anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co robicie z niepłacącymi za towar ?

Butiktalulla
#13 Ambasador#

witam,

czy macie jakieś sprawdzone metody ?

Ja mam plagę - kupuje - nie płaci - nie odzywa się na maile - często nie dzwignie nawet tel.

Czekasz jak łoś 7 dni do czasu aż możesz to sam anulować.

W 99% przypadkach jak ktoś mi nie płaci tego samego dnia - po prostu nie płaci już wcale .... 

Okres zapłaty za towar wg. mnie maks 2-3 dni - i to góra gór.

Co na to Allegro ?

 

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

Butiktalulla
#13 Ambasador#

ps. jak mam to 7 dni liczyć aby było " w regulamienie" ?

7 dni kalendarz od dziś ? czyli mogę anulować 6 czy 7 września zakup z dziś ? 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Butiktalulla o anulowaniu transakcji otrzymujesz od allegro stosowną wiadomość , po jej otrzymaniu spokonie możesz produkt ponownie wystawić do sprzedaży .

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Butiktalulla Nie ma lekarstwa , niestety musisz czekać regulaminowe 7 dni . Teraz to jest bajka , przed systemowymi anulowaniami transakcji przytrafiały się finalizacje po miesiącu i dłużej , rekordzista zapłacił u mnie po 3,5 miesiąca .

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

dzięki - chciałem własnie rady bardziej doświadczonych 🙂 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Butiktalulla  to i tak teraz allegro się zlitowało i po 7 dniach samo anuluje nie opłacony zakup i zwraca prowizje. Niestety nic nie poradzisz takie zasady 🙂 no chyba, że to ten sam użytkownik. Nie którzy twierdza, że allegro to nie zabawa a jednak się myli 😄

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

czyli widzą ,że to patologia - a dalej na to pozwalają ... 

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Butiktalulla tak , to była patologia , jak napisałem wcześniej obecnie to bajka .

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

bajka dla mnie to płać - wtedy kupisz przedmiot 🙂 

Ja handluję ciuchami - i normą jest to ,że kupią u X dostawców - a potem płacą co im się podoba. Nawet im sie nie chce anulować pozostałe... 

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Butiktalulla cóż , korzystając z serwisu akceptujesz regulamin .

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

oczywiście. 

Ale czasem warto spytać czy istnieje / ktoś ma - jakiś patent 🙂

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Butiktalulla tak , mam patent , można sprzedawać na bazarku , tam płacą od razu .

mdrogeria_0-1630402976806.png

 

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

wyczułem ironię 🙂  

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Butiktalulla przepraszam jeśli to tak odebrałeś . Nie ma na to mocnych , czekać nie musisz , ale to jest ryzyko jeśli klient jednak zapłaci po kilku dniach .... dyskusja , negatyw . Decyzja należy do Ciebie .

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

nie no luz - nie ma za co 🙂 Pewnie ,że nie warto. Pewnie ,że każdy ma wybór - może iść stać na bazar jak nie "pasuje". 

Po prostu zaczyna skala mnie przerażać.  Z rok temu tego nie wyczuwałem aż tak. Tak zdarzało się - ale sporadycznie.

Teraz masa. Kupi - nie zapłaci - zero kontaktu. 

Zastanawiam się - co się z tymi ludźmi dzieje... 

A ja to mała popierdółka - zastanawiam się - jaki problem z tym mają "duzi"

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Butiktalulla no .... a zanim wprowadzili system anulowania zawsze trzeba było mieć dużo większe stany magazynowe niż ilość sztuk w ofertach , a co z krótkimi seriami ? Zostaje kilkanaście nie opłaconych sztuk , produktu już nie będzie i termin ważności ucieka , a klient może po 2-3-4-5 miesiącach zapłacić . TERA JE BAJKA 

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

tak jasne.

Pewnie ,że to doskonale rozumiem.

Ja jestem akurat plankton - sprzedaję z półki - zatem pod sprzedaż mam zawsze "odłożony" towar - lub powininem mieć 🙂

Może dlatego to też boli jak sobie kupują - nie płaca - ,że po pierwsze "czas" na przywracanie stanów potem , po drugie - każda złotówka dla mnie cenna - a to zamrożony towar za który już zapłaciłem.

 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@Butiktalulla 

A tak z ciekawości? Jaka to jest duża skala? Ile masz tego na tą chwilę?

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

różnie bywa. Miałem taką serie ,że 1 na 4 zamówienia - wisiały jako nie opłacone.

Głównie było to końcem miesiąca ( dziwne nie 😉 )

Teraz jest lepiej

Pytanko - jak rozumiem - allegro teraz samo "wywala" takie zamówienia - po prostu czekać cierpliwie ?

Mam zamówienia nieopłacone  z 26 sierpnia - jak rozumie dziś powinno allegro je skasować i wysłać do mnie maila ? 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

e-mail od allegro przychodzi zwykle 8 dnia po ostatniej próbie platności  .

oznacz moderatorów