anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę nie zgodzić się na zwrot pieniędzy przez sprzedającego i zażądać sfinalizowania transakcji.

Zbieracz444
#7 Wielbiciel#

Problem dotyczy wylicytowanego w aukcji przedmiotu , zapłaconego bezpośrednio po zakończeniu tego lotu . Po trzech dniach otrzymałem wiadomość o zwrocie wpłaty bez podania przyczyny .

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

mdrogeria
#21 Demiurg#

 Zbieracz444 niby możesz domagać się wydania , ale tylko z powództwa cywilnego . Jeśli zwrot środków nastąpił allegro umyje ręce .Możesz otworzyć dyskusję ze sprzedającym , odpowiednio go ocenić . Allegro Ci tu nie pomoże zgodnie z reklamą ,, otrzymasz zakupiony produkt lub zwrot pieniędzy ,, 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Zbieracz444 Możesz, ale czy warto! Należy otworzyć dyskusję, zażądać wysyłki. https://allegro.pl/dyskusje/nowa Możesz także wystawić odpowiedni komentarz.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Być może sprzedawca pomylił się znacząco z ceną lub wylicytowany przedmiot uległ zniszczeniu lub kradzieży .Jeśli pomyłka z ceną to ma szanse a jeśli te dwa pozostałe powodu to powinien mieć je udokumentowane w innych przypadkach możesz domagać się wysyłki.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Zbieracz444  Tak, możesz. Allegro to nie zabawa, została zwarta prawnie wiążąca umowa i możesz domagać się wydania towaru, nawet sądownie. Na początek załóż spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i po 24 godzinach poproś tam o pomoc Allegro. Jeżeli Allegro Ci nie pomoże i sprzedawca nie wyśle towaru, możesz wystąpić na drogę sądową. Moim zdaniem sprzedawca przegra sprawę, wyda Ci towar i dodatkowo zapłaci wszystkie opłaty sądowe.

oznacz moderatorów

ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

No, Allegro w swoim Oficjalnym Sklepie tak robi. To widać w komentarzach (a przynajmniej było widać) i jakoś to przechodziło. Nie widzę więc żadnego powodu, dla którego Allegro miałoby jakieś powody do stwarzania problemów w tym względzie.

A do sądu - oczywiście, można....

Tylko pytanie: po co?

oznacz moderatorów

gierland
#12 Orędownik#

Śmiać i płakać jednocześnie mi się chce jak czytam porady typu "możesz domagać się sądownie". Ludzie, opamiętajcie się...

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

gierland - no cóż... niektórzy spece od prawa uważają to za bardzo "profesjonalne" wypowiedzi.

I w sumie tak jest i jest to zgodne z prawem.

A że ma się to nijak do rzeczywistości, praktyki i chęci dążenia do polubownego i szybkiego rozwiązania zaistniałego problemu - cóż, to już tych "speców" nie interesuje - udzielili przecież "profesjonalnej" i szybkiej odpowiedzi, zgodnej z prawem i regulaminem Allegro.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

Zbieracz444
#7 Wielbiciel#

A mnie tak naprawdę tylko płakać pozostało, bo w naszym ,,praworządnym " narodzie pokutuje przekonanie , że małe świństwa mogą mieć prawo bytu , bo nie opłaca się na nie reagować . Relatywizm to okropne słowo , ale pasuje do porady ,,gierlanda " jak ulał . Oszukuj na drobne kwoty , ale często , to ci ujdzie na sucho .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@gierland Tak, może się domagać sądownie. Nie mam najmniejszego zamiaru się opamiętywać, a śmiać się i płakać możesz, nie ma przeszkód.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

sam widziałem wyrok sądu który zobowiązał pewien sklep internetowy do wydania sprzętu

to była sytuacja nie np: pomyłki w cenie tylko producent zaprzestał produkcji

@Zbieracz444 masz szansę po 3 latach procesu i kilku rozprawach otrzymać satysfakcję i wygrać sprawę

działaj

 

oznacz moderatorów