anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy potrzebna jest umowa z inpostem?

barwyflory_pl
#10 Popularyzator#
  • Witam. Dopiero startuje z własnym sklepem allegro.  Planuje udostępniać opcję smart. Moje planowane metody dostawy to allegro  kurier dpd  oraz allegro paczkomaty inpost. O ile wiem że z dpd  nie muszę mieć własnej  umowy, to jak jest w przypadku paczkomatow?  Też mogę nadawać paczki do paczkomatow z użyciem narzędzia badawczego allegro i nie potrzebna mi jest umiwa z inpostem? Skoro allegro  pisze że wynegocjowalo  ceny  z inpostem na paczkomaty  to co by miała zawierać moja umowa z inpostem jeśli jednak będzie konieczna?
oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

mdrogeria
#21 Demiurg#

barwyflory_pl jeśli masz zamiar udostępniać przesyłki za pobraniem umowa będzie potrzebna z każdym przewoźnikiem 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@barwyflory_pl aby nadawać przesyłki DPD z Wysyłam z Allegro nie potrzebujesz umowy z przewoźnikiem (od 6.09.2021 nawet tych za pobraniem), więc te przesyłki nadasz bez problemu. Natomiast przesyłki do paczkomatu nadasz w ramach Smart! z poziomu zakładki Zamówienia, a tutaj jest artykuł abyś miała pewność, że nadajesz tak, aby przesyłka Smart!
Polecam Ci też korzystanie z bezpłatnych kursów Akademii Allegro, które pomogą Ci rozkręcić biznes w serwisie, a w razie pytań pisz na forum naszej społeczności. Chętnie Ci wszyscy pomożemy! 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

barwyflory_pl
#10 Popularyzator#

Kurczę przeczytałam chyba wszystkie regulaminy i nie ogarnia. To że z dpd nie potrzebuje umowy nawet przy pobraniach to ogarnęłam, ale ponawiam pytanie, bo może źle się przedtem wyraziłam. Czy potrzebuje umowę z inpostem na wysyłki do paczkomatów ? 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@barwyflory_pl jeśli chcesz korzystać z Wysyłam z Allegro możesz taką umowę z InPostem podpiąć i korzystać z tego narzedzia, aby nadawać przesyłki rozliczając się z Allegro (wtedy trzeba przy podpinaniu umowy zaznaczyć "Używaj oferty dla sprzedawców Allegro").
Ale jeśli nie masz umowy z InPostem i nie chcesz jej mieć, to korzystając z ich narzędzia Manager przesyłek (w którym wystarczy założyć konto i powiązać z Allegro) możesz generować bezpłatne etykiety w ramach Smart! i nadawać przesyłki do paczkomatu. Pamiętaj tylko proszę, aby wybierać tam importowanie przesyłek z Allegro (tak jak na zrzucie), a nie ręcznie generować etykiety w zakładce "Wyślij przesyłki". Tutaj instrukcja jak powiązać konto Allegro i managera przesyłek. Jakbyś miała problemy to dawaj znać! 🙂 

la_nika_0-1631109589803.png

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

barwyflory_pl
#10 Popularyzator#

super 🙂 dzięki za instrukcje. wieczorem biore  się za rejestracje. A jeszcze mam pytanko? jak wygląda kwestia rozliczeń jeśli zdecyduje się na tą opcje drugą czyli bez umowy? Bo wiem, że za paczki DPD rozliczam się bezposrednio z allegro (tzn 3,99 za każdą przesyłkę dodatkowo na fakturze z allegro), a jak to będzie w przypadku paczkomatów?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@barwyflory_pl super, cieszę się, że mogłam pomóc 🙂
Wygląda to tak, że jeśli przesyłka jest w ramach Smart! (czyli zarówno Twoja oferta ma takie oznaczenie i kupujący ma wykupioną tą usługę) to rozliczysz się z nami za taką przesyłkę pod warunkiem, że poprawnie przekażesz adres e-mail kupującego do przewoźnika. Czyli koszt tej przesyłki (0,99 zł jeśli zamówienie jest poniżej 100 zł i 1,99 zł jeśli powyżej 100 zł) będzie widoczny w tej zakładce
Jeśli są to przesyłki do paczkomatu InPost ale kupujący nie ma Smart! to możesz korzystać z tej usługi w specjalnie wynegocjowanych dla sprzedających na Allegro cenach. Maksymalna cena dostawy jaką możesz ustawić w cenniku dostawy to 8,99 zł (dla płatności z góry) i 12,49 zł (za przesyłkę za pobraniem). Wtedy to InPost naliczy Ci tą opłatę. Czyli np. kupujący kupuje za 100 zł, dostajesz od niego 108,99 zł i 8,99 zł to opłata za przesyłkę, które będzie naliczona przez InPost. 
Usługi dodatkowe są poza tymi rozliczeniami, w razie potrzeby ich cennik znajdziesz tutaj. A tutaj artykuł, w którym przedstawiony jest model rozliczeniowy dla Allegro Paczkomaty InPost w razie wątpliwości 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów