anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy oferty nie połączone z katalogiem są widoczne dla kupujących

avomoda_pl
#8 Zapaleniec#

Cześć.

W mojej kategorii próg wymagany do połączenia z katalogiem wzrasta do 100% i czy takie oferty które nie są jeszcze połączone są widoczne dla klientów ? I jak to się odnosi do innych ofert (np. moje oferty przez co są widoczne gdzieś niżej w wyszukiwarce).

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

Tak, są widoczne dla klientów. Co do pozycjonowania w wyszukiwarce to ciężko powiedzieć, pewnie tylko Allegro wie.

Pamiętaj też, że przy progu 100% nie możesz już w ogóle wystawić oferty ani przedłużyć bez produktu. 🙂

oznacz moderatorów

Nad_Pilica
#12 Orędownik#

Client:94057046 Oczami wyobraźni już widzę ten burdel jak wszyscy w panice połączą swoje oferty z byle czym byle próg się zgadzał.

oznacz moderatorów

daniel_net_pl
#11 Animator#

Tu wyobraźnia nie jest potrzebna, tylko wytrzeźwienie tych, co układali algorytmy produktyzacji.

Schowek01.jpgSchowek02.jpg

Odpowiedź Allegro: 

Jeśli doda Pan kropkę powinien Pan mieć możliwość połączenia oferty z produktem.

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@daniel_net_pl Wystawiając ofertę z danym produktem (tutaj dobranym automatycznie po ISBN) Allegro wymaga podania dokładnie takich danych, jakie są w produkcie (o ile są to obowiązkowe parametry opisujące produkt). To nie jest problem z algorytmami, tylko starym systemem wystawiania i łączenia ofert, który wymaga, aby część parametrów była 1:1 z produktem. Innymi słowy, Allegro chce stworzyć portal oparty na produktach mając ten system sklejone z tego, co mieli pod ręką. Nawet obecne REST API to tak naprawdę jest stary SOAP.

oznacz moderatorów

KsiegarniaDANIEL
#9 Pomysłodawca#

@Client:94057046  napisał(a):

@daniel_net_pl Wystawiając ofertę z danym produktem (tutaj dobranym automatycznie po ISBN) Allegro wymaga podania dokładnie takich danych, jakie są w produkcie (o ile są to obowiązkowe parametry opisujące produkt). 


Tylko że te produkty są zakładane nie przez Allegro, a przez pierwszego, który się nawinął. Mam np. w książkach jakąś serię 10 tomów. Ja u siebie mam wszystko identycznie, czyli Tytuł tom 1, Tytuł tom 2 itd., a na Allegro jest tom 1, księga 2, t.6 i t 7. I teraz nie mogę podpiąć swoich ofert pod produkty, bo się nic nie zgadza. Jeżeli tak dalej pójdzie, to będę chrzanił łączenie się z produktami, mam generator EAN8 i EAN13 i jak nie będę pierwszy z danym EAN-em to wygeneruję następny. Chyba że Allegro zacznie płacić za porządkowanie bazy, to wtedy zastanowię, czy się to opłaci.

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@KsiegarniaDANIEL "mam generator EAN8 i EAN13", który pewnie nic nie da. Będą sprawdzać teraz EANy dużo dokładniej i jeżeli EAN nie jest naprawdę wykupionym i należącym do kogoś, to ci nie przejdzie. 🙂

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@Nad_Pilica Allegro w to brnie, ponieważ spore głowy mogą spaść, jakby ktoś głośno tam powiedział, że wieloletni projekt produktyzacji to tak naprawdę niemożliwe do realizacji bagno, które zostało fatalnie zaplanowane. Tutaj leżą same założenia - produktyzacja oparta o dane produktowane wszystkich sprzedawców? Sprzedawca chce sprzedać, nie uzupełniać bazę danych produktów. Nie każdy sprzedawca będzie robił to rzetelnie, głównie dlatego że nie ma w tym absolutnie żadnego interesu. Więc co wymyśliła tęga głowa? Zmusimy ich! Damy progi, będziemy wymagać coraz więcej! Sprzedawcy zmuszeni i nierozumiejący powagi sytuacji od samego początku tam pakowali byle jakie dane. Części zależało, głównie oficjalnym i autoryzowanym sprzedawcom oraz producentom. A reszta? Losowe EAN, losowe dane. Wystawia się, po co się martwić.

Ekspert Allegro tłumaczy produktyzację potrzebą dostosowania się do standardów wprowadzonych przez zagraniczne serwisy e-commerce. I ja to doskonale rozumiem, bo to dobrze działa na takim e-commerce, co ostatnio do nas wszedł na rynek (ten na A). Tylko tam, nad rekordami w bazie produktów pieczę sprawują producenci oraz autoryzowani sprzedawcy. Tam bez zgody producenta nie możesz przez API zrobić absolutnie nic z ich produktami. Nie mówiąc o tym, że nie ma tam tworzenia przez byle kogo nowych produktów. Wszystko pod kontrolą.

Na Allegro nic nie jest pod kontrolą w systemie produktyzacji. Ot, niech się dzieje. 😄

oznacz moderatorów