anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy serwis ALLEGRO zezwala na sprzedaż podróbek ?

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Czy serwis allegro zezwala na sprzedaż podrobek ?

Zgłosiłem towar ktory jest jak to sprzedawca ładnie nazwał "zamiennikiem"

przedmiot wykorzystuje LOGO TOWAROWE ( wiec nie jest to zwykly zamiennik tylko podróbka )

 

Oczywiscie sprzedawca nie oszukuje kupujących bo w opisie jest wszystko, że to "zamiennik", idealnie pasuje bla bla bla

Jednak sprzedaje towar nielegalny, serwis czerpie z tego korzysci

 

Zgłosilem.Usunięto po czym aukcje pojawiły sie na nowo.Zglosilem ponownie i aukcje są nadal dostepne

 

To jak to jest ? Można sprzedawac podrobkami czy nie ? Chcialbym jasną deklaracje serwisu bo jak czlowiek widzi, że inni mogą to może sie skusic by zainwestowac, zaryzykować i miec rynek zbytu.

 

 

 

oznacz moderatorów
40 ODPOWIEDZI 40

Tommy_N
#2 Obserwator#

A co gdy dzisiaj znalazłem na Allegro lokalnie buty Nike i zainteresowałem się dlaczego cena jest niska - 230 zł gdy inne pary powyżej 500 zł. Sprzedawca odpowiedział mi że jest to replika 1:1.

Czyli podróbka która może rozpaść się za parę tygodni. Jak działa w takiej kwestii Allegro? Czy dane tej aukcji wysłać do Nike czy do Allegro?

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Parę tygodni? Może i to znacznie szybciej a potem problemy z reklamacją .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:80340374 Tak to wygląda. Mam korespondencję, która to potwierdza. Początkowo Allegro pisało, że nie ma 100% pewności, mimo że sprzedawca oświadczał w ofertach, że są to ZAMIENNIKI, czyli nie są to oryginały. Potem (po kilku kolejnych zgłoszeniach tej samej sprawy), mimo że w ofertach nic się nie zmieniło, sprzedawca zaczął otrzymywać upomnienia, część ofert usuwano (nie wszystkie, choć wszystkie z podróbkami były podobnie opisane), po kolejnych zgłoszeniach zablokowano konto. Finał jest taki, że sprzedawca po odblokowaniu konta nadal sprzedaje te piloty, ale już bez widocznych znaków marki oryginału.

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

@mr_oma czyli jak sie czlowiek przyzna, że podróbka to można ?

"Emblematy opisano jako zamienniki...do tego czasu nie usuwamy takich ofert"

a logo fiata z aukcji https://allegro.pl/oferta/znaczek-fiat-punto-panda-seicento-emblemat-95mm-7658974816 zostalo usunięte

Mam jeszcze pytanie i pytam powaznie czy te Balenciagi to byla podróbka ?

https://allegro.pl/oferta/balenciaga-triple-s-buty-sportowe-11245272901

chcialem kupic ale wlasnie sie balem, że cos bedzie nie tak.Aukcje usunięto wiec moge przyjąć, że moje obawy byly słuszne tylko czy na pewno ?

 

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

To jak to w koncu jest ? wiadomo cos ?

Jesli zacznę szyć np figurki among us i zaznacze, że jest to zamiennik to może byc ?

Emblematów pozamawiam z Chin, zaznacze, że zamiennik i bedzie ok ?

Na uniwersalne piloty do TV ponaklejam znaczki LG ale zaznacze, że zamiennik, bedzie ok ?

 

oznacz moderatorów

marco43
#7 Wielbiciel#

To ja proponuje zerknąć na aukcje [edycja]. Kupiłem mysz Logitech G102. Okazała się chińską podróbą. Wystawiłem negatywa, zgłosiłem zwrot i zgłosiłem aukcję.

Po tygodniu sprzedawca zaproponował 100 zł (mysz kosztowała 79.90) bez odsyłania towaru w zamian za usunięcie negatywa.

Sprzedawca dobrze wie co sprzedaje, ma już kilkanaście komentarzy że to podróbki, zresztą nie tylko podrobionymi myszami handluje.

Po zgłoszeniu aukcji usunął ją, ale po tygodniu znowu jest dostępna.

oznacz moderatorów

vintage-watches
#8 Zapaleniec#

Skoro Allegro ma utrudniony lub skomplikowany proces walki z nieuczciwymi sprzedawcami oferującymi podróbki to ja widzę tylko dwa rozwiązania:

- wniosek do prokuratury o domniemaniu popełnienia przestępstwa 

- anonim do Urzędu Skarbowego

 

Sprzedaż produktów podróbek to przestępstwo z którym należy walczyć.

oznacz moderatorów

competens
#1 Nowicjusz#

Muszą ponosić koszty takich aukcji wtedy się będzie opłacało aby z tym walczyć. Angarzować ich do sporów, nie popracują trochę. 

oznacz moderatorów

competens
#1 Nowicjusz#

Jest sposób, sprzetestowany na własnej skórze i jak tak będziemy wszyscy robić komuś to się znudzi, rozpoczynam walkę z podróbkami, sprzedawanymi jako oryginał. Kupiłem słuchawki samsung buds pro, za 160zł normalnie kosztują 400-500 i przyszły podróbki (podrobka najgorszego sortu) wiec zacząłem się kłócić, i domagałem sie zwrotu pieniędzy, a zgodnie z regulaminem jeżeli nasz wprowadzono w błąd, szprzedawca ma obowiązek zwrócic całoś wraz z przesyłką w celu oddania towaru reklamowanego. Nie chcieli, zwtócić. Po czym otwarłem spór, włączyło się allegro, i potwierdziło moją rację, wiec poprosili o zwrot: ja zapytałem czy napewno bo kurier bedzie kosztował ze 400zł, wiec zaproponowali rabat, ja sie uparłem ze mają sobie ten szajs odebrać, bo to ja zostałem oszukany. Chcieli dac 50% rabatu. Na koniec po wymianie zdan allegro napisalo ze resztę oni wypłacą z programu ochrony kupujących. Po czym sprzedający zwrócił całość i zostawili mi słuchawki (wyrzuciłem bo nie nadawały sie do niczego (mikrofon był tak słaby ze nikt mnie nie mógł zrozumieć) finał taki że chinczyki dały słuchawki za free, kasa wrociła, allegro musiało sie wtrącać, czyli tez poniesli koszta pracownicze, suma sumarum każdy został podróbką obciążony, jeżeli takich sutuacji zrobić więcej, komuś w końcu się znudzi, albo poniesie znaczące koszta.

oznacz moderatorów

competens
#1 Nowicjusz#

Oczywiście słuchawki były opisane że to oryginalny produkt, nawet zapożyczono wszystkie materiały reklamowe.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@competens czyli straciłeś trochę czasu i nic z tego nie masz.

oznacz moderatorów

drewdomsawin
#7 Wielbiciel#

Kupiłem podróbkę koncówki do szczoteczki sonicznej philips. Produkt opisany jako oryginał, zdjęcia tez oryginału a przyszła podróbka. Cena normalnie ze 140zł, tu było 106zl więc taka cena realna i myślałem ze nie może tak być że ot tak ktos sobie sprzedaje podróbke na tym portalu. Tragedia, odesłałem to i czekam na zwrot środków a po takim incydencie nigdy więcej nie skorzystam z tego portalu.

oznacz moderatorów

drewdomsawin
#7 Wielbiciel#

Sprzedawca [edycja] to oszust. Widzę, że już tych ogloszeń z koncówkami nie ma a było ich trochę rożnych modeli (chyba z 10). Zglosiłem to również do firmy Philips aby zareagowali na sprzedaż ich podrobek, może dlatego ogłoszeń już nie ma. Mam nadzieję, że ten oszust zapłaci za to karę. Bo to jest oszustwo, nie było słowa "zamiennik", tylko "oryginał". Jakbym zobaczyl tylko jedno slowo "zamiennik", nie brałbym tego ogloszenia pod uwagę, i przez takiego debila sie marnuje czas.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@drewdomsawin nic mu nie zrobią nawet jakby nałożyli karę pieniężną to nie zapłaci założy 10 kolejnych kont i będzie naparzał dalej ofertami. Już nie jedno korpo wojowało z Chinami i kończy się zwykle na albo siedzisz cicho albo na Chiny nic nie sprzedasz 

oznacz moderatorów

drewdomsawin
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, ja po prostu konczę z allegro. Nigdy więcej nic tu nie zamówię bo jaką mam pewnosc ze nie przyjdzie znowu jakas podrobka? Mysle ze duzo ludzi sie od allegro odwroci i mam nadzieje ze ten serwis padnie.

oznacz moderatorów

Topgadget
#9 Pomysłodawca#

nic nie padnie tylko teraz rozwija się 2 razy szybciej 🙂 ludzie lubią być oszukiwani i trzeba im to zapewnić 🙂

oznacz moderatorów

drewdomsawin
#7 Wielbiciel#

A może Philips zalozy jakas sprawe allegro? Ja za glupie 100zl oczywiscie sie nie bede bawil i nawet nie mam na to środków, ale taka duza firma to kto wie 😉 W kazdym razie zgłosiłem im ten problem i fajnie by bylo gdyby zainterweniowali.

oznacz moderatorów

MaJanna
#7 Wielbiciel#

Wydaje mi się że Allegro świadomie pozwala gdyż ma tak czy siak prowizje od sprzedaży. Powiem tak. Mi by nie przeszkadzało gdyby ktoś świadomie zasugerował że to podróbka i cena była adekwatna. Niestety ostatnio kupiłam głośnik UZYWANY za cenę 340 zł, podczas gdy chińskie podróbki - nowe kosztują na Allegro 120 zł. Dla mnie wystawianie podróbki, która jest rozklekotana i to w takiej cenie to szczyt zuchwałości. Oczywiście bez problemów mogłam ja zwrócić ale to trwało kilka dni, a cały proces tydzień od kliknięcia ze kupuję. Szkoda mojego czasu. Cześć osób nie wie jak wygląda i gra taki topowy głośnik, a Allegro uwspólnia opinie bez względu na sprzedawcę. I jeśli chodzi o naprawdę extra sprzęt połowę mamy negatywnych opinii o danym modelu,  ponieważ ludzie ci kupili podróbki. To smutne. 

oznacz moderatorów

drewdomsawin
#7 Wielbiciel#

Ogólnie to dziwie sie, że ten serwis jeszcze funkcjonuje. Ale spokojnie, nie tak "mocne" firmy upadały. Z takim podejściem do biznesu nie wróżę im sukcesów na dalszą przyszłość.

oznacz moderatorów