anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co można zrobić z kupującymi, którzy nie opłacają wygranych licytacji?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Scaleoo
#9 Pomysłodawca#

Witam 
Od dwóch tygodni borykam sie z utrudnianiem sprzedazy na allegro,mianowicie ktos licytuje nastepnie wygrywa i temat na tym sie kończy.
Wiadomosci prywatne,telefon...Nawet nie ma szans dostac jakakolwiek odpowiedz.
Ktos powie dodaj do czarnej listy,zglos allegro.Moja czarna lista niestety ostatnio jest coraz dluzsza,zglaszalem juz dwa razy pewnych gagatków (W jednej sprawie az dwa konta zablokowane,w drugiej Allegro wyslalo email o przypomnieniu zaplaty lecz Pani nie oplacila nawet nie trudzila sie odpisac)

Chcialbym sie was zapytac w jaki sposób wy sie zabezpieczacie jako sprzedający.

Moje oferty sa wystawiane od zlotówki wiec to raczej nie emocje licytowania tylko poprostu upierdliwosc kupującego. (Przebije tego goscia co daje 2 zlote dam 3 i niech burak znów wystawia,za tydzien zobaczymy sie ponownie)
Cieszylbym sie gdyby ta osoba wygrala licytacje za te 2 zlote i to kupila,niz bawic sie z kims na allegro w kotka i myszkę.
Ktos powie zrób wniosek prowizji i wystaw jeszcze raz,niestety nie chce co tydzien w rok wystawiac tych samych rzeczy,to nie o to tutaj chodzi.


oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13
xyz96
#21 Demiurg#

@Scaleoo 

Ktos powie zrób wniosek prowizji i wystaw jeszcze raz,niestety nie chce co tydzien w rok wystawiac tych samych rzeczy,to nie o to tutaj chodzi.

W takim razie nie wystawiaj na Allegro, bo tutaj zawsze może się to skończyć podobnie. Na bazarku zapłacisz placowe i też nie masz gwarancji sprzedaży.

oznacz moderatorów
cookie000
#15 Entuzjasta#

@Scaleoo 

Dopóki można mieć dowolną ilość kont, dopóty tak będzie, bo dodanie do czarnej listy jest tylko utrudnieniem (chociaż wymaga jakiejś determinacji tego prawie kupującego ;]).

Co gorsza zwrot prowizji (z automatu) za licytację masz po 30 dniach, więc tym bardziej jest to irytujące. Wystawiaj w KT po zadowalającej cenie, a przynajmniej anulowanie trwa tylko 7 dni od kliknęcia.

Taka dola niedola na allegro ;]

oznacz moderatorów
Scaleoo
#9 Pomysłodawca#

Dzięki za porade 😀

Będe dalej wystawiac i prowadzic tę nie równa walke ze smieszkami 😪

Ps Wstyd mi bylo cos wylicytowac i nie oplacic majac sprzedajacego oraz jego czas gdzieś (zrobienie zdjec,wystawienie)

Pozdrawiam wszystkich tych uczciwych ✌️

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Scaleoo jeśli to się powtarza i masz podejrzenie, że to ta sama osoba (nawet jeśli używa innych kont i loginów) to proszę zgłoś to do nas. Zweryfikujemy to i podejmiemy odpowiednie kroki. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Scaleoo
#9 Pomysłodawca#

Mam takie podejrzenie, lecz zorientowany będę w sobotę wieczorem jak zejdą oferty, wtedy dokładnie będę mieć dane i w jakikolwiek sposób będę mógł to powiązać, teraz mam same nicki kont utworzonych okresowo mniej niż miesiąc.

Napewno zgłoszę jeśli coś będzie nie tak, dziękuję za odzew 👋

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Klient nie ponosi odpowiedzialności finansowej za zakupy dla zabawy i to nakręca go by bawić się w kupowanie nie zwracając uwagi (a w niektórych przypadkach to nawet ciesząc się) jak sprzedawca traci czas i pieniądze obsługując takiego "króla zakupów". Jak portal nie wprowadzi jakiś zmian aby zaniechać taki proceder to niebawem i na głównym allegro też się zrobi piaskownica tak jak jest na AL. 

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Scaleoo  Mam trochę inny pogląd na te licytacje,  uważam że to nie jest zabawa, chociaż w jakimś maleńkim procencie możliwe że zabawa też.

Moim zdaniem licytują sprzedawcy, twoi koledzy  z branży, pewnie konkurencja w jakimś stopniu. Młodzież pewnie też, był tutaj  temat  w jaki  sposób, sztucznie koledzy podbijali lub obniżali  sobie w/g potrzeb ceny telefonów.

Sens tego jest taki że poprzez licytację  wykazuje się duże zainteresowanie przedmiotem, zdarza się przecież że cena licytowana przebija cenę przedmiotu nowego. Potencjalny prawdziwy kupujący widzi, obserwuje i w końcu decyduje się kupić nie w licytacji lecz w opcji "Kup teraz"  lub przedmiot całkiem fabrycznie nowy.  

Do takich wniosków doszedłem gdy około rok  temu wstecz kupowałem części do komputera.  Oczywiście zakup w licytacji  za każdym razem okazywał się być pozbawiony sensu, więc w końcu kupiłem wszystko co potrzebowałem z pominięciem licytacji.  Stwierdziłem jednak że takie licytacje mają olbrzymi wpływ na ceny i na sprzedaż przedmiotów poza  licytacjami.

Więc nie narzekaj tylko  wykorzystaj sytuację i sprzedaj  przedmiot w opcji kup teraz.  No chyba że  może  pracujesz dla kogoś i sztucznie nakręcasz komuś koniunkturę.

Jest to  przecież dozwolone,  w sumie pozytywnie wpływa na wzrost cen  więc po co walczyć?

Koniecznie chcesz obniżyć zyski serwisu?

oznacz moderatorów
Scaleoo
#9 Pomysłodawca#

Nad kup teraz myslalem juz wczesniej,lecz mam problem z wyceną.Jedna rzecz ma wieksza wartosc od drugiej i do tej pory sadzilem ze licytacje beda najlepszym sposobem by rynek zweryfikowal cene.

 

 

 

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Scaleoo  Właśnie rynek weryfikuje ceny, to widać i nawet pozytywnie weryfikuje  😁

No cóż, dopiero teraz popatrzyłem  czym handlujesz i faktycznie, trudny  towar. Tutaj moja teoria  raczej się nie sprawdzi, bo to handel dla małolatów którzy chyba  kasą nie dysponują.

Może dawać obok licytacji  opcję Kup teraz?

oznacz moderatorów
Scaleoo
#9 Pomysłodawca#

Jeszcze byś się zdziwił ilu dorosłych osób siedzi w takich modelach 😉

 

Jest taka opcja przy wystawianiu,o ile dobrze pamiętam jak ktoś nie kupi teraz tylko zalicytuje jako pierwsza osoba kup teraz znika i jest sama licytacja 🤔

Sprzedałbym najchętniej jako całość ale problem w wysyłce i najczęściej zainteresowane osoby chciałyby sobie powybierać, kiedyś to przerabiałem. Dlatego cena minimalna od złotówki i zdjęcia jak najlepiej z każdej strony aby było widać co się kupuje. Myślę że jestem dobry w te klocki jako sprzedawca (czas wysyłki,zabezpieczenie paczki, kontakt, 13 procent sprzedawców jest ode mnie lepszych) Lecz ewidentnie jak już wspomniałeś wcześniej,ktoś może czuje konkurencję i chce mnie ostatnio zniechcecic do wystawiania czegokolwiek... 🤷‍:płeć_męska:

oznacz moderatorów
cookie000
#15 Entuzjasta#

@Scaleoo 

Musiałbyś to KT połączyć nie z licytacją zwykłą, ale z ceną minimalną. Chociaż różnie ludzie na cenę minimalną reagują, a wystarczy przecież zalicytować i się dowiedzą, czy się załapią ;]

Tylko że to kosztuje nieproporcjonalnie dużo:

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wystawianie-oferty-przez-formularz/jak-korzystac-z-opcji-...

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Aukcje z ceną minimalną są przez klientów omijane szerokim łukiem i na tym to tylko można stracić bo koszty naliczane są od ustalonej przez sprzedawcę ceny minimalnej nawet jak jej nie osiągną (czyli prawie zawsze). 

oznacz moderatorów
Scaleoo
#9 Pomysłodawca#

Źle sformułowałem jedno zdanie moje aukcje są bez tej ceny minimalnej, tak zaczynałem w czerwcu i tak działam do dziś. Za ile wylicytujesz za tyle Twoje.

Widac atrakcyjność ponieważ wielu ludzi wraca, z tygodnia na tydzień widać konta które coś wylicytowały tydzień przed.Zdarzaja się też czasem tzw klikacze rozrabiacze 😉

Dwa tygodnie wcześniej ktoś zalicytował 1 zł (Model Ferrari skala 1 64) Po dosłownie dwóch minutach przychodzi prośba o wycofanie z licytacji a powód "Nie jestem zainteresowana" 🤡

Model poszedł za 6 na szczęście Pan był zainteresowany,wygrał i opłacił 😃

oznacz moderatorów