anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak wpłaty z PayU

Client:103325526
#9 Pomysłodawca#

Witam

Czy znowu są jakieś problemy z wypłatą środków z PayU? Trochę długo to trwa. Przycisk - wypłać dostępne środki, jest nieaktywny.

 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:103325526 Czy oprócz nieaktywnego przycisku w zakładce widoczny jest jakiś komunikat?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Client:103325526
#9 Pomysłodawca#

Są tylko:

Czekamy na potwierdzenie weryfikacji konta, możesz sprawdzić status w ustawieniach wypłat

Czasowo zablokowaliśmy możliwość wypłaty środków. Nie udało się wypłacić środków na podane dane do wypłat, skontaktuj się z nami.

oznacz moderatorów

Client:103325526
#9 Pomysłodawca#

Lecz to chyba zawsze było.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Client:103325526
#9 Pomysłodawca#

Ok, wysłałem zapytanie, czy mam zablokowane konto. I dlaczego. Dziwne, bo prowizja Allegro nie zabolała i przyjęli ją, a moje pieniądze jakoś długo szukają swojego miejsca.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:103325526 Albo masz powtórną weryfikację albo coś sprzedałeś i czekają na realizację zamówienia, coś co budzi podejrzenia że nie wyślesz. Zapytaj na czacie, będzie szybciej.

oznacz moderatorów

Client:103325526
#9 Pomysłodawca#

Zawsze wysyłam w terminie, w którym podałem. I o ile wiem, w mojej karierze, że tak pozwolę sobie napisać, na Allegro, nie ma żadnych opóźnień. I nie tylko na Allegro.

Na czacie dostałem taką odpowiedź:

Czas księgowania wypłaconych pieniędzy w banku może potrwać do 4 dni roboczych.

Poczekam do poniedziałku, wtorku i znów będę najwyżej interweniował. 

A może doczekam się nawet odpowiedzi z Allegro.

oznacz moderatorów

Client:103325526
#9 Pomysłodawca#

Może komuś pomoże, to podam Wam wyjaśnienie, dlaczego Allegro zablokowało mi konto do wypłat.

Licytujący nie wpłacił w terminie pieniędzy, więc ja wystawiłem przedmiot ponownie. Po pewnym czasie wpłacił i Allegro przesłało mi pieniądze. Oczywiście nie ma możliwości zrobić zwrotu, Allegro na to nie wpadło, a z klientem zero kontaktu, żeby podał numer konta. Po poszukiwaniach znalazłem tutaj, na forum, metodę, jak zwrócić pieniądze do Allegro. Więc to zrobiłem. 

Pierwsza zabawna rzecz - poinformowałem Allegro jaką metodą zwróciłem pieniądze. Dostałem odpowiedź po długim czasie, jak już pieniądze wróciły do Allegro i do klienta.

Druga zabawna rzecz - Allegro blokuje mi możliwość wypłaty moich pieniędzy, nie wysyłając mi żadnej informacji. Po zadaniu pytania, przyszła odpowiedź:

Już wyjaśniam. Bank zwrócił ostatnią wypłatę na Pana saldo w Allegro Finanse najprawdopodobniej z powodu zamkniętego rachunku bankowego. W związku z tym zablokowaliśmy wypłaty ze względów bezpieczeństwa. Jest to standardowe działanie, by uniknąć ponownego zlecenia wypłaty na nieaktywny rachunek bankowy.

Przypominam, że poinformowałem Allegro o zwrocie wpłaty i z jakiego powodu.

Trzecia zabawna rzecz - Allegro przytuliło z tego, najprawdopodobniej zamkniętego rachunku bankowego, prowizję z późniejszych sprzedaży.

Żenada.

 

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:103325526 Panie wszystko ładnie i pięknie, ale jest jeden kamień w tym Pana ogródku, jeżeli sprzedaje Pan tu na tej platformie Allegro to należałoby znać regulamin i powiem z tego co Pan opisał nie zna go. Na AL nie ma metody zwrotu środków  z konta AF ponieważ są to sprzedający prywatni i zwrot środków następuje z konta sprzedającego na kont kupującego bezpośrednio, na AL kupujący ma 5 dni na zapłatę, Następna rzecz w regulaminie jest także napisane że po zmianie konta jest ono blokowane dla bezpieczeństwa. Radzę wszystko wyjaśniać mailowo z Allegro, innej metody na odblokowanie konta nie ma.😐

oznacz moderatorów

Client:103325526
#9 Pomysłodawca#

Sprawa dotyczy Allegro, zmiany konta nie było. Myślenie życzeniowe, że najprawdopodobniej konto jest zmienione i je blokować bez zapytania zainteresowanego, jest nieoczywiste. I zgadzam się, trzeba czytać. Ze zrozumieniem, nawet mój wcześniejszy wpis.

oznacz moderatorów