anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę obniżyć kwotę zwrotu? Allegro Lokalnie

MAMY ROZWIĄZANIE!
onlyyyniko
#7 Wielbiciel#

Cześć, niedawno sprzedałem kierownicę na allegro lokalnie. Wszystko poszło jak po maśle. Kupujący otrzymał produkt i napisał mi że produkt zamiast PS4/PC jest przeznaczony do Xbox One/PC. Zapytałem czy przedmiot został rozpakowany, napisał że nie. Poprosiłem o zwrot na paczkomat. Po otrzymaniu paczuszki od kupującego zauważyłem brak plomb zabezpieczających czyli rozpakował produkt. (poniżej moje zdjęcie przed wysłaniem)mojaplomba.jpgdowod1.png

Od Allegro otrzymałem najpierw taką wiadomość2.png

3.png

A teraz taką, to mogę czy nie mogę obniżyć koszt zwrotu? Zostałem okłamany przez kupującego że produkt został nie rozpakowany ale jednak został rozpakowany, później napisał "nie wiedziałem że kierownica jest do xbox one" Lecz otwarł dyskuje na allegro i napisał że produkt jest inny i na pudełku też piszę przeznaczenie xbox.png

Proszę o pomoc 🙂 @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
onlyyyniko
#7 Wielbiciel#

Dodam też, że produkt sprzedawałem jako fabrycznie nowy a otrzymałem rozpakowany i jeszcze nie spakowany tak jak jest fabrycznie 😜

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@onlyyyniko Niczego nie możesz obniżać. Gdybyś sprzedawał jako firma i klient zgłosiłby zwrot bez podania przyczyny, a przedmiot miałby zmniejszoną wartość ze względu na jego używanie przez klienta, na przykład uszkodzenia, rysy, wtedy tak. Nie mógłbyś jednak pomniejszyć kwoty zwrotu wyłącznie za samo rozpakowanie, ponieważ kupujący ma prawo zapoznać się z towarem, sprawdzić jego cechy.

W tym przypadku to nie był konsumencki zwrot, tylko reklamacja z powodu niezgodności z opisem.

napisał mi że produkt zamiast PS4/PC jest przeznaczony do Xbox One/PC.

Na zwrot w ramach reklamacji nie musisz się godzić, kupujący ma do tego prawo, a tym bardziej nie możesz niczego pomniejszać. Oddaj kupującemu całą jego wpłatę, czyli kwotę za towar i za wysyłkę do niego, a także za odesłanie do Ciebie produktu niezgodnego z opisem. Takie są zasady reklamacji. Pamiętaj też, że skoro już jest założona Dyskusja, kupujący może wystąpić o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących, a to może być dla Ciebie sporym problemem.

 

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@onlyyynikoKupujący wskazał w Dyskusji, że otrzymał towar niezgodny z treścią oferty. Tym samym zdecydował się na reklamację z tytułu rękojmi. W ramach rękojmi Kupujący może ubiegać się o obniżenie ceny lub odstąpić od umowy – chyba że sprzedający niezwłocznie i bez nadmiernych niedogodności wymieni rzecz wadliwą na wolną od wad lub wadę usunie.

Obniżenie kwoty zwrotu z tytułu uszkodzonego opakowania jest możliwe tylko w określonych przypadkach - jeśli opakowanie było częścią umowy i udowodnisz że towar rzeczywiście stracił na wartości poprzez działania Kupującego.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

@onlyyyniko  

1) sprawdziałbym czy przedmiot jest kompletny ( przewody, instrukcja itp)

2) jeśli przedmiot jest kompletny po prostu zwróciłbym całość. Jeśłi czegoś brakuje obniżyłbym kwote zwrotu o wartośc brakującego przedmiotu

3) Jeśli decydujesz sie na przyjęcie zwrotu to klient ma prawo sprawdzic go tak jak zrobiłby to w sklepie stacjonarnym a w sklepie stacjonarnym można taki przedmiot rozpakować i obejrzeć przed zakupem. Zdjęcie plomb nie ma żadnego znaczenia. Choc zdaje sie że to nawet nie były plomby lecz taśma zabezpieczająca opakowanie przed otwarciem.

4) na pudełku było napisane że jest to przedmiot do Xboxa ( jełsi to zdjęcie było w aukcji) wiec kupujacy powinien to wiedzieć i na tej podstawie mógłbyś moim zdaniem reklamacje odrzucić już na samym początku ( a jeśli nie jesteś firmą zwrotu nie musiałbyś przyjmować) natomiast zastanów sie czy teraz jest sens sie wykłucać jeśli otrzymałeś cały nieużywany przedmiot z powrotem.

Moim zdaniem zdjęcie tych plomb nie dyskwalifikuje przedmiotu aby go sprzedac jako nowy.

oznacz moderatorów
onlyyyniko
#7 Wielbiciel#

Problem rozwiązany, zwróciłem całą kwotę i napisałem do allegro o zwrot prowizji z allegro lokalnie ;D. 

oznacz moderatorów