anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czytaliście już mejla? Od 31 lipca kolejne podwyżki;]

Knowhere
#21 Demiurg#

Ja właśnie zabrałem się za lekturę, przyszło przed chwilą.
Fajne te podwyżki, takie nie za wysokie (np. przy sprzedaży płyty głównej do komputera za 200 zł w kategorii "elektronika", prowizja skoczy z obecnie 8 zł do tylko 15 zł)😏

https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/zmiany-na-allegro-od-31-lipca-3GZWXDMAnSe

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
69 ODPOWIEDZI 69

interszafa
#10 Popularyzator#

W mojej kategorii sprzedażowej, którą jest odzież używana, z 8 osób konkurencji którą znam osobiście i która sprzedawała na allegro, zostało tylko 3 sprzedawców. Wszyscy uciekli na **piiip**.  Kolejny wkrótce też przejdzie. Niby mam mniejszą konkurencję, ale też coraz więcej kupujących przechodzi na **piiip**.  Na dodatek na **piiip** mają większa sprzedaż niż na Allegro.

oznacz moderatorów

pc-connect_pl
#10 Popularyzator#

@interszafa a gdziw jest ×pip× tez chytnie bym sie przeniósł 

oznacz moderatorów

donmlody
#8 Zapaleniec#

ja tam już się szkole w obsłudze pip

oznacz moderatorów

interszafa
#10 Popularyzator#

PIP to allegro zasłania nazwę konkurencji , w tym wypadku na O potem L potem X. A na E potem Bay jest prowizja max 8,5 % . Więc 12 czy 13% to trochę dużo.

oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

@interszafa  o...y...l...y..x też należy do allegro

oznacz moderatorów

tripz
#2 Obserwator#

nieprawda. Allegro już dawno zostało sprzedane. Te serwisy mają różnych właścicieli.

oznacz moderatorów

interszafa
#10 Popularyzator#

hehheh, aleś mnie rozbawił. Od kiedy allegro i o-l-x miało jednego właściciela, minęło kilka lat. Grupa allegro sprzedała O LX, i aby się jakoś ratować założyła allegro lokalnie. 

oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

@interszafa  ok już nie mają ale **piiip** i allegro kiedyś  należało do 1 grupy "Była częścią południowoafrykańskiego koncernu mediowego Naspers["

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@interszafa Chciałeś napisać na odwrót, ale wyszło jak wyszło😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@-orbitkownia- olejiks nie należy do allegro, tylko do naspersa, który pozbył się allegro prawie 4 lata temu. Informacje jeszcze nie dotarły do Ciebie?
Coraz w Sieci, pod artykułami o allegro i olejiks, widzę ten sam schemat, wg którego ludzie myślą, że to drugie należy do tego pierwszego. Na logikę - gdyby należało, to po co allegro tworzyłoby lokalnie?🤔

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Qurde, a u mnie chyba za to stanieje 😉 Akurat wystawiam sie w : elektronika, komputery, bardzo stare komputery , i tam szukam działu jeszcze starsze komputery 😉 . I jak do tej pory łupili mnie 10 % prowizją za duperele do Atari czy ZX Spectrum  😉  Optymistą nie jestem, pewnie coś doliczą jak sie zorientują że mam mniej zapłacić. A porozmawiać nie ma z kim, vide wczorajszy specjalista od produkturyzacji klepiący z automatu  wytrenowane formułki i doradzający wykupywanie kodów EAN za ciężkie tysiące PLN ludziom którzy sprzedają rękodzieła za pare złotych..

oznacz moderatorów

bartxstore
#9 Pomysłodawca#

Czytałem Twój post w tamtym tamacie. Rób stronę internetową, nawet tanią i prostą i tam się przenieś. Masz tak unikalny towar, że kto chce ten znajdzie. Mnie się już rzygać chce ich nowymi pomysłami, mam raptem parę aukcji a obsługi i zmian przy tym tyle, że szkoda gadać, o produktyzacji nie wspomnę.

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Dlatego 31 lipca spadam stąd. A na razie nie moge napisać nic innego jak hwdAlle...

 

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Tyle zmarnowanych lat i pieniędzy. Było 15 lat temu działać ze swoim sklepem i www. To róbcie młodzi, nie liczcie na długą promkę 0%, bo max. rok i was dojadą prowizjami.

 

 

oznacz moderatorów

Lubiezjesc
#7 Wielbiciel#

Zastanawiam się w Polsce mamy tyle utalentowanych programistów od stron www, nikt nie potrafi postawić strony i zrobić konkurencji dla tego monopolisty? nawet tania ogłoszeniowa na silniku forum by się sprawdziła 😉

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

No to dajesz.

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Lubiezjesc  trochę to upraszczasz. Allegro to nie jest taka sobie stronka, którą zrobi pierwszy lepszy informatyk. To jest bardzo duży i skomplikowany portal. Takich stronek, o których mówisz jest cała masa, tylko, że tam nie ma rozbudowanego systemu zamówień, płatności i wysyłek. Nie ma POK, który daje kupującym iluzję bezpieczeństwa zakupów. Za to płacimy prowizję i nie bronię tu allegro, bo ta prowizja jest stanowczo za wysoka, ale na dzień dzisiejszy Allegro jest jedynym portalem, który daje taką wygodę. Jedynym ratunkiem przed prowizją jest własny sklep. 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Ja się zastanawiam ile bulą za serwery. Część zasobów mają na Vultr.com najdroższy pakiet $640/mies. Ciekawe jakie i ile ich mają i jak wygląda ich własna serwerownia. Za prąd, to muszą mieć ładne rachunki 😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@DarkStoorM dlatego nie ma wielkich szans na konkurencję dla Allegro. Koszty, to jest główny powód braku konkurencji. Aktualny właściciel Allegro miał łatwiej, bo kupił dobrze działający serwis razem z kupującymi i sprzedającymi. 

oznacz moderatorów