anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy firma windykacyjna altus rms może naliczyć odsetki?

kamkami19
#7 Wielbiciel#

dostałam maila od firmy windykacyjnej altus rms, że mam niesplacony dług wobec allegro.

wchodzę, faktycznie 10, 48 im zalegam.

w mailu od tej firmy jest napisane, że mam 3 dni do zapłaty, i że wpłaty mam doonać na rachunek bankowy firmy altus, bo odtąd oni obsługują mój dług- tak jest napisane.

i że do zapłaty mam 10,48+0,16 odsetek, czyli 10,64 razem

podejrzane mi to jest.

weszłam na allegro, na moim koncie, i tam było do zapłaty tylko 10,48. Allegro nie naliczyło mi żadnych odsetek. no i zapłaciłam przez allegro, szybkim przelewem tą zaległą opłatę.  Od razu mi zaksięgowało, bo saldo wyskoczyło 0,00 zł, czyli jestem z nimi na czysto.

no chyba dobrze zrobiłam, że szybkim przelewem przez allegro, a nie na jakiś podejrzany adres jakiejś firmy windykacyjnej?

17 ODPOWIEDZI 17

Odp.: firma windykacyjna altus rms

pinsplash
#21 Demiurg#

@kamkami19 Ile czasu była ta nalezność przeterminowana?

_______
BRÓSLI
Odpowiedz
Ładowanie...

kamkami19
#7 Wielbiciel#

nie mam pojęcia, na tym piśmie z maila napisane jest na wstępie:

"działając na podstawie pełnomocnictwa z dnia 14.07. 2020 firma altus zarzadza należnościami firmy allegro w stosunku do której posiadają państwo zadłużenie:

stan zadłużenia na dzień 03.12.2020...

ale od kiedy to nie wiem, bardzo dawno nie używałam tego konta..

Odpowiedz
Ładowanie...

Knowhere
#21 Demiurg#

@kamkami19 "nie mam pojęcia" i dalej "działając na podstawie pełnomocnictwa z dnia 14.07.2020" można spokojnie przyjąć, że dług ma co najmniej pół roku.

_Likos_
#16 Inspirator#

Knowhere własnie nie. Można tylko przyjac że pół roku temu allegro upoważniło daną firmę do egzekucji swoich należności. Pelnomocnictwo do reprezentowania może dotyczyć wszystkich zaległych płatności i być wydane w dniu 14-07-2020. Natomiast niekoniecznie musi dotyvzyc tylko tej nalezności która powstała po 14-07-2020 ale dokładnie kiedy to nie wiemy. Wiemy że taki był stan na 03-12-2020r. Czyli przekroczyło 10zł i poszło do egzekucji:)

Odpowiedz
Ładowanie...

nat_not
Moderator
Moderator

@kamkami19 Dziękujemy za wpłatę. 

Skontaktuj się również z firmą windykacyjną, która do Ciebie napisała, w sprawie spłaty odsetek.

Natalia
   Moderator

kostas11
#21 Demiurg#

@kamkami19 to jest firma obsługująca allegro 🙂

________
Κώστας
Odpowiedz
Ładowanie...

Client:41567558
#7 Wielbiciel#

Witam a czy dostała Pani sms o zadłużeniu czy tylko email?

Bo ja dziś dostałam właśnie sms i wchodzę na allegro i żadnego zadłużenia nie widzę... 

Odpowiedz
Ładowanie...

zonki22
#7 Wielbiciel#

Witam, również dostałem na kwotę 10 zł a nigdy nie miałem żadnego zadłużenia na allegro.

jestem ciekaw skąd firma altus rms ma nasze dane.

Odpowiedz
Ładowanie...

kostas11
#21 Demiurg#

@zonki22 sprzedają dług zgodnie z regulaminem który zatwierdzasz 🙂 wyraziliście na to zgodę 😉

https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/5

Dochodzenie roszczeń i obrona przed roszczeniami wynikającymi z zawartej umowy lub związanych ze świadczeniem usług, w tym windykacja należności, prowadzenie postępowań sądowych, arbitrażowych i mediacyjnych
Art. 6 ust. 1 lit. f RODO (prawnie uzasadniony interes Allegro.pl, polegający na ochronie praw Allegro.pl)
Do ostatniego dnia roku kalendarzowego następującego po upływie 3 lat od momentu zakończenia świadczenia usługi

Allegro.pl może współpracować z podmiotami trzecimi np. wyspecjalizowanymi dostawcami usług przechowywania Danych Osobowych, usług analitycznych, usług windykacyjnych, w celu świadczenia usług przez te podmioty na rzecz Allegro.pl.

________
Κώστας
Odpowiedz
Ładowanie...

la_nika
Moderator
Moderator

@zonki22 sprawdziłam Twoje konto i masz małe zadłużenie względem Allegro (dokładnie 10,12 zł). Te opłaty nazbierały się w przeciągu ostatnich lat, dotyczą wystawianych przedmiotów, opłaty za zdjęcia czy zakupy z kuponem w Programie Monetowym (jednorazowy koszt to 0,20 zł). Możesz to sprawdzić tutaj, nie zobaczysz jednak całej historii, ponieważ możesz cofnąć się maksymalnie do 2015 roku, a część opłat na Twoim koncie pochodzi z wcześniejszych lat.     
@Client:41567558 widzę, że u Ciebie dzisiaj wszystko zostało uregulowane, dziękujemy za wpłatę. 

Monika
   Moderator

Ładowanie...

zonki22
#7 Wielbiciel#

Tak wszystko wyjaśnione dzięki za info.

Mój błąd był w tym że nie widziałem naliczonych kosztów za wystawienie przedmiotów, a wystawiłem ich 3 w przeciągu 10lat. szkoda że allegro nie ma salda w głównym widoku konta.  Podejrzewam, że nie tylko ja przez nieuwagę nie opłacałem tej kwoty czyli 10zł. Już wszystko uregulowane wysłałem do Was 10.28 razem z 16groszami która naliczyła sobie firma windykacyjna.

pozdrawiam 

Odpowiedz
Ładowanie...

kostas11
#21 Demiurg#

@zonki22 lepiej było wpłacić firmie windykacyjnej bo mogą Cię dalej ścigać bo teraz oni obsługują dług 😞

________
Κώστας
Odpowiedz
Ładowanie...

zonki22
#7 Wielbiciel#

Podczas wczorajszej rozmowy z pracownikiem allegro " ...może Pan wpłacić środki na Pana indywidualny numer subkonta w zakładce "Rozliczenia z Allegro". Wówczas, przekażemy informację o wpłacie do firmy windykacyjnej"

Odpowiedz
Ładowanie...

rebeliant
#2 Obserwator#

Witam,

Mam ten sam problem. Dostałem SMS-a o zaległości na kwotę 32,82zł z jak wchodzę na konto allegro to mam tam nadpłatę 12zł od 2018roku.  O co chodzi?

Odpowiedz
Ładowanie...

kostas11
#21 Demiurg#

@rebeliant nie koniecznie musi być to prawdziwe, też się podszywają żeby wyłudzić dane itp. 

________
Κώστας
Odpowiedz
Ładowanie...

_HolaOla_
Moderator
Moderator

@rebeliant Potwierdzam, na Twoim koncie nie ma u nas takiego zadłużenia. 

Ola
   Moderator

ZibiK30
#18 Luminarz#

@kamkami19 A altus dalej będzie odsetki liczyło 😉 to może inna taka sama kwota a moze ktoś na boku z allegro dorabia wiedząc kto ile zalega 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca

Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

Odpowiedz
Ładowanie...