anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Drastyczny spadek sprzedaży

wezro
#7 Wielbiciel#

Witam, chciałam zapytać, czy też macie spadek sprzedaży od zeszłego roku, kiedy to zaczął się covid i "[edycja] zaczął przejmować klientów działu moda. W zeszłym roku można było zaobserwować na liczniku odwiedzin - "jakieś wejścia" a teraz mało kto w ogóle tu zagląda. Jestem przekonana, a nawet pewna, że klienci przenieśli się na [edycja]. I w sumie nie dziwię się. Bardzo łatwy proces wystawiania ogłoszeń, zero opłat od sprzedaży i bardzo duża baza ofert i sprzedających. Zastanawia mnie jedno- dlaczego Allegro  nic z tym nie robi. Zamiast ratować "tonący statek",  robią podwyżki prowizji . Gdzie są reklamy, promocyjne zakładanie konta???

Smutne, że managment nic z tym nie robi. 

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

wezro
#7 Wielbiciel#

Uważam, że allegro samo nas zarżnęło swoimi wysokimi prowizjami od sprzedaży ( przeszli sami siebie z pobieraniem prowizji od przesyłek !!!), czasochłonnym i co dla niektórych skomplikowanym formularzem wystawiania ofert oraz brakiem reklam. Od wielu znajomych słyszę, że na allegro nie opłaca się już sprzedawać.

Wykorzystała to konkurencja i przejęła zarówno sprzedawców, jak i kupujących. Niestety pazerność nie popłaca. Mam nadzieję, że kiedyś zarządzający tym portalem, zrozumieją to. Ale utraconych klientów łatwo nie będzie odzyskać. Oni znaleźli gdzie indziej swoje miejsce.

Uwaga do allegro, aby zastanowiło się nad ocenianiem naszej sprzedaży i naciskaniem na jej zwiększenie. Problem leży po Waszej stronie, to Wy musicie naprawić co sami zniszczyliście nam sprzedającym! My już nic tu nie możemy zrobić. Nie pomogą niskie ceny, szybki czas dostawy itp. Co to wszystko da, jak nie ma komu sprzedawać ??!!

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

To dlaczego nie przeniesiesz się ze sprzedażą na "edycja"? 🙂

oznacz moderatorów

wezro
#7 Wielbiciel#

O co chodzi z przeniesiem na "edycja"?

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Chodzi o serwis, którego nazwa była edytowana przez moderację 🙂

oznacz moderatorów

wezro
#7 Wielbiciel#

Aha. Częściowo przeniosłam się 👍

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Niestety Allegro nie jest zainteresowane sprzedawcami takimi jak Ty, zależy im na dużych firmach z masową sprzedażą. Małych sprzedawców chcą się raczej ze zwykłego allegro pozbyć, kierując ich na allegro lokalnie.

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

vonNogay Za wypowiedź tego typu dostałem bana kilka miesięcy temu.

Teraz pewnie mają to w "poszanowaniu". Wtedy było to wprowadzeniem w błąd.

To ja od miesięcy preparuję skargę a dopiero teraz Was tu znalazłem.

Piszcie, znajdziecie mnie w internecie. Tu nie pozwolą się przedstawić

Może razem coś wyskrobiemy.

Samotnie to raczej marne mam szanse.

To co czytam tutaj jest przerażające.

oznacz moderatorów

wezro
#7 Wielbiciel#

Ale co jest przerażające...To są fakty. Na prawdę nie trzeba kończyć handlu międzynarodowego, żeby umieć ocenić aktualną sytuację. Szkoda tylko, że zarządzający tym serwisem nic z tym nie robią. Zdaję sobie sprawę , serwis stawia na duże firmy, tak jak napisał vonNogay. Jednak uważam, że warto zawalczyć też o tych małych, których kiedyś tu były tysiące i generowali niezłe zyski dla portalu.

 

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

Serwis stawia głównie na siebie. Umowy zawrte przed laty zmieniły wydźwięk w sposób nieakceptowalny, a nawet stoimy przed faktem arbitralnych w nich zmian, a to już nie pachnie, delikatnie mówiąc.

oznacz moderatorów