anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego kupujący widzą mniej ofert, niż mam wystawione?

MAMY ROZWIĄZANIE!
janeana
#11 Animator#

Witam serdecznie,

W swojej ofercie mam 101 produktów, natomiast kupujący widzą 88. Dlaczego? Gdzie tkwi błąd? Co muszę poprawić?

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20
LEW433
#21 Demiurg#

Ale nie na tym nicku!!!😁

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@janeana Masz 88 ofert, potwierdzam.

oznacz moderatorów
janeana
#11 Animator#

Witam serdecznie,

Teraz już 109, a kupujący widzą 96 (poprzednio 88). Nie pytam, ile ofert widzą kupujący, ponieważ sama potrafię to zweryfikować i sama to napisałam powyżej.

Jeszcze raz zadam pytanie:

Dlaczego kupujący widzą 96 moich ofert a nie widzą wszystkich?

Proszę o pomoc, co mam poprawić i gdzie, żeby kupujący widzieli wszystkie moje oferty sprzedaży.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@janeana Teraz masz 96 ofert. Jeśli twierdzisz, że masz więcej, pisz do Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=4a6df9f8-0556-4b18-8930-68906a58c18e

oznacz moderatorów
kndshop_pl
#10 Popularyzator#

@janeanato się dzieje od dłuższego czasu, mam wiele dowodów na manipulacje Allegro. Oni to robią nagminnie, nawet ostatnio miałem taką sytuację, dotyczyła oferty z promowanych. Napisałem do nich i zaraz oferta się pojawiła. Zauważ że są sprzedawcy na Allegro gdzie mają 1000-2000 osób kupiło, wystaw taki sam przedmiot taniej o 30%-50% i myślisz że będziesz miała taką sprzedaż, gwarantuję Ci że nie bo i tak albo ustawią Cię w trafności na szarym końcu albo ukryją Twoją ofertę. Kolejna sprawa to zdarzają się przestoje w sprzedaży 3-4 godziny w danych dniach i godzinach...przypadek ? Jest pewna grupa która sprzedaję i będzie sprzedawała reszta ma utrzymywać pracowników i pokrywać inne koszty. Książkę bym mógł napisać na temat ich działalności, jednak wszystko zbieram i dokumentuje kiedyś się to wszystko przyda.

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@kndshop_pl, nie doszukiwałabym się tutaj działań z premedytacją. Zdarzają nam się awarie, a co za tym idzie - pojawiają się np. opóźnienia we wprowadzaniu zmian w ofertach. Z kolei na trafność wpływa wiele czynników, o których przeczytasz m.in. tutaj.

Czy możesz przedstawić dowody na "manipulacje Allegro"? Ze swojej strony mogę Ci zagwarantować, że każdy Sprzedający zobowiązuje się do przestrzegania jednakowego regulaminu i w ten sam sposób go egzekwujemy. Natomiast znacznie łatwiej będzie mi odnieść się do konkretnych uwag, zawierających dane takie jak numer oferty.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
kndshop_pl
#10 Popularyzator#

@mr_omaawarie zdarzają się wszędzie jednak nie mam czasu cały czas siedzieć i weryfikować ofert czy wyświetlają się w serwisie. Co do trafności to wiem jak powinna działać a jak działa. Są użytkownicy których średnia ocen to 98.2 a są na górze trafności. Wiem że na to składa się wiele czynników jednak taka średnia też wpłynie na punkty a co za tym idzie na trafność, przynajmniej powinna. Kolejna sprawa to jak usuwacie oferty które są zgłoszone przez niby podmiot z wami współpracujący lub są niezgodne z regulaminem. Szybki przykład, sprzedawałem oto takie końcówki do szczoteczek jak ten użytkownik https://allegro.pl/oferta/12x-koncowki-do-szczoteczki-oral-b-braun-dodatek-7949430288 . Moje oferty zostały usunięte bo niby naruszają prawa, dostałem upomnienia, punkty ujemne i zostałem z towarem. Inni użytkownicy sprzedają te produkty do dziś i jakoś im ofert nie usuwacie. Jeśli dostajecie informację że dany produkt narusza prawa to chyba powinniście usunąć wszystkie oferty ? Tak, wiem usuwacie tylko te na zgłoszenie współpracującego z wami podmiotu. Dziwnym trafem zawsze pada na mnie. Nie jest to jedyny produkt z którym mnie tak załatwiliście. Jak nazwać takie działania ?

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@kndshop_pl, Allegro podejmuje działania na podstawie tzw. wiarygodnej wiadomości o naruszeniu praw wyłącznych, o której mowa w art. 14 Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z 18 lipca 2002 r. Nie mamy uprawnień odpowiednich organów, aby ocenić, czy i w jakim zakresie doszło do naruszenia. Dlatego podejmujemy działania wobec konkretnych ofert, wskazanych przez uprawniony podmiot - natomiast nie mamy wpływu na to, czyje i jakie oferty zgłosi. Zapewniam Cię jednak, że jeśli podmiot zgłaszający wskaże inne oferty z powodu analogicznego naruszenia, również zostaną usunięte.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
kndshop_pl
#10 Popularyzator#

@mr_omajak widzisz inni sprzedają. Jak wiesz wcześniej pisałem o ofertach których nie widać w serwisie. Od 3 godzin identycznie jak wczoraj zero sprzedaży więc postanowiłem posprawdzać oferty, najlepiej odnaleźć to po popularności. Nie musiałem długo szukać, pierwsza oferta 11089303212. Słowo kluczowe "raki na buty", taka popularność jest w ofertach niepromowanych.

raki.jpg

 

Teraz na dowód popularność według moich ofert.

raki1.jpg

 

Jak widzisz nie biorę tych informacji z powietrza, tylko codziennie takie rzeczy dokumentuję bo to już są zagrywki poniżej pasa. Rozumiem awarie itd., ale takie coś to już się kwalifikuje pod coś innego. Przecież to jest zrozumiałem dlaczego nie mam 1000-2000 osób kupiło i nigdy nie będę miał.

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@kndshop_pl, na trafność składa się wiele czynników - nie tylko oceny sprzedającego, lecz także cała jakość sprzedaży, zainteresowanie kupujących (to, jak często sprawdzają te oferty), dopasowanie frazy wyszukiwania do nazwy produktu, etc.

Jeśli uważasz, że Twoja oferta powinna być wyżej w listingu, wskaż proszę jej numer oraz link do listingu. Zweryfikuję to.

Nie widzę nieprawidłowości na wskazanych przez Ciebie przykładach.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
kndshop_pl
#10 Popularyzator#

@mr_omanie szukałem po trafności tylko jak napisałem po popularności i ta oferta powinna tam być, jednak jak widzisz jej niema. Najwyższa popularność 50 osób kupiło następne powinna być moja 42 osoby następnie ta 29. Więc gdzie jest ? O to chodzi, niema niektórych ofert i niema sprzedaży. To tylko jedna przykładowa.

oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@mr_oma Czy Allegro nie powinno informować nas o tych, jak napisałaś „zdarzających się awariach”? Myślę, że sprzedający chcieliby wiedzieć jak awaryjnym serwisem jest Allegro i ile na tej awaryjności tracą. 

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@janeana, weryfikuję tę sprawę. Proszę Cię o chwilę cierpliwości. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@janeana, problem, który opisałaś, związany jest z ofertami wielowariantowymi. Nie prezentujemy każdego wariantu osobno - grupujemy je w ramach jednej oferty zbiorczej na liście ofert. Szczegółowe informacje znajdziesz w tym artykule.

Natomiast weryfikujemy jeszcze Twój konkretny przypadek.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
janeana
#11 Animator#

Dziękuję. Być może przyczyna tkwi w wielowariantowości, ale wolałabym jednak upewnić się, czy rzeczywiście tak jest.

Pozdrawiam serdecznie

oznacz moderatorów
janeana
#11 Animator#

Wygląda to w sposób następujący: Obecnie mam 113 ofert sprzedaży.

janeana_0-1634479108020.png

A kupujący widzą 99:

janeana_1-1634479156842.png

 

Potwierdziły to niezależne osoby na innych komputerach

 

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@janeana, dziękuję Ci za cierpliwość. Otrzymałam informację, że różnica wynika z nowej funkcjonalności, którą wdrażamy. Konkretne kategorie połączyliśmy w strukturę nazwaną drzewem nawigacyjnym. Ma to na celu uporządkowanie zduplikowanych kategorii. Szykujemy kompleksowy artykuł o wszystkich aspektach projektu. 🙂

W Twoim przypadku 3 oferty sznurówek wyświetlają się w 2 podobnych asortymentowo kategoriach. Wtedy licznik na stronie sprzedającego pokazuje więcej ofert, niż faktycznie wystawiłaś. Zerknij proszę na swoje listingi:
https://allegro.pl/uzytkownik/janeana/akcesoria-sznurowki-261263
oraz
https://allegro.pl/uzytkownik/janeana/obuwie-sznurowki-307357

Są to te same oferty wyświetlone w 2 innych kategoriach. Nie pobieramy za to dodatkowych opłat. Wszystkie należności są zgodne z kategorią, gdzie wystawiłaś ofertę.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
janeana
#11 Animator#

Niestety ale nie za bardzo rozumiem. Przeliczyłam w chwili obecnej wszystkie swoje oferty strona po stronie i jest ich 113.

"W Twoim przypadku 3 oferty sznurówek wyświetlają się w 2 podobnych asortymentowo kategoriach. Wtedy licznik na stronie sprzedającego pokazuje więcej ofert, niż faktycznie wystawiłaś." - nieprawda. Faktycznie wystawiłam 113 ofert, a wyświetla się 99.

Czy ta "nowa funkcjonalność zwana drzewem nawigacyjnym" ma polegać na tym, że kupujący widzą (w moim przypadku) o 14 ofert mniej, niż wystawiłam?

Rozumiem, że jest to sugestia, że zamieszczenie produktu w 2 podobnych asortymentowo kategoriach, spowodowałoby ich zdublowanie - wtedy miałabym o 14 ofert więcej, czyli 127. Nie jest zrozumiałe dla mnie, dlaczego kupujący widzą mniej ofert niż wystawiłam.

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@janeana, zerknij proszę na ten zrzut ekranu:

Screenshot 2021-10-18 at 13.42.52.png

W prawym górnym liczniku masz "97 ofert". Liczba ta jest rozumiana jako widoczne pozycje na listingu. Może być mniejsza niż liczba fizycznych ofert, jeśli np. część ofert zwinięto w warianty - wtedy wszystkie oferty w danym wariancie reprezentowane są jedną pozycją listingu i liczone jako jedna pozycja.

Niżej w "Podkategoriach" masz liczbę ofert w każdej z wyświetlanych kategorii. To ta liczba powinna zgadzać się z liczbą Twoich ofert. Wyjątkiem będzie sytuacja, w której oferty zostaną uznane przez naszą funkcjonalność za "spokrewnione asortymentowo".

Natomiast to, co jest ważne, to, że sama wyszukiwarka nie jest dedykowanym narzędziem do zarządzania stanem ofert. W tym celu rekomenduję Ci korzystanie np. z Mojego Allegro.

Reasumując - różnice w widoczności ofert wiążą się z dwoma mechanizmami: wielowariantowością oraz drzewem nawigacyjnym. Zwinięte oferty wielowariantowe wyświetlają Ci się inaczej, tzn. widzisz ich więcej, niż realnie masz. Podobny efekt daje drzewo nawigacyjne. Wiąże się to z tym, że np. możesz mieć 3 oferty wskazane w kategorii pierwotnej oraz powiązanej asortymentowo. Dlatego swoje stany ofertowe powinnaś weryfikować w zakładce Moje Allegro.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów