anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy to zwrot czy reklamacja?

rutkowskiAGD
#9 Pomysłodawca#
  • Taka sytuacja : klient kupił sztućce , zgłosił zwrot towar niezgodny z opisem ( sztućce ranią usta podczas jedzenia) traktowaliśmy to jako reklamację, ale według allegro zwrot -niezgodny z opisem- to zwrot. Wedlug nas jest to reklamacja wada wykryta podczas użytkowania ale wedlug regulaminu allegro zwrot . Jak to ugryźć? Proszę o Państwa opinie @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  
oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

kostas11
#21 Demiurg#

@rutkowskiAGD kliknij trzy kropki przy zwrocie i zobacz jaki generuje się formularz ? ale jak był niezgodny to jest w opcji odstąpienie 🙂

lkoijk.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@kostas11 tam jest podział

ale na stronach informacyjnych allegro nie ma

ja nigdy nie zwracałem sprzętu skąd mam znać nowomowę allegro

dlaczego w informacjach przesyłanych sprzedawcom przez allegro usuwane są słowa reklamacja czy odstąpienie od umowy?

celowe działanie serwisu?

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@RED szkoda pisać, staram się już unikać dyskusji na temat tego bałaganu 😞  a potem się dziwić że konsument myśli że ma 14 dni na reklamacje, niech mi dadzą dane tego co to wymyślił to mu sprezentuje statuetkę, pomysł dekady 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@kostas11 e tam - polecam odwróconą nagrodę pieniężną od uokik

za pomysł dekady - utrudnianie zwrotów

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@RED 

statuetkaroku.JPG

________
Κώστας
oznacz moderatorów

rutkowskiAGD
#9 Pomysłodawca#

Jest odstapienie

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Skoro wyjaśnione!🤔

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@rutkowskiAGD jak Ci wygenerowało coś takiego w pdf 

fgfhf121.png

To nie ma co dyskutować masz odstąpienie 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

rutkowskiAGD
#9 Pomysłodawca#

Tak odstąpienie  i to rodzi kolejna patologię bo w przypadku jeśli towar nosi ślady użytkowania a był używany to mogę pomniejszyć zwracane środki i chyba też klientowi nie o to chodzi

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak z pewnością nie będzie zadowolony a to może się skończyć"wojenką".😁

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@rutkowskiAGD tak masz rację, możesz potrącić 🙂

Art. 34.
4. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące
wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia
charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy, chyba że przedsiębiorca nie poinformował
konsumenta o prawie odstąpienia od umowy zgodnie z wymaganiami art. 12 ust. 1 pkt
9.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

rutkowskiAGD
#9 Pomysłodawca#

Dzięki za odpowiedź

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dopytaj kupującego i zachowaj odpowiedź, moim zdaniem ewidentnie reklamacja.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

I znowu zaczyna się edukacja dla sprzedawców:

- zwrot towaru to po prostu odesłanie towaru przez klienta do sprzedawcy - beż żadnych zobowiązań

- przy zwrocie towaru - kupujący powinien zaznaczyć powód zwrotu - np. reklamacja lub odstąpienie od umowy

- jeśli to odstąpienie od umowy - zwracasz kupującemu koszty, możesz obniżyć kwotę zwrotu o koszt zużycia towaru (kupujący ma prawo zapoznać się z towarem jak w sklepie stacjonarnym)

- kupujący zgłasza reklamację - musisz ustosunkować się do niej w wymaganym terminie, rozpatrujesz reklamację pozytywnie lub negatywnie. Allegro nic do tego nie ma, musisz tylko rozpatrzyć reklamację.

- nie mamy wglądu do Twoich aukcji - nie wiemy, czy sprzedajesz dobry towar, czy tanią chińszczyznę.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

rutkowskiAGD
#9 Pomysłodawca#

Ja to wszystko wiem .Tak jak napisałem sprzedający zgłosił zwrot zaznaczył towar niezgodny ( sztućce ranią usta podczas jedzenia) według allegro i ich regulaminu jest to zwrot odstapienie od umowy , dla nas jest reklamacja , bo jeżeli faktycznie coś takiego się wydarzyło to stało się podczas użytkowania przedmiotu czyli wada wykryta podczas użytkowania.Czy sztućce są dobrej czy słabej jakości 90% procent pochodzi z Chin .Dziękuję za Twoją odpowiedź. 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@rutkowskiAGD   A ja tutaj nie widzę  zasadności reklamacji.  Przecież zarówno nożem jak i widelcem skaleczyć się można, chyba nikt takich wątpliwości nie ma.

Można zrozumieć żal kupującego że  sztućce są  wykonane  mało starannie i łatwiej się można skaleczyć, ale niestety coś za coś,  tanio więc gorsza jakość, ostre krawędzie. Więc  klient odstępuje od umowy bo najpierw kupił tanią tandetę - no i teraz zmienił zdanie, rozmyślił się.

Tutaj  pozostaje niewyjaśniona sprawa higieny:  czy takie pokrwawione sztućce można zwracać? Pewnie można ale co z tym potem zrobić?  Sprzedać kolejnemu?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@rutkowskiAGD w takich sytuacjach jeśli masz wątpliwość jakie jest roszczenie kupującego najlepiej abyś się z nim skontaktował. Nawet gdyby zaznaczył powód reklamacyjny, a czas na odstąpienie by nie minął, to mógłby odstąpić od umowy.
Podany przez Kupującego powód sugeruje raczej, że chce odstąpić od umowy i otrzymać zwrot wpłaty. Nie liczy na naprawę czy wymianę sztućców.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

rutkowskiAGD
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za odpowiedź. A co w sytuacji gdy okaże się ,że sztućce były używane i żadna wada nie wystąpiła? 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@rutkowskiAGD  Po weselu wypada odesłać  wyposażenie ... 😁

Polak potrafi.

oznacz moderatorów