anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Kupujący powinien prosić mnie o adres mejlowy, aby dokończyć transakcję?

AnkaG1
#7 Wielbiciel#

Kupujący chce mój mail bo wysłał skrin z transakcji, że bez tego nie może kupić. Nie wysłałam. O co

Screenshot_20211128_090626_com.android.chrome.jpg

 O co chodzi? 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

xyz96
#21 Demiurg#

@AnkaG1 Nic nie wysyłaj, nic nie klikaj, niczego nie potwierdzaj. To próba oszustwa, wyłudzenia danych. Codziennie jest tu wiele podobnych zgłoszeń. 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@AnkaG1, to próba oszustwa. Dzięki za Twoją czujność - konto już zablokowaliśmy.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

4d4mus
#9 Pomysłodawca#

Witaj,

chciałbym również zgłosić użytkownika Client:103462270, który wysłał mi wiadomość pisaną ewidentnie przez translator, 

a email do prywatnej korespondencji wysłał mi jako obrazek - możecie sprawdzić w mojej korespondencji.

Tak więc, żeby go trochę nakręcić pociągnąłem go za "język" też na specjalnie stworzonym innym emailu, ale po 2 dniach korespondencji napisałem mu, że więcej informacji mogę mu wysłać na specjalny email: fxxk.you(monkey)stupid.niger .

 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@4d4mus, to konto już zablokowaliśmy - dzięki za sygnał. 🙂 Natomiast lepiej na takie wiadomości nie odpisywać. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

4d4mus
#9 Pomysłodawca#

Przecież dobrze wiedziałem, że to jest wałek 😉

Po prostu musiałem się z asf.ta ponabijać, żeby też trochę czasu stracił na mnie, aby mniej innych osób w tym czasie nie dało się wrobić i oszukać.

Trzeba takie indywiduua skutecznie tępić 🙂

Allegro powinno generalnie zablokować pulę adresów IP z tego typów krajów (tak jak to zrobiono w mojej firmie). Wtedy jest z 99% spokój z takimi przypadkami, zaś pozostałe 1%, które da radę obejść blokady poprzez różnego rodzaje zmianę IP, wtedy dopiero blokować konta po zgłoszeniach użytkowników - będzie wtedy mniejsza ilość oszustw i łatwiej będzie je wyłapać 🙂 

Pozdrawiam i dzięki za reakcję 🙂

 

oznacz moderatorów

Moniqa214
#1 Nowicjusz#

Również dziś dostałam coś takiego

oznacz moderatorów