anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić w przypadku wprowadzenia 0% VAT na środki ochrony roślin/nawozy od 1 lutego 2022 roku?

MAMY ROZWIĄZANIE!
SadownikGrojecki
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry,

Na allegro jestem od dwóch miesięcy, zajmuję się sprzedażą asortymentu do zaopatrzenia sadownictwa/rolnictwa (nawozy, środki ochrony roślin itd).

Od 1 lutego 2022 rząd wprowadza zerową stawkę VAT m.in: na nawozy i środki ochrony roślin, ziemie itd. 

Czy w związku z tym Allegro wprowadzi w okienku wystawiania produktu zerową stawkę VAT? 

Jako że zerowa stawka VAT zmusza na mnie wystawienie tych produktów po aktualnej cennie NETTO -> finalnie jako brutto z zerową stawką VATu, w którym momencie powinienem zrobić zmianę cen?
W przypadku kiedy zrobię to w sobotę (29.01.22), tzn. ustawienie ceny o pomniejszoną wartość podatku VAT, a ktoś zakupi ten produkt w niedziele (30.01.22) to stwierdzi on że cena zawiera w  sobie np 8% VAT, ponieważ przepis wchodzi w życie o północy w dniu 01.02.22.

Jak nastawić się, co zrobić w tej sytuacji, Drogie Allegro?

Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
A3dam
#19 Nestor#

@SadownikGrojecki 
Dotychczas dostosowywanie Serwisu do aktualizacji prawa zajmowało (i zajmuje) Allegro mnóstwo czasu. Dodanie nowej stawki VAT dla określonej grupy towarów czy usług to pikuś (jeżeli chodzi o poziom złożoności problemu dla osób odpowiedzialnych po stronie Allegro) i powinno być wprowadzone praktycznie "od ręki". Nowa stawka powinna być dodana jeszcze przed wejściem w życie przepisów, aby Użytkownicy Serwisu (Kupujący i Sprzedający) nie ponosili kosztów związanych z opóźnieniem wdrożenia.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@SadownikGrojecki konsultuję to dla Ciebie! Dam znać, gdy otrzymam odpowiedź. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@SadownikGrojecki wracam z odpowiedzią. 
Przygotujemy komunikację dla sprzedających w tym zakresie.
Jeżeli chodzi o same zmiany to stawka VAT jest do wybrania w formularzu edycji ofert i jeżeli zostaną wprowadzone jakiekolwiek zmiany to wejdą one w życie w ofercie do godziny i nie ma możliwości ustawienia tego na przód. Radzimy też nie zmieniać niczego w ustawieniach na dwa dni wcześniej.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@SadownikGrojecki przesyłam dodatkowe informacje na ten temat. 
Ze względu na zmiany w prawie opublikowane 27 stycznia, od 1 lutego do 31 lipca 2022 będzie obowiązywać stawka VAT 0% na niektóre towary, takie jak: produkty spożywcze, ziemia ogrodnicza oraz nawozy i środki ochrony roślin.
Z tego powodu dostosujemy stawki VAT dostępne w kategoriach z takimi produktami, dlatego jeśli sprzedajesz produkty, które są objęte zmianą, od 1 lutego będziesz mieć możliwość zmiany stawki VAT na 0% w formularzu wystawiania.
Stawkę zmienisz w zakładce Moje oferty, aby to zrobić najedź proszę na [akcje] i wybierz edytuj. W formularzu przejdź do sekcji Ustawienia sprzedaży, do części Faktura VAT. W polu Stawka VAT (PL) wybierz ZW. Dzięki temu zadeklarujesz stawkę VAT 0% dla danego przedmiotu. Kliknij [zapisz].

Stawkę VAT możesz też zmienić w wielu ofertach jednocześnie przez: grupową edycję ofert plik lub  API. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziesz w tym artykule, w razie innych pytań, chętnie pomogę.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
SadownikGrojecki
#9 Pomysłodawca#

Super, to wyczerpuje w pełni odpowiedź na moje pytanie.
Bardzo Pani dziękuje 🙂

oznacz moderatorów