anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Drastyczny spadek sprzedaży

wezro
#7 Wielbiciel#

Witam, chciałam zapytać, czy też macie spadek sprzedaży od zeszłego roku, kiedy to zaczął się covid i "[edycja] zaczął przejmować klientów działu moda. W zeszłym roku można było zaobserwować na liczniku odwiedzin - "jakieś wejścia" a teraz mało kto w ogóle tu zagląda. Jestem przekonana, a nawet pewna, że klienci przenieśli się na [edycja]. I w sumie nie dziwię się. Bardzo łatwy proces wystawiania ogłoszeń, zero opłat od sprzedaży i bardzo duża baza ofert i sprzedających. Zastanawia mnie jedno- dlaczego Allegro  nic z tym nie robi. Zamiast ratować "tonący statek",  robią podwyżki prowizji . Gdzie są reklamy, promocyjne zakładanie konta???

Smutne, że managment nic z tym nie robi. 

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

mwmonety
#21 Demiurg#

To chyba zależy od asortymentu jaki sprzedajesz u mnie w "kolekcjach i sztuce" od momentu ataku pandemii sprzedaż i ceny znacząco wzrosły .

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

wezro mamy , a to pierwszy spadek w Twjej działalości ?

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

To że drobni sprzedawcy szukają alternatywy na swoją sprzedaż to tylko potwierdzenie tego co wszyscy wiedzą że allegro albo nie potrafi albo nie chce tutaj takich sprzedawców .Pisząc że w moim dziale się obecnie lepiej i drożej się sprzedaje wiele towarów mam na myśli ogólna sprzedaż nie tylko tu sam chętnie korzystam z alternatywnych rozwiązań.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@wezro z [edycja] się zgodzę. Moja córka ubiera się tam od stóp do głów, i sama zaczęła nawet tam sprzedawać. na allegro nawet nie zagląda.

Jest sporo reklam na TV, dodatkowo koszt sprzedaży ponosi kupujący, więc przeciwieństwo allegro, a koszty wysyłek są całkiem przyzwoite, bo za ciuszek wychodzi 5-6zł przy poleconym, czy paczce w ruchu. Jest to z pewnością spora konkurencja dla allegro.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

U mnie spadek 63% za kwiecień liczony rok do roku. Już pół roku przygotowuję sklep internetowy do sprzedaży, niestety kilka tysięcy produktów, zajęło tyle pracy. 

 

Myślę o szybkiej ucieczce stąd zanim to się zawalił. Mając już zatowarowany sklep, powinno pójść łatwiej, kwestia odpowiednich modułów i sklep na face... Ęboy oraz ąmazun i inne , sprawdzimy.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Niestety tak jest.

W zeszłym roku o tej porze sprzedawałem 3xwięcej . Od kilku mies. nastąpił drastyczny spadek sprzedaży. Po kilku dniach analizy problemu mogę stwierdzić jedno - należy nadążać ze zmianami, trendami i zaleceniami na Allegro (za dużo tego jest, żebym o wszystkim pisał), zostajesz w tym temacie "w tyle" - pomału żegnaj się ze sprzedażą na Allegro.

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

spadek sprzedaży powoduje produktyzacja i ten nowy badziewny interfejs allegro

oraz prezentacja przewidywalnego czasu sprzedaży - ciekawe ile będzie zakupów 30 kwietnia gdy allegro pokaże odległe terminy dostaw po długim weekendzie

 

do tego beznadziejna wyszukiwarka - dzisiaj szukałem płyty cd z muzyką, która mi się podoba

99% procent odpowiedzi allegro niezgodnych z zapytaniem

a najlepsze jak zapytałem gogle to mi prawidłowo wskazało oferty allegro

 

produktyzacja sprawi, że 90% towaru będzie sprzedawało 10% sprzedawców

a interface z belką na górze wystraszy każdego okazjonalnego kupującego

 

 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@RED dodaj do tego jeszcze tysiące powielanych ofert, od których przeglądania można dostać oczopląsu, od razu odechciewa się zakupu.

A co do wyszukiwarki allegro jest tragiczna. Kompletnie to nie działa, wyszukuje zupełnie inne produkty. Nie wiem kto to wymyślił, ale to jest masakra. Podejrzewam, że kupujący po prostu klika w pierwszą promowaną aukcję jaka mu się nawinie, bo dalsze przeglądanie ofert jest bezcelowe ze wględu na bardzo duże błędy w ich wyświetleniach.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@mikeza oferty muszą być powielane

by trafiać odpowiednich kategorii produktowych

przy produktyzacji jeden produkt może być zapisany przez allegro w kilku kategoriach

więc z automatu lepiej wystawić kilka ofert nawet na pełnym legalu allegro

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@RED kilka ofert to nie problem, mam raczej na myśli powielanie razy tysiąc tej samej aukcji w tej samej kategorii, o którym tu już wiele razy wspominaliśmy. Kupujący widząc dziesiątki stron z tą samą ofertą od razu daje sobie spokój z szukaniem. Na mnie tak to działa niestety 😞

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@maxr01 zgadzam się, że zmian w ostatnim okresie 2-3 lat było bardzo dużo, za dużo. Normalnie sprzedający allegrowicz nie był w stanie za nimi nadążyć. Oczywiście duże podmioty mają osobnych pracowników, którzy bedą to monitorować, ale małe firmy czasowo i fizycznie nie dają rady.

Ja sam mam oferty, gdzie pewne rzeczy nie spełniają regulaminowych wymogów, ale są to zapisy, które pojawiły się tam dawno temu, kiedy były zgodne z regulaminem. Późniejsze ciągłe zmiany powodowały, że nie nadążałem z korygowaniem opisów. Dodatkowo dawny menedżer allegro kompletnie nie pomagał w tych kwestiach i trzeba było tysiące aukcji non stop poprawiać ręcznie i tak jest już od kilku lat.

- zabroniono podawać danych kontaktowych w opisach

- zabroniono odsyłać do strony o sprzedajacym

- ciągłe zmiany form wysyłek i smarta

- ciągłe zmiany w systemie prowizji, dodanie prowizji od wysyłek

- wymóg kodów EAN, producenta, dodatkowych parametrów

- wymóg łączenia z katalogiem produktów

- boty wychwytujące słowa z opisów aukcji, np. pasuje (nie można go stosować)

- a jeszcze wcześniej zmiany dotyczące miniaturek, podpisów na nich, zakładek reklamacja i gwarancja

tak można byłoby wymieniać bez końca, to wszystko powoduje niesamowite zaangażowanie po stronie sprzedawcy, żeby sprostać tym wymogom.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@mikeza 

zakazano poważniejszych rzeczy - wg mnie łamiąc przepisy

- zabroniono pełnego opisu w ofercie przedmiotu i podawanie linków do innych źródeł

- zabroniono zamieszczać na zdjęciach sposobów montażu i stosowania sprzętu

- zabroniono prezentować w sposób czytelny i zrozumiały dla konsumenta regulaminu oferty

- zabroniono umieszczać zgodnie z przepisami informacji o możliwości testowania produktu w siedzibie firmy

- zabroniono prezentowania rzeczywistego czasu wysyłki przedmiotu - wprowadzono jakiś ułomny czas deklarowany i przewidywany

- uniemożliwiono w praktyce składnia prawidłowego i jednoznacznego oświadczenia o odstąpieniu od umowy - bo kupujący może to robić w dowolnej formie to niech robi to  w naszej (wtf?)

- uniemożliwiono w praktyce składnia prawidłowej i jednoznacznej reklamacji

można sobie co najwyżej podyskutować

- zrównano pojecie zwrotu z odstąpieniem od umowy - mimo, że ustawa konsumencka rozróżnia te pojęcia

- no i oczywiście ukryto dane sprzedawcy zabraniając je umieszczać w ofercie

- wprowadzono rejestr słów zakazanych - nie można używać słów istotnych dla opisu produktu jak faktura gwarancja i itp

- złamano naczelną zasadę, że za towar i jego zgodność z opisem odpowiada sprzedawca - pozwalając na umieszczanie w ofercie opinii o produkcie osób, które u niego nie kupowały oraz pozwolono na dopisywanie głupot przy produktyzacji

- a teraz szykuje się kolejna rewolucja z tego co czytam na allegro czyli wpierdzielanie się allegro w prezentowanie stawki vat w ofercie

 

oznacz moderatorów

SanexHurtowBHP
#12 Orędownik#

 tamtego roku nie porównuje do tego jeśli chodzi o sprzedaż kompletny bezsens sklepy pozamykane ludzie nie mogli wychodzić z domów to kupowali na Allegro 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@wezro, może rozważysz reklamowanie ofert przez Allegro Ads? Zachęcam Cię do zapoznania się z bezpłatnym kursem Akademii Allegro: "Jak zwiększyć sprzedaż z Allegro Ads?".

6 maja 2021 r. o godzinie 13:00 odbędzie się szkolenie dla początkujących wprowadzające do tej usługi. Tu możesz się na nie zarejestrować.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Z całym szacunkiem 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@mdrogeria, dzięki za Twoją radę i podzielenie się doświadczeniem.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@mdrogeria w dobie produktyzacji, nic tylko promować oferty konkurencji wyświetlane jako najtańsze. Pomysł godny allegro 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@mr_oma 

A co proponujesz tym, którzy nie mogą korzystac z tej reklamy, nie mogą miec smarta, nie mogą miec SS, jaka jest propozycja dla nich? Obserwuje ponad 50% spadek rok do roku i nie pomaga ani skrócenie czasu wysyłki, ani cena.

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

To jest dopiero drastyczne:

annas14-firma_0-1620858403760.png

 

oznacz moderatorów