anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co grozi za nie usunięcie kupującego z zakładki "Moi nieaktywni kupujący"?

promolodz
#10 Popularyzator#

Rok temu dodałam klienta do zakładki " moi nieaktywni kupujący".

Powodem dodania był sposób zapakowania zwrotu. Paczka, niedbale owinięta taśmą, przyszła w skandalicznym stanie, produkt- krótkie spodenki bawełniane były zwinięte, wygniecione, wyglądały gorzej niż przysłowiowa " szmata do podłogi". Bez odpowiedniego nakładu czasu i pracy towar nie nadawał się do dalszej odsprzedaży.

Oczywiście klient nie widział w tym żadnego problemu i był zdziwiony tym, że zrobiliśmy zdjęcia i zwróciliśmy mu uwagę, że odsyłając produkt powinien zachować chociaż minimum staranności i poszanowania dla naszej pracy. Zdarzają się rożni klienci, ale ten prezentował wyjątkową postawę roszczeniową i brak szacunku.

Po roku klient ten chciał zrobić u nas zakupy, ale okazało się, że nie może. nadal nie rozumie dlaczego trafił na czarną listę. Wypisuje skargi do Allegro a Allegro przysyła maile aby dogadać się z klientem.

Co grozi nam ze strony Allegro jeśli nie odblokujemy tego klienta? Możliwe są jakieś ostrzeżenia lub naciski ze strony Allegro?

 

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mdrogeria
#21 Demiurg#

@promolodz nie sądzę , allegro nie ingeuje w MNK.

oznacz moderatorów

NipponShorty
#11 Animator#

@promolodz Nic ci nie grozi, miałeś uzasadniony powód dla którego umieściłeś klienta na liście nieaktywnych kupujących.

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@promolodz Od Allegro nie powinno nic grozić ale wg prawa nie wolno tego robić, kupujący ma prawo do zakupu, nawiasem dziwny bo zrobiłby zakup z innego konta i wystawił następny komentarz.

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Nic nie grozi.

Jeżeli sprawa wygląda tak jak opisujesz to "czarna lista" należy się obowiązkowo. Prawdopodobnie dzisiaj trafi u mnie na nią dwóch "klientów" za nieopłacenie zalicytowanych przedmiotów z poprzedniego tygodnia.

oznacz moderatorów

damianos99
#11 Animator#

każdy sprzedawca ma prawo dodać kupującego do czarnej listy bez podania jakiejkolwiek przyczyny, np. MediaMarkt automatycznie dodaje każdego klienta do czarnej listy, który to klient dokonał zakupu "hurtowego" na ilość produktu 10 lub więcej. W tej sposób zostały zablokowane moje dwa konta, MediaMarkt w dyskusji napisał, że zostałem zablokowany z powodu zakupów hurtowych, na pytanie gdzie jest zawarta taka informacja, gdzie jest regulamin związany z zakazem zakupów w ilości towaru powyżej 10 sztuk nie otrzymałem od MediaMarkt informacji, prosiłem wielokrotnie w łącznie 4 dyskusjach Allegro aby ustosunkowali się do tego iż sprzedawca banuje klienta za zakupy w ilości 10 sztuk na portalu Allegro, również od Allegro nie otrzymałem takiej informacji 😄 reasumując, moje 4 zakupy na 40 sztuk towaru zostało anulowane, zakupy były dokonane z dwóch kont, które zostały zablokowane przez MediaMarkt z powodu ....zakupów hurtowych, Allegro nie widzi w tym żadnego problemu. Tak więc dodajesz do listy dowolnego klienta bez podania przyczyny, możesz mu napisać, że ma złe nazwisko i stąd ban, Allegro nie ma tutaj nic do egzekwowania.

oznacz moderatorów