anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy jako sprzedający mogę odstąpić od umowy z kupującym

paulinawioletta
#7 Wielbiciel#

Witam, dzisiaj zakonczyla się licytacja mojego kalendarza którego ktoś wylicytował i wygrał ta licytację. 

Chciałabym odstąpić od tej transakcji ale kupujący twierdzi że jeśli nie wyślę wylicytowanego przedmiotu w ciągu 3 dni to pujdzie na stronę sądową

Chciałam nadmienić ze licytacja kończyła się i wzawiala  automatycznie miałam zakończyć tą licytację ale pech chciał że ktoś wylicytował mój przedmiot i teraz mam problem bo nie chce sprzedać tej rzeczy. Proszę o pomoc

Jestem na koncie od 6 lat i nigdy nikomu wcześniej nie zrobiłam takiego problemu a teraz przez swoją nieuwagę narobiłam sobie problemu

Towar wart 11 zł

 

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

LEW433
#21 Demiurg#

@paulinawioletta Wygrał i należy mu wysłać, oczywiście zrobisz jak chcesz, jeżeli rzeczywiście pójdzie do sądu, mogą być kłopoty.

oznacz moderatorów

paulinawioletta
#7 Wielbiciel#

Umowa została zawarta na odległość więc chyba jest jakiś czas na odstąpienie od umowy zarówno po stronie kupującego tak jak i sprzedajacego? 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@paulinawioletta Prawo faworyzuje z jakiegoś powodu kupującego....Ty nie możesz odstąpić.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@paulinawioletta Powinnaś wysłać, wystawiłaś z chęcią sprzedaży, umowa na odległość jest tak samo ważna. Kupujący pójdzie do sądu dla 11zł trudno powiedzieć.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie ma, to nie jest sprzedaż konsumencka. Gdyby nawet taką była, sprzedawca nie może odstąpić od umowy, kupujący może to zrobić.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@paulinawioletta Umowa zawarta, jeżeli zapłacił powinnaś się wywiązać. Jak rozumiem : Lokalnie skoro aukcja się sama wznawiała? Teoretycznie tylko sąd moze Cię zmusić do wydania rzeczy. Praktycznie raczej nie będzie szedł do sądu o 11 PLN... Przeproś, poproś o numer konta i zwróć wpłatę z własnego banku przelewem. Cóż nie rób tak - powinnaś panować nad tym co wystawiasz.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

paulinawioletta
#7 Wielbiciel#

Jeszcze nie dostałam środków na konto

Wiem moja wina ale nie zrobiłam tego celowo 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli zapłaci, umowa warunkowa zostanie zawarta bez możliwości anulowania.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@paulinawioletta Nie masz podstawy prawnej do odstąpienia od zawartej umowy. To kupujący może, w niektórych przypadkach, od umowy odstąpić. Możesz odmówić wysłania towaru po wpłacie, ale będzie to niezgodne z zasadami i kupujący faktycznie może wystąpić na drogę sądową. Jeśli kupujący zdecyduje się na sąd, moim zdaniem wygra i poniesiesz dodatkowo koszty sądowe.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Nikt normalny nie pójdzie na drogę sądową za 11 zł nawet gdy przepisy są po jego stronie .Oddaj kupującemu jego pieniądze ,jedynie co ci może zrobić to wystawić negatywny komentarz o ile to było normalne allegro bo na lokalnym to nawet tego zrobić ci nie może.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie pójdzie za 11 zł?? Za komentarz negatywny niektórzy podobno chodzą da sądu i podobno wygrywają.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Piszę chyba wyraźnie "nikt normalny nie pójdzie" a to co jest podobno to nie jest żaden argument , mówią też że podobno głupich nie sieją . Ja tam o 11 zł bym się po sądach nie włóczył.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mwmonety A ja piszę wyraźnie, że za komentarz negatywny też chodzą podobno, a przynajmniej się tym tu chwalą. A czy nikt normalny nie pójdzie o 11 zł, też nie wiadomo. Może pójść. Raczej nienormalny nie pójdzie, bo sobie nie poradzi.

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

I to jest konkretny fakt a nie tylko "podobno" ,obraźliwy ,niesłuszny komentarz może zniszczyć wizerunek uczciwego sprzedawcy i doprowadzić do wielkich strat finansowych ,duże firmy mają swoich prawników i sobie nie pozwolą na bezkarne obrażanie ,cierpią drobni sprzedawcy ale i oni nie są bez szans tylko czasu im brak aby samemu ganiać po sądach.

oznacz moderatorów

paulinawioletta
#7 Wielbiciel#

Jeszcze nie otrzymałam środków na konto.A z tego co widzę kupujący jest napalony na ten kalendarz  więc wątpię że tak łatwo odpuści 

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#
 
oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@paulinawioletta  Nie otrzymałaś w ogóle wpłaty za towar ? czy też nie masz jeszcze środków na koncie ale kupujący juz opłacił aukcje i masz środki na allegro finanse???

Jeśli nie otrzymałas jeszcze wpłaty w ogóle to zgodnie z regulaminem kupujacy ma 7 dni na opłacenie aukcji. Po tym czasie możesz mu wysłac informacje że odstepujesz od umowy poniewaz nie zapłacił za towar w określonym regulaminem terminie a Ty 8 dnia produkt sprzedałaś innej osobie.

Jeśli kupujący już opłacił aukcje i masz wpłatę na swoim koncie allegro to po prostu dla własnej spokojności wyślij produkt i następnym razem wystawiaj tylko to co chcesz naprawde sprzedac 🙂

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

paulinawioletta -    _Likos_ udzielił Ci najbardziej sensownej odpowiedzi.

Ze swojej strony - to ja całkowicie nie rozumiem zaistniałej sytuacji.

Wystawiasz przedmiot na licytację (czyli zgadzasz się na kwotę, za jaką zostanie wylicytowany). Po zakończeniu licytacji stwierdzasz, że jednak ta kwota Cię nie satysfakcjonuje - twierdzisz, że nie wyślesz kupującemu towaru za taka cenę.

Kurczę - miałem pisać "elaborat" (jak to określa xyz96), ale to pominę.

Napiszę krótko - sprzedaż w licytacji za kwotę przykładowa 10 zł. Kupujący może ją rozwiązać. Sprzedający może ją rozwiązać gdy:

- nie otrzyma wpłaty w terminie przewidzianym w regulaminie Allegro

- kupujący nie odbierze przesyłki pobraniowej

- kupujący nie odbierze zamówionej przesyłki

Jednak wszystkie te sytuacje wymagają wysłania do kupującego informacji o anulowaniu zawartej umowy.

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów