anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czemu została naliczona opłata dodatkowa DPD?

musashi2007
#12 Orędownik#

Dzień dobry,

naliczono mi opłatę dodatkową (DPD):
"przekierowanie przesyłki"
nie wydawałem takiej dyspozycji więc skąd opłata???
nr zamówienia: 9f2622f3-aed0-11ec-ae83-fd6b3bb2214f
do zamówienia został dołączony drugi numer przesyłki.
Przy pierwszej taki komunikat przy śledzeniu:
"

Przeadresowanie przesyłki zgodnie z dyspozycją
Numer nowej paczki: 0000017365040L"


Jak napisałem wyżej żadnej dyspozycji nie wydawałem.

Proszę o wyjaśnienie.

Pozdrawiam,
Krzysztof

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

W DPD klient może sobie przekierowywać paczki gdzie chce na koszt sprzedawcy i to bez jego akceptacji. Dlatego nie oferuje paczek DPD w swoich ofertach

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@musashi2007 Prawdopodobnie kupujący przekierował przesyłkę (ma taką możliwość), a DPD obciążyło kosztem Ciebie.

oznacz moderatorów

musashi2007
#12 Orędownik#

Normalnie paranoja. Czy UPS czy DPD - zawsze jakieś kwiatki wychodzą. Nie ma to jak poświęcić czas i środki na pakowanie i wysłanie paczki i ostatecznie jeszcze do tego dopłacić........

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Takie bywają uroki smarta ,najpierw dopłacasz do kosztów nadania a potem dopłacasz do kosztów dostarczenia .

oznacz moderatorów

musashi2007
#12 Orędownik#

A mogę prosić o wskazanie mi gdzie w regulaminie jest napisane, że Adresat może wydać taką dyspozycję, a ja mam za to zapłacić?
 

oznacz moderatorów

ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

A to przesyłka Allegro DPD? - pewnie trzeba szukać w "gąszczu" niejasnych przepisów regulaminu Allegro. Lub poprosić moderatorów o wyjaśnienia. A potem zrezygnować z tych opcji przesyłek...

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@ELMIXAGD_pl 
Nie ma takiego zapisu. Szukaliśmy i nie ma nigdzie w cenniku. Allegro w zgłoszeniu tradycyjnie zamilkło gdy zadaliśmy pytanie, czy oni nam to zrekompensują (anulują dopłatę), czy tez mamy wystąpić do Kupującego.

W związku z umyciem rąk przez Allegro czekamy jak minie 90 dni na wystawienie komentarza i wysyłamy do Kupującego wezwanie do zapłaty za jego działanie, które wygenerowało dodatkowy koszt dla nas, spoza obowiązującego nas cennika usług.

Podejrzewam, ze jak oburzony kupujący rozpęta na Allegro **piiip**storm, to wtedy Allegro anuluje ta dopłatę. Nie anuluje, to będziemy ją ściągać z Kupującego. On niech sobie pozywa nadawcę, że nie został o tym poinformowany, czyli Allegro. 😎

P.S.
W sumie będziemy tego Klienta ścigać o 2 dopłaty. Druga za błędny telefon jaki podał do przekierowanej przesyłki. Za to też dostaliśmy dopłatę.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

W cenniku to chyba nie znajdziesz, ale czy sprowadzaliście w tym regulaminie, który akceptuje się tylko raz podczas pierwszego nadawania z "wysyłam z allegro" ?

Bo przy kolejnym generowaniu etykiet jest on domyślnie zaznaczony, na samym dole - trzeba sobie pobrać w pdf, ja nie mogę pobrać bo nie wysyłam tym spedytorem paczek, jak się naczytałem o ich dopłatach ponad rok temu to mi się odechciało. 

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Halfrunt odpowiedź Allegro:

Jeżeli Kupujący przekierował przesyłkę na inny adres lub punkt odbioru to Pan ponosi za to koszty.
Punkt w Regulaminie o opłatach dodatkowych znajdzie Pan pod tym linkiem:
https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/4#czesc-iv-oplaty-za-opcje-dodatkowe

"Wszelkie Usługi Dodatkowe ściśle związane z Usługą, o której mowa w podpunkcie b. powyżej są płatne przez Sprzedającego, zgodnie z poniższą tabelą."

I znajdź mi proszę w tej tabeli dopłatę do przekierowanej przesyłki.

Co do regulaminów na WzA, to akceptuje się regulamin przewoźnika, oparty na prawie pocztowym i prawie przewozowym.

Zgodnie z nimi natomiast jest tak - na podstawie zlecenia kurier DPD odbiera paczkę od nadawcy i dostarcza ją pod wskazany adres. W trakcie realizacji usługi jest możliwość przekierowania przesyłki pod inny adres jeszcze przed jej doręczeniem. Przede wszystkim takiej zmiany w zleceniu dokonać tylko osoba, która składała zlecenie i zapłaciła za usługę. Najczęściej jest to nadawca przesyłki. Poza tym usługa przekierowania na inny adres wiąże się z dodatkowymi kosztami, które również obciążają zleceniodawcę. Dlatego właśnie odbiorca przesyłki nie może wpływać na warunki zlecenia ani na jej koszty całkowite.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@musashi2007 jest taki zapis w regulaminie i się na niego zgodziłeś 😞 ale uważam że to nie jest niezgodne z prawem, spróbuj napisać do UOKiK nic nie kosztuje a może się tym zajmą 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów