anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy jako obcokrajowiec mogę skorzystać z Allegro Pay?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:42629730
#7 Wielbiciel#

Czy będąc obywatelem innego kraju niż Polska ale przebywając w Polsce na zasadzie karty tymczasowego pobytu mogę korzystać z Allegro Pay?

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
xyz96
#21 Demiurg#

Tu są wyłączenia z możliwości skorzystania z Allegro Pay; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/allegro-pay/kiedy-nie-skorzystasz-z-allegro-pay-MMWO6jr04Sg W artykule na samym dole masz podany kontakt na czat Allegro, możesz dopytać.

Jednak nie skorzystasz, tu jest wymóg polskiego obywatelstwa i posiadania polskiego dowodu osobistego; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/allegro-pay/kiedy-mozesz-skorzystac-z-allegro-pay-Oq2OBq3g6C...

 

Edytowano 16.03.2023

oznacz moderatorów
Client:42239892
#2 Obserwator#
 
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:42239892 

Aktywujesz Allegro Pay, jeśli:

  • masz aktywne konto zwykłe i zalogujesz się na nie
  • jesteś konsumentem i wykorzystasz towary opłacone z Allegro Pay na cele indywidualne
  • jesteś osobą pełnoletnią przed 75 rokiem życia
  • posiadasz obywatelstwo polskie oraz ważny dowód osobisty
  • masz pełną zdolność do czynności prawnych
  • posiadasz adres e-mail oraz aktywny numer telefonu w sieci komórkowej polskiego operatora, które są przypisane do Twojego konta na Allegro i masz do nich dostęp
  • Twój adres zamieszkania zapisany na koncie znajduje się w Polsce
  • masz włączone profilowanie Twoich danych osobowych przez Allegro - sprawdzisz to w zakładce Personalizacja.
________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:63592790
#7 Wielbiciel#

Czy allegro pay jest aktualne dla obcokrajowców?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:63592790 Nie jest aktualne. 

oznacz moderatorów
Client:60537382
#7 Wielbiciel#

Mieszkam 3 lata w Polsce, mam pesel, dowód osobisty ale ukraiński, mam kartą płatniczą w Santander banku, mam niej pieniądze 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:60537382 Sprawdź warunki aktywacji, zwłaszcza to;

posiadasz obywatelstwo polskie oraz ważny dowód osobisty

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/allegro-pay/kiedy-mozesz-skorzystac-z-allegro-pay-Oq2OBq3g6C...

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
Client:71540064
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry. Czy obcokrajowiec może skorzystać z usługi Allegro Pay? 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:71540064 Jeśli nie ma polskiego dowodu osobistego, to nie może.

oznacz moderatorów
Client:48357360
#7 Wielbiciel#

Jestem obcokrajowcem, mam kartę pobytu, posiadam profil zaufany,  czy mogę złożyć wniosek "allegro Pay"? 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:48357360 Musisz mieć polski dowód osobisty, bez tego nie skorzystasz z Allegro Pay. 

oznacz moderatorów
Acrhi
#1 Nowicjusz#

Szczerze mówiąc, denerwuje nie to, że nie można korzystać z Allegro Pay, ale to, że Allegro czas od czasu wysyła newslettery z propozycją aktywacji. Chciałbym, ale nie mogę, formularz wymaga numer dowodu osobistego, a ja mam tylko kartę pobytu. Może warto byłoby dodać do profilu użytkownika pole "obywatelstwo" i nie wysyłać już więcej spamu?

oznacz moderatorów
Lavami
#7 Wielbiciel#

To prosta dyskryminacja. Obcokrajowcy ktory posiadaja staly pobyt, pesel, numer NIP i regularnie placa podatki w Polsce, nie moga skorzystac z Allegro pay ora Business. 

 

oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

Allegro Pay to kredyt poza bankowy. W normalnym banku prędzej dostaniesz niż w Allegro Pay.

oznacz moderatorów
Lavami
#7 Wielbiciel#
To nie ma z tym nic wspólnego, paszport Unii Europejskiej musi być uznawany za dokument tożsamości.
oznacz moderatorów