anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Gdzie i komu mogę wysłać skargę /zażalenie na działania pracownika allegro ?

NaviEcuTronic
#8 Zapaleniec#

Witam mamy problem z allegro który nie chce odblokować kont , usilnie informuje iż są powiązane konta - z moich zebranych danych ustaliłem że konto które allegro wskazuje na powiązane jest zarejestrowane na zupełnie inne dane/podmiot - nie będę się upierał jakimi nie zbitymi danymi operują ale wymuszają na mnie kontakt osoby trzeciej w celu kontaktu z allegro i wyjaśnienie sankcji - nie mogę dojść do porozumienia z działem bezpieczeństwa transakcji dlatego szukam innych rozwiązań 

 

1. Gdzie i komu mogę wysłać skargę /zażalenie na działania pracownika allegro  

2. Jakie są działy odpowiedzialne które nadzorują dział bezpieczeństwa transakcji ? po prostu ktoś wyżej bo tam zdecydowanie dziwni ludzie pracują

3. Rozmawiałem z prawnikiem i wstępnie mogę złożyć pozew do sądu czy ktoś kiedyś takie pozwy składał wobec allegro i ich praktyk ? głównie chodzi o zebrane dane których nie chce ujawnić nawet właścicielowi konta oraz wymuszenie kontaktu osób trzecich

 

4. Wspomniałem UOKIK ponieważ członkowi rodziny który notabene często korzysta z jednych sieci IP i jednych komputerów również zostało zablokowane konto - konto posiada od 13 lat i nie na żadnego powiązania z moim tylko poza tym iż jest rodziną 

 

pozdrawiam

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

ares_
#14 Krzewiciel#

@NaviEcuTronic 

Logowanie na konta Allegro z tego samego IP jest jedną z podstaw do powiązania kont i nałożenia blokad. Nie ma znaczenia, że konto należy to innej osoby.

Wiele osób zapowiadało, że w takich sytuacjach będą kierować sprawy do sądu ale nie przypominam sobie żeby ktoś się pochwalił, że rzeczywiście to zrobił a tym bardziej jaki był wynik takiego postępowania.

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@ares_ IP nie identyfikuje osoby ani nie jest daną osobową. Allegro musiałoby udowodnić, że konta naprawdę są powiązane. Wątpię, że ich dział bezpieczeństwa nie rzucił blokady "bo tak". Wziąć prawnika i się nie bać.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@NaviEcuTronic Spróbuj proszę złożyć odwołanie od otrzymanej decyzji - wtedy Twoja sprawa zostanie ponownie zweryfikowana. Mam nadzieję, że uda się wyjaśnić tę sytuację. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

NaviEcuTronic
#8 Zapaleniec#

Rozumiem natomiast zastanawia mnie fakt przedstawionych wymogów nawet jeżeli konto w jakiś sposób w przeszłośći było powiązane np ktoś prowadził spółke teraz teraz każdy zarzadza innymi platformami w jaki sposób wlasciciel konta X moze wplynac na wlasciciela konta Y aby ten skontaktowal sie z allegro- to jest nie logiczne 

oznacz moderatorów

PitchRE
#7 Wielbiciel#

I zrobiłeś coś z tym?
mam dokładnie taka sama sytuacje i to już drugi raz.

jakas patologia.

oznacz moderatorów