anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dzień dobry. Kupujący zakupił towar który zdążyłem sprzedać a nie nie zdążyłem zakończyć aukcji.

mic09
#7 Wielbiciel#

Witam

Ktoś zakupił produkt wystawiony na allegro lokalnie. Niestety towar (płyta winylowa) sprzedałem kilka dni temu i nie zdążyłem zakończyć aukcji na allegro. Kupujący oczekuje towaru, strasząc mnie jednocześnie policja, prokuratura i prawnikiem. Proszę o pomoc bo nie bardzo wiem co mam zrobić.

Dodam że jestem osobą prywatną a płyta wisiała kilka miesięcy.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jeśli kupił i zapłacił to ma prawo się tego towaru domagać. Najlepszym rozwiązaniem jest porozumienie ale niekiedy jest trudno. Na AL komentarza ci nie wystawi ale może choć mu się to mało opłaci szukać innych rozwiązań prawnych. Abyś mógł mu zwrócić pieniądze to musi ci podać numer konta do zwrotu .

oznacz moderatorów

markam43
#13 Ambasador#

@mic09 Kupujący zapłacił? Została zawarta umowa i klient może domagać się wydania rzeczy, nawet sądownie. Unieważnić transakcję możecie tylko za porozumieniem stron. Jeśli kupujący się zgodzi, niech poda Ci numer konta bankowego do bezpośredniego zwrotu wpłaty. Przez Allegro nie oddasz. Jeżeli nie zapłacił, transakcja zostanie anulowana automatycznie po pięciu dniach - wynika to z regulaminu. Chyba że bez zapłaty wybrał odbiór osobisty lub wysyłkę za pobraniem, wtedy umowa obowiązuje.

oznacz moderatorów

mic09
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za informacje. Udało się dojść do porozumienia. Pozdrawiam

oznacz moderatorów