anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy jak zostało wprowadzone Allegro Smart i darmowe przesyłki wzrosła wam ilość zwrotów ?

AmerShop
#2 Obserwator#

Czy jak zostało wprowadzone Allegro Smart i darmowe przesyłki wzrosła wam ilość zwrotów ?

mam wrażenie że kupujący nagminnie wykorzystują tą opcję, robiąc zawyżone zakupy żeby załapać się na darmową wysyłkę/zwrot w ramach Allegro Smart, po czym na drugi dzień 80% towaru odsyłają jako zwrot ... w ten sposób kupują coś za 10 zł mając darmową dostawę.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

Temat poruszany tu dziesiątki razy. Allegro nie widzi w tym nic niestosownego i nie ma zamiaru tego ograniczać. Kupujący ma prawo do częściowego odstąpienia od umowy. Inną sprawą jest, że po takim odstąpieniu warunki darmowej dostawy i darmowego zwrotu nie zostają spełnione, czyli kupujący kupuje i zwraca w ramach Smart towary w cenie poniżej 40 zł. Po częściowym odstąpieniu umowa w tej części jest niezawarta, a mimo to Smart działa.

oznacz moderatorów

AmerShop
#2 Obserwator#

dzięki, za odpowiedz, szukałem podobnego tematu ale może źle sprecyzowałem wyszukiwanie bo nic nie znalazłem

swoją drogą niezłą umowę allegro musi mieć na te przesyłki ze im ten proceder nie przeszkadza

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@AmerShop  niekoniecznie

Odsetek zwrotów nie jest niewiadomo jak duży. Każdy kupujący coś tam do smarta dokłada każdy sprzedawca także (0,99 lub 1,99 do każdej przesyłki). Biorąc pod uwage wzrosty prowizji plus prowizja od płatnych  przesyłek to smart wcale tak drogo allegro nie kosztuje.

Dlatego serwisowi az tak bardzo te zwroty ne przeszkadzają.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Jeden z wielu kłopotliwych zasad obecnego regulaminu której nikt nie chce zmienić .Sprzedawcy się nie liczą i nikogo tam to nie obchodzi ważne aby słupki zysków właścicieli rosły jak trawa po deszczu.

oznacz moderatorów