anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mam oddać pieniądze za wysyłkę w czasie gdy kupujący zwraca towar po przeszło 2 tygodniach od za

Valtan1987
#7 Wielbiciel#

Kupujący zakupił u mnie 8 jednakowych pocztówek ze statkiem wydanych współcześnie. Wysłałem mu je , a on po ponad 2 tygodniach otworzył dyskusję twierdząc, ze go oszukałem bo pocztówki są współcześnie wydane a on myślał, że to są kartki z lat 50. W tym miejscu zaznaczam, ze zamieściłem w aukcji  bardzo wyraźne zdjęcie awersu i rewersu pocztówki (na rewersie pisało: MS BATORY. Fotografia ze zbiorów Waldemara Zajdla), wpisałem także zgodnie z prawdą, że jest to oryginał i jest wydany po 1945 roku, co też jest przecież prawdą. Pocztówki zostały wydane z oryginalnego zdjęcia, do publikacji którego mam pełne prawo (autor oryginalnego zdjęcia ofiarował mi je wraz ze słowną zgodą na publikację). Kupujący zapłacił około 32 zł za pocztówki i 8, 40 za wysyłkę. Pocztówki zostały mu wysłane i niedawno zwrócił je listownie, na co ja odesłałem mu koszt zakupu pomniejszony o koszt wysyłki, gdyż wysyłka pod jego adres, za którą zapłacił została zrealizowana. Kupujący domagał się zwrotu także kosztów przesyłki.  Gdy oddam mu także koszty wysyłki, wówczas będę stratny 8, 40 zł za jego nieuwagę i prawdopodobnie impulsywne i nieprzemyślane działanie. Proszę o wskazanie mi, czy należy mu się zwrot kosztów przesyłki.

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

kostas11
#21 Demiurg#

@Valtan1987 jako osoba prywatna nie  masz obowiązku przyjmować zwrotów 🙂  a jak się zgodzisz na swoich warunkach bo nie podlegasz pod ustawę konsumencką 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Valtan1987 Jeżeli sprzedałeś jako osoba prywatna i dobrze je opisałeś, nie musisz przyjmować zwrotu. Jeśli pójdziesz na rękę kupującemu, oddaj tylko za towar. Nie musisz zwracać kosztów przesyłki. Jeśli jednak klient reklamuje z powodu niezgodności z opisem, musisz mu oddać wszystkie koszt (towar i 2x wysyłka)

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Valtan1987 Wszystko wskazuje na to, że nie napisałeś wyraźnie i jednoznacznie, że są to pocztówki współczesne, kupujący mógł zatem być wprowadzony w błąd, dlatego złożył reklamację. Reklamację uznałeś, dlatego zgodnie z zasadami powinieneś mu zwrócić wszystkie koszty, czyli za towar i obie wysyłki. Kupujący ma rację, że się tego domaga. Oddaj, inaczej otworzy spór i kłopoty możesz mieć kłopoty.

oznacz moderatorów

Deny_denis
#9 Pomysłodawca#

Setny post w których starszych sprzedawców :

"Oddaj, inaczej otworzy spór i kłopoty możesz mieć kłopoty."

 

W tym wypadku kłopoty padły aż dwa razy , także straszenie podwójne.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Deny_denis Tak tu jest niestety, absurd, pomylony zakup, kupujący nie musi nic czytać tylko kupuje, odsyła, kupuje, odsyła.😁

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Valtan1987 sprzedajesz wyraźnie jako reprodukcja cyt ,,Przedmiotem w ofercie jest wydana w tym roku pocztówka  , to kupujący niezbyt dokładnie doczytał ofertę . Nie zwracaj kosztów przesyłki i nie słuchaj [edycja] xyz96

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Widzę, że moderacja usunęła mój post odnoszący się dosadnie do tego powyżej, ale dziwnym trafem znowu nie wymoderowała treści o moich "głupich wywodach", prawda @_HolaOla_ ?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Valtan1987 Nie słuchaj [edycja]  @mdrogeria  bo za kilka dni będziesz płakał na forum, że Allegro zablokowało Ci konto, gdy kupujący otworzy Dyskusję, do której włączy się pracownik Allegro.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Valtan1987 Czy możesz dać link do tej aukcji? Z tego, co widzę pocztówki masz opisane prawidłowo. Czy tamta była też tak opisana?

Ula

Ula
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

WREDZIA-W1 wszystkie ma opisane prawidłowo i w dziale ,,reprodukcje ,,

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@mdrogeria To widzę, ale od wczoraj nauczyłam się nie dowierzać 🙂 Uwierzę całkiem, jak ujrzę na własne oczy.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@mdrogeria napisał: "wszystkie ma opisane prawidłowo i w dziale ,,reprodukcje ,,"

Dziwne. Ja tam widzę same "oryginały": https://allegro.pl/uzytkownik/Valtan1987?bmatch=cl-dict201214-ctx-uni-1-3-1218 

 

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:79179573 dedukuję na podstawie opisu ,że chodzi o tą ofertę https://allegrolokalnie.pl/oferta/tss-stefan-batory-w-gdyni-pocztowka

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@mdrogeria Mylnie dedukujesz. Mylisz MS Batory z TSS Stefan Batory.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

przeczytaj tytuł oferty

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Valtan1987 Dobrze, oddaj koszt pocztówek.

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@Valtan1987 w poście otwierającym wątek: "odesłałem mu koszt zakupu pomniejszony o koszt wysyłki"

@LEW433 po szesnastu godzinach analizowania tekstu: "Dobrze, oddaj koszt pocztówek."

Typowy Leszek jest typowy. 😆

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie ma się za bardzo czemu dziwić 🙂

oznacz moderatorów