anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Kupujący może domagać się ode mnie zwrotu pieniędzy?

Agabka2019
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry. 

Mam pytanie  odnośnie sprzedaży na allegro lokalnie.

W ofercie podany czas wysyłki to 48 godz.

W przypadku tego kupującego był to piątek.

Więc nie nadałam paczki bo i tak nie dojdzie przez weekend, więc wysyłam w poniedziałek.

Kupujacy chce zwrotu pieniędzy , bo nie otrzymał towaru na czas. Allegro zada natychmiastowego zwrotu pieniędzy.

Sprzedaż prywatna na allegro lokalnie.

Czy tak powinno to być. 

 

 

 

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

Nie powinno, ale tak jest, należało wysłać i nie byłoby kłopotu. nie oferuj takich terminów wysyłki na AL. Zwróć środki bo szkoda zdrowia. Musisz wypłacić na swoje konto i oddać na konto wskazane przez kupującego.😐

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Agabka2019 Jeżeli zakupu dokonano w piątek, a czas wysyłki był określony na 48 godzin, to możesz wysłać najpóźniej we wtorek. Czas wysyłki liczy się w dni robocze. Nie ma znaczenia, kiedy paczka dotrze do kupującego, ponieważ określony był czas wysyłki, a nie czas dostawy. Nie oddawaj pieniędzy. 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Agabka2019 

W ofercie podany czas wysyłki to 48 godz. W przypadku tego kupującego był to piątek.

Jeżeli podany w ofercie deklarowany czas wysyłki upływał w piątek, to powinnaś wysłać najpóźniej w piątek. 
Wobec Twojego uchybienia - lepiej nie eskalować problemu tylko przychylić się do prośby Kupującego o zwrot środków.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Agabka2019
#7 Wielbiciel#

O godz.20:33 mijało 48 godz. 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

Godzina zakupu nie ma znaczenia.
Czas na wysyłkę liczony jest w dniach roboczych (bez sobót i niedziel) do końca dnia w którym upływa.
Nawet jakby zakup był o 6 rano we środę to czas na wysyłkę z deklarowanym terminem "w ciągu 48h" byłby do końca piątku.
Oczywiście Sprzedający może wysłać wcześniej (deklarowany termin jest granicznym).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A po co deklarujesz nie dotrzymujesz terminu wysyłki, oddaj bo mogą być tylko kłopoty a z tego wyciągnij wnioski.

oznacz moderatorów