anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co to za tytuł pod miniaturką na stronie aukcji?

furby_eb
#7 Wielbiciel#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  

Witam. Co to jest za tytuł, który się wyświetla pod miniaturką na stronie aukcji? Może on być inny niż tytuł aukcji. Zastanawiam się, czy to jest zgodne z regulaminem, jeśli przedmiotem aukcji są przykładowo dzwonki, a jak wejdę na stronę przedmiotu, to mi się wyświetla pod obrazkiem "dzwonki + pokrowiec". Moim zdaniem jest to mylące dla kupującego. Chodzi o https://allegro.pl/oferta/mat-max-dzwonki-chromatyczne-cymbalki-27-tonowe-11100658995

Screenshot_2021-10-26-21-36-06-04_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

A3dam
#19 Nestor#

@furby_eb 
Co to jest za tytuł, który się wyświetla pod miniaturką na stronie aukcji? 
Moim zdaniem jest to mylące dla kupującego.


Moim też.
To jest efekt fatalnego zarządzania projektem pod roboczą nazwą: "produktyzacja".

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@furby_eb Allegro tworzy bazę produktów. Gdy sprzedawca wystawia towar powinien dopilnować, aby przedmiot przez niego wystawiony był połączony z takim samym produktem z bazy. Niestety często wystawiony przedmiot jest łączony z produktem podobnym lub nawet z zupełnie innym. Ten dodatkowy tytuł pod miniaturką to produkt z bazy.

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@xyz96 "..wystawiony przedmiot jest łączony z produktem podobnym lub nawet z zupełnie innym" Możesz znasz szczegóły jak to się odbywa? Na przykłada jak to się zdarzyło?

Chciałbym wiedzieć jak mam dopilnować poprawności łączenia.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@annas14-firma Szczegółów nie znam, ale moim zdaniem za prawidłowe połączenie oferty z produktem z bazy odpowiada sprzedawca. Jeżeli połączenie nie jest prawidłowe i nie da się tego zmienić, nie wystawia oferty. A wskazany przypadek zmiany kategorii to chyba wynik automatycznej zmiany, wprowadzonej przez Allegro. Po interwencji sprzedawcy takie przenoszenie może być zablokowane. Tutaj znowu - szczegółów nie znam, ale pamiętam wypowiedzi w podobnym temacie z innego wątku.

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@xyz96 OK, wiec jeżeli nie znasz szczegółów to proszę nie sugeruj, że odpowiada za to sprzedawca, bo tego nie wiem ja ani ty. Odpowiedzialność sprzedawcy może być ustalona w oparciu o udowodnienie celowego działania na szkodę kupującego.

Tu się "bawimy" w ruletkę. Wystawiasz i nie wiesz co klient zobaczy. Możesz sprawdzać co oferuje w twoim imieniu Allegro ale nie masz gwarancji co zobaczył klient kilka minut po tym jak poprawiłeś ofertę. Część kupujących już to zauważyło. Jedni rezygnują z tej ruletki inni próbują ją wykorzystać do korzystnych transakcji. Wzrost ryzyka powoduje wzrost cen.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@annas14-firma Ja niczego nie narzucam i o niczym nie decyduję, a wyrażając własną opinię mam na uwadze podobny wątek o łączeniu produktów, w którym piszę to samo, a osoba z moderacji przyznała mi za to punkt. Dlatego tutaj powtarzam tę opinię.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@furby_eb tak jak wskazują inni ten tytuł jest związany z produktyzacją. W katalogu produktów Allegro Twoja oferta została połączona z produktem, w którym oferowany jest pokrowiec. Możesz to zmienić, ponieważ w katalogu jest dostępna opcja z pokrowcem na instrument i bez 🙂 Aby wskazać inny produkt, kliknij proszę [Zmień] przy szczegółach obecnego produktu w tej zakładce

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów