anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobic gdy kupujących nie chce zaznaczycie zwrotu na allegro a odsyla towar?

cartelvw
#7 Wielbiciel#

Kupujący pomimo mojej prośby nie zrobił statusu zwrotu swojego zakupu a zada abym towar przyjął....starszy mnie prawami konsumenta gdy ja cvcemubifdac pieniążki ale proszę o zwrot na allegeo ponieważ pobrana została mi prowizja 50 zł od sprzedaży 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

@cartelvw Kupujący nie ma żadnego obowiązku zaznaczania zwrotu na Allegro. Może poinformować o zwrocie (odstąpieniu od umowy) i odesłać towar poza Allegro. Należy mu się wtedy zwrot całej wpłaty. Twoja prowizja go nie interesuje, on ma prawo do zwrotu.

Ty jako firma dajesz tylko 1 dzień na odstąpienie od umowy? Przecież to jest niezgodne z prawem. Nie szukaj więc tutaj pomocy.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@cartelvw Podeślij upartemu klientowi art.30 z prawa konsumenckiego. Konsument ma nie tylko prawa, ale też obowiązki.

Art.30.1. Konsument może odstąpić od umowy, składając przedsiębiorcy oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Oświadczenie można złożyć na formularzu, którego wzór stanowi załącznik nr 2 do ustawy.
2.Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.
3.Jeżeli przedsiębiorca zapewnia możliwość złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy drogą elektroniczną, konsument może także odstąpić od umowy:
1) przy wykorzystaniu wzoru formularza odstąpienia od umowy, stanowiącego
załącznik nr 2 do ustawy;
2) przez złożenie oświadczenia na stronie internetowej przedsiębiorcy.”


oznacz moderatorów

cartelvw
#7 Wielbiciel#

Dziekuje serdecznie..klient nie wysłał mi nic ponadto każe płacić za kuriera w 2 strony 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Klient nie musi nic wysłać. Ustawa nie przewiduje nawet formy pisemnej odstąpienia. Klient MOŻE, nie musi korzystać z formularza wskazanego w ustawie. Ważne, że wiesz o jego rezygnacji, czyli odstąpił od umowy. Kosztu odesłania nie musisz mu zwracać, tylko koszt dostawy, o ile to zwrot bez podania przyczyny, bo jeśli to zwrot w ramach reklamacji z powodu wad lub niezgodności z opisem, wtedy sprzedawca zwraca koszty wysyłek w obie strony.

oznacz moderatorów