a to jest kompletna bzdura nie tak allegro powinno pomagać kupującym tak jak jest teraz to jest niekorzystnie dla obu stron jedynie portal się cieszy bo wpływa więcej kasy .

oznacz moderatorów

Boberek7608
#10 Popularyzator#

Tak sie wtrace, ale jako klient troszke mniej zwracam uwage na ceny a bardziej liczy sie dla mnie jasno okreslona dostepnosc towaru i zasad reklamacji i zwrotow.

Taki X-kon w swoim sklepie caly czas sprzedaje towar ktorego nie ma. Ty placisz.. mialo byc pojutrze u Ciebie.. a czekasz miesiac. Na Lolegro to nie przejdzie. 

oznacz moderatorów

cezary198732
#7 Wielbiciel#

Drogi Kolego, przestań tu się oszukiwać i wciskać kity o, których najwidoczniej nie masz zielonego pojęcia. Wystarczy poszukać: https://allegro.pl/oferta/goolrc-s162-rc-dron-gps-4k-5g-wifi-mv-fpv-2bateria-9591176756  normalnie i legalnie sobie ludzie sprzedają i co gdzie blokada?! Przykład, że ktoś nie posiada fizycznie towaru i nie jest szykanowany. Chodzi o to, że jestem nowy w tym świecie a raczej byłem. Ludzie otwórzcie oczy allegro to świat, który rządzi się prawami, żeby zniszczyć słabszych, a ci co mają uznaną markę i płacą im regularnie to zostaje przymykane na nich oko

oznacz moderatorów

wojciechpikulski
#9 Pomysłodawca#

No właśnie szykanują!!! Ja jestem przykładem człowieka który posiada fizycznie towar a i tak konto zostało zawieszone z tego samego powodu co wyżej. To jest chore!!! Klient kupił ode mnie, wczoraj o 21.00 konsolę za 1699 i 7 minut po zakupie allegro zablokowało moje konto!!! Mało tego,dziś rano kilka minut przed 8.00 allegro poinformowało mnie że anulowali wypłatę środków za poprzednia sprzedaż, gdzie klient odebrał już przesyłkę (wczoraj o 11.37) bezpośrednio z rąk kuriera!!! To są moje pieniądze a allegro to złodzieje bo w tej chwili bezprawnie obracają moimi pieniędzmi!!! Jeżeli chcieli zweryfikować czy posiadam towar i dokumety zakupu, wystarczyło zadzwonić, napisać maila z prośbą o te zdjęcia ale nie odrazu blokować konto! Kontaktu bezpośredniego z ich bezpieką też nie ma więc cały proces odblokowania się przedłuża z automatu. Wysłałem im wszystko czego żądali już parę minut po północy a tu rano niespodzianka w postaci anulowania wypłaty. Chore... ciekawe jak długo będę czekać na rozwiązanie problemu i co zrobić w sprawie klienta który kupił konsolę i wpłacił kasę. Towar mam ale nie wyślę do momentu odblokowania ponieważ nie mogę wypłacić pieniędzy...

oznacz moderatorów

wojciechpikulski
#9 Pomysłodawca#

I czy to nie jest szykanowanie????

oznacz moderatorów

wojciechpikulski
#9 Pomysłodawca#

Zapomniałem dodać że konto na [edycja] posiadam od ponad 8 lat, nawet ostatnio aktywowałem sobie allegro Pay a żeby to zrobić musiałem podać PESEL i zostać sprawdzony pod kątem zdolności kredytowej. Karty kredytowe itd. od lat mam powiązane z kontem więc wiadomo że nie jest to konto na słupa. Miałem też zweryfikowane wypłaty na Allegro finanse, musiałem wysłać przelew na 1zł żeby potwierdzić. Mają moje dane więc gdybym był nieuczciwy to przecież są służby, policja itd.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@cloudcloud 

Wiesz co? Praktyczniie każdego dnia pojawiają się watki tego typu. I strasznie nasiliło się to ostatnio. Może przekaż kolegom z Działu Bezpeczeństwa, że trochę przeginają? Bo jak dla mnie to takie niewypowiedziane na głos ostrzeżenie: "Uwaga, złodziej".  Bo tak są traktowani niektórzy - jak przestępcy, mimo że nie zrobili niczego złego. To jest bez wątpienia i szykanowanie i nieuprawniona ingerencja w swobodę zawierania umów, i nie tłumacz się tu zapisami regulaminu,  bo nawet on nie daje absolutnie żadnego prawa, by traktować kogoś z góry, jak przestępcę. Serio, myślę że ludzie, jak ci, kktórzy się tu skarżą, powinni wreszcie udac się po pomoc do stosownych instytucji. Powinni też to nagłośnić - bo nic do  Was nie przemawia tak skutecznie, jak możliwość dostania po kieszeni. Ja bez wątpienia poczułbym się znieważony takim postępowaniem, gdybyście mi załóżmy dziś zawiesili  konto, bo nagle (i hak z tym, że jestem tu 20 lat) jakiemuś nadgorliwcowi zachciało się zastanawiać, czy mam coś, co sprzedaje. Szczerze? Gie to go obchodzi. Jeśli kogoś oszukam - jest policja. Prokuratura. Są sądy. Wy nie macie żadnego prawa do traktowania ludzi, jak przestępców. I tyle ode mnie.

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

Jestem coraz bardziej przekonany że to jakiś automatyczny system, mechanizm blokujący, niestety jest tak tandetny i dziurawy że tylko sama blokada działa a wybór podejrzanych transakcji i użytkowników się zawiesił na procesie testu chybił trafił 😄 

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Vryko Klaudii nie ma na forum od października.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@Knowhere  Ta, wiem. Z automatu klepnąłem. Przynajmniej się nie ofocha 😉

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Yarnverse
#2 Obserwator#

"Gwoli", nie ma czegoś takiego jak "ku woli".

oznacz moderatorów