anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czy opłaty jakie dopłacamy do paczek w smarcie trzeba wystawiać na fakturze dla kupującego?

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

czy opłaty jakie dopłacamy do paczek w smarcie( w przypadku paczkomatów odpowiednio 0.99 zł do 100 zł i 1.99 zł do paczek o wartości powyżej 100 zł  trzeba wystawiać na fakturze dla kupującego? bo wiadomo że allegro wystawia nam to w zestawieniu miesięcznym jako chyba pozycja allegro paczkomaty Inpost

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

xyz96
#21 Demiurg#

@ObiadyDomowe Nie, tych opłat nie fakturujesz kupującemu.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ObiadyDomowe na fakturze umieszczasz to  za co zapłacił klient - towar i koszt przesyłki / jeśli występuje / .Na tej -https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/zamowienia/ stronie wszystko masz czarno na białym .

oznacz moderatorów

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

a to nie jest przestępstwo skarbowe jeżeli pobieramy za coś fakturę a tego nie wystawiamy? przecież my tą fakturą z allegro robimy sobie koszty 

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@ObiadyDomowe  opłate za smart dolicza allegro i jest ona doliczana do Twojej comiesięcznej faktury która allegro Ci wystawia

Kupujacemu na paragonie/fakturze wystawiasz taka kwote jaką wplaca. Kwotę na która jest zawarta transakcja.

oznacz moderatorów

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

ale co mam czarno na białym, allegro dolicza nam to do naszego zestawienia na koniec miesiąca, czyli robimy sobie z tego koszty, zgadza się? to jak tego nie wystawiamy klientowi skoro my do tego dopłacamy 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@ObiadyDomowe Mylisz pojęcia. Jeśli Allegro Ci nalicza koszty, niech Ci wystawi fakturę. Nie fakturujesz kupującemu tego, za co sam płacisz, tylko to, za co on Tobie płaci.

oznacz moderatorów

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

nie mylę pojęć wiem o czym rozmawiam prowadziłem firmę siedem lat tylko o innym charakterze, ale to allegro nie wystawia za to faktury, że mówisz niech allegro ci wystawi za to fakturę? to co allegro wystawia na koniec miesiąca nie fakturę? pytam bo nie wiem handluję pierwszy tydzień

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@ObiadyDomowe  allegro dolicza Ci także koszty prowizji, reklamy, prowizji od wysyłki no i oczywiscie koszt 0,99 lub 1,99 za smart. Te wszystkie koszty ponosisz Ty jako sprzedający. I na to allegro wystawia Ci dokument

Żadnego z tych kosztów nie piszesz przecież na paragonie dla klienta ponieważ klient za to nie płaci bezposrednio. KLient płaci tylko za towar ewentualnie za wysyłke i te opłaty które ponosi klient musisz wystawić na dokumecie sprzedażowym.

@mdrogeria  ma racje jeste czarno na bialym 🙂

oznacz moderatorów

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

ok, dziękuję za Waszą pomoc wolę dopytać bo żyjemy w Polsce dlatego nie wiem jak będzie to interpretować nasz Urząd Skarbowy. Ja rozumiem, że tłumaczycie to jako koszty które ponosimy, ok więc nie będę tego wystawiać, miłego weekendu/ 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@ObiadyDomowe 

Fajną masz nazwę użytkownika, miło mi się kojarzy 🙂

oznacz moderatorów

gierland
#12 Orędownik#

Opłat tych nie fakturuje się kupującemu.

Natomiast jeżeli ty chcesz i masz inne zdanie na ten temat to możesz oczywiście fakturować. Tym sposobem dodatkowo "wspomożesz" budżet Państwa.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Inni sprzedawcy takie koszta kalkulują w cenę końcową towaru

oznacz moderatorów