anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DPD_N1_PODJAZD

musicsklep_pl
#12 Orędownik#

Czy ktoś mi może wyjaśnić co to jest? Na jakiej podstawie jest to doliczone? 

NAZWA USŁUGI DODATKOWEJ:

Zlecenie odbioru (dot. jednorazowego zlecenia 3 lub mniej paczek)

KOD:

DPD_N1_PODJAZD

I dlaczego jest doliczane od lipca 2020?

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

konto zamknięte
Nie dotyczy

@musicsklep_pl jak zamawiasz podjazd kuriera do mniej niż 3 paczek, to płacisz za ten podjazd. Od lipca, a może nawet od czerwca, nie pamiętam od kiedy płacimy przez Allegro. Wcześniej jeśli nadawałeś mniej niż 3 przesyłki, to na pewno miałeś takie dopłaty na fakturze z DPD, jeśli miałeś umowę, a jeśli zamawiałeś kuriera bez umowy, to było wliczone w cenę usługi. 

oznacz moderatorów

musicsklep_pl
#12 Orędownik#

a na jakiej podsatwie allgero weryfikuje ze kurier byl u mnie czy  zawiezlismy sami do punktu? skoro mam w umowie dojazd kuriera nawet po 1 paczke...

oznacz moderatorów

mbutpl
#10 Popularyzator#

W cenniku Allegro DPD masz taką pozycję -dodatkowo wlicza się w to tylko paczki z Allegro - jeśli nawet masz 10 DPD paczek spoza allegro i 3 z Allegro to i tak ci tą opłatę naliczą -  aczkolwiek poszli po rozum do głowy i od 2 listopada znika ta opłata

 

Natomiast wprowadzają przy smarcie pobranie płatne 3,99 - czyli przy zakupie za 40 zł dodatkowe 10 % prowizji 😞

oznacz moderatorów

datom4
#11 Animator#

Chodzi o wyłudzanie przez allegro kwoty 3,69 pln za rzekomy podjazd kuriera. W momencie zamawiania przesyłki na stronie DPD ta opcja jest u mnie zawsze odznaczona a paczki zanoszone osobiście na punkt DPD. Sprawa już całkiem inna to to, że DPD nie pobiera żadnych oplat za odbiór nawet jednej paczki. Czy ktoś spotkał się z takimi wyłudzeniami? Allegro brnąc w tym procederze odsyła do DPD. Śmieszność tego tzw serwisu osiągnęła już dno.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@datom4  Żeby się odbić- trzeba spaść na samo dno. Tylko dlaczego ciągną za sobą sprzedających?

oznacz moderatorów

badylarzpl
#7 Wielbiciel#

Też mnie złapali. Czekam na odpowiedź z DPD.

oznacz moderatorów

datom4
#11 Animator#

Ja mam już trzeci raz składać reklamację do DPD ale to nie DPD dolicza te nienależne kwoty. Tutaj odp z DPD: 

Szanowni Państwo

 

W odpowiedzi na otrzymane zapytanie dotyczące naliczenia opłat za poniższe usługi informujemy, iż faktura za przedmiotowe usługi została wystawiona na rzecz firmy, która jest bezpośrednim Zleceniodawcą dla DPD Polska.  Ze względu na fakt, iż nie zostali Państwo obciążeni kosztami usługi przez DPD Polska Sp z o.o. wszelkie pytania i wątpliwości dotyczące płatności powinny być zgłoszone bezpośrednio do firmy, która jest płatnikiem usługi dla DPD.

 

Dotyczy: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

Jednocześnie informujemy, iż opłata za „Zlecenie odbioru (dot. jednorazowego zlecenia 3 lub mniej paczek)” została naliczona na zasadach zdefiniowanych w warunkach współpracy Państwa z Allegro.pl Sp z o.o. (a nie pomiędzy Państwem a DPD Polska). Dla naliczenia opłaty kluczowe znaczenie ma ilość nadanych paczek w danym dniu, nie zaś forma odbioru (stałe zlecenie czy jednorazowy podjazd kuriera).

Wobec powyższego nie mamy podstaw do uznania Państwa roszczeń.

W przypadku dalszych pytań dotyczących zasad rozliczenia w/w usług prosimy kierować bezpośrednio do Allegro.pl

Z poważaniem,

Specjalista ds. Reklamacji

oznacz moderatorów

datom4
#11 Animator#

Ja wyrzuciłam tę opcję z mojego cennika aby lepkie rączki tzw serwisu nie mogły mnie okradać. Pozostało zwykłe DPD. DPD święte nie jest ale finansowo nigdy (od wielu lat) nie oszukiwało.

oznacz moderatorów

euphoria_art
#11 Animator#

Ja wywaliłem wszystkie wysyłki złodziejskiego Allegro i nie mam tego problemu. Podpisałem umowę tylko z Pocztą Polską i tylko u nich nadaję paczki ze zniżkami, nie latam po placówkach rożnych kurierów.

oznacz moderatorów

datom4
#11 Animator#

W DPD jest ten plus, że dziś nadana paczka jutro jest u klienta. Przez wiele lat nie było żadnej obsuwy. Ale tu nie o to chodzi. Chodzi o to, że odznaczam opcję podjazdu/odbioru a allegro i tak dolicza te nienależne kwoty i jeszcze z uporem maniaka twierdzą, że wszystko jest ok. I jeszcze odsyłają do DPD, że niby oni doliczają. Śmiech na sali. Uważają, że wszyscy są tak "rozgarnięci" jak oni? Takiej bandy to naprawdę ze świeczką szukać.

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@datom4  też sie wkurzyłam, bo mi doliczono aż 8 dopłat czyli jetsem w plecy prawie 30 zł.

A teraz np kurier na kwarantannie i nikt nie odbiera paczek, więc codzinnie musze sama dostarczyc do punktu odbioru. Powinni za to dopłacać !!!!!!!!!!Sks jedne.

oznacz moderatorów

datom4
#11 Animator#

U mnie też 8 razy? Przypadek?

oznacz moderatorów