anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

brak informacji o zwrocie

Anusia123456789
#8 Zapaleniec#

Witam,

otrzymałam powiadomienie z Inpost o nadaniu do mnie przesyłki . Widzę , że nadawcą jest kupujący, jednak nie wysłał on do mnie żadnej informacji o nadanym zwrocie , czego on dotyczy ani nie wypełnił zwrotu poprzez allegro.

Jak powinnam postąpić  w danej sytuacji?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

mdrogeria
#21 Demiurg#

Anusia123456789 jeśli zidentyfikowałaś nadawcę i jest nim Twój klient to musisz odebrać . W przesyłce może być pisemne odstąpienie od umowy , a jeśli nie będzie po odbiorze spróbuj skontaktować się z klientem , aby dopełnił obowiązku jaki nakłada na niego UK.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Anusia123456789 Kupujący nie ma obowiązku przesyłać wcześniej żadnych informacji. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy może włożyć do paczki ze zwracanym towarem - jest to zgodne z prawem. Taką przesyłkę masz więc obowiązek odebrać. 

oznacz moderatorów

Anusia123456789
#8 Zapaleniec#

dziękuję, a jeżeli będzie to przesyłka pobraniowa (nie wiem jak zostało to nadane) w informacji o zwrotach mam zawarte , ze przesyłek za pobraniem nie przyjmuję. Co w takiej sytuacji? 

oznacz moderatorów

MrMarco
#12 Orędownik#

@Anusia123456789  przesyłki za pobraniem nie musisz odbierać. Narusza to twoje prawo jako sprzedawcy np. do zwrotu środków "..nie później niż w 14 dni" i do ewentualnego zmniejszenia sumy zwracanych środków z tytułu uszkodzenia towaru przez kupującego

oznacz moderatorów