anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ewidencja - Kasa

kitanss
#8 Zapaleniec#

Cześć, założyłem jdg 16 września, z księgową sie dogadałem że sprzedaje na razie tylko i wyłącznie towary które podlegają zwolnieniu kasie fiskalnej, sprzedaż tylko wysyłkowa, księgowa powiedziała mi, że zapłata za towar musi być tylko i wyłącznie przez przelew i z niego musi jasno wynikać za co on jest i od kogo.

Sprawa się komplikuje gdy ktoś wysyła poprzez paypal - który jest wszędzie i tam nie widać dokładnych informacji. 

Co mogę teraz zrobić? Jak wy sobie z tym radzicie? nie chciałem od razu kupować kasy fiskalnej bo nie wiedziałem czy mi to pójdzie a to jednak dosyć spory wydatek 😕 

Ogólnie posługiwałem się tymi artykułami, ale paypal wszystko mi komplikuje :

https://www.ksiegowego.pl/artykul/zaplata-za-posrednictwem-systemu-pay-pal-a-kasa-fiskalna

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-sprzedaz-bezrachunkowa

https://www.podatki.biz/sn_autoryzacja/logowanie.php5/artykuly/platnosci-za-posrednictwem-paypal-a-z... 

 

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

MichelleDecor
#9 Pomysłodawca#

Czy mógłbyś mi powiedzieć jak zaciągasz dane aby nadawały się one dla księgowości bez godzin obrabiania ? Prowadze też sprzedaż bezrachunkową

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@mdrogeria
@Kaliope_Brzeg
@akcesoria-net-pl

Jak tak patrzę na Wasz mały "spór", to sobie myślę, że sporą część urzędasów powinno się wysyłać na obowiązkowe studia z logiki i używania mózgu (tylko te dwie kwestie, do porzygu, aż ogarną)😁
Jak płatność kartą (czy to online, czy w terminalu, ale nadal elektroniczną) można uznawać za gotówkową? W którym miejscu tego łańcucha następuje przekazanie gotówki z ręki do ręki?
Durny kraj, w którym co roku produkuje się (bo inaczej tego nazwać nie można) kilkadziesiąt tysięcy stron nowych aktów prawnych i kilka razy tyle ich interpretacji (jakby od razu nie można było stworzyć jasnego, przejrzystego prawa, którego nie da się interpretować, bo nie).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Knowhere 😂😂😂nieodłączną częścią tego wpisu, jest twoja sygnaturka😂😂😂czyta się ją jak dalszy ciąg treści😂😂😂

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Knowhere to są ułatwienia dla przedsiębiorców . Działalość prowadzę już ponad 30 lat i nie jedno widziałem , słyszalem , nie jeden urzędnik przywalił mandat nie mający żadnego uzasadnienia ...bo on tak odczytał paragraf .Dochodzenie swoich racji przed ..........................................usunąlem część wpisu po glębokim namyśle . 😫

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

Podsumowując. Płatność kartą są wliczane do obrotu zobowiązującego sprzedawcę do instalacji kasy fiskalnej gdy dokonywane są przez terminal płatniczy. Płatności kartą , gdy przelew dokonywany jest bezpośrednio na konto przez systemy płatnicze nie są liczone do tego limitu. Warunek, sprzedawca nie przyjmuje płatności gotówkowych. Czyli sprzedaje wyłącznie na faktury dla podmiotów gospodarczych oraz prowadzi sprzedaż  internetową.

oznacz moderatorów

kitanss
#8 Zapaleniec#

Dzieki wszystkim za komentarze !

Mógłbym kupić kasę fiskalną ale to moja pierwsza działalność i chciałbym jak najmniej na nią wydać, zwłaszcza że jestem studentem.

Wszystko co robie odbywa się tylko i wyłącznie przez internet.

Dziękuje za wszelkie informacje i linki z artykułami, na pewno je zapiszę a wlaściwie to wydrukuje xd 

Mimo wszystko kasę fiskalną chce mieć ale dopiero za 2 mieś kiedy przez te dwa cokolwiek pójdzie. Jeszcze raz dziękuje 😉

oznacz moderatorów

David_Cetnar
#8 Zapaleniec#

@kitanss Mam pytanie w tym temacie, czytam o tym już chwilę, może ktoś rozwiać moje wątpliwości - albo inaczej wytłumaczyć coś. W artykule który zamieściła @Kaliope_Brzeg  ok jest jasno napisane o zwolnieniu z kasy fiskalnej kiedy itd. natomiast tutaj nie do końca rozumiem "Dla każdej transakcji wystawiana jest papierowa wersja Dowodu Sprzedaży (bądź Rachunku, na specjalne życzenie Klienta), przypisana do określonej umowy kupna-sprzedaży"  co może posłużyć nam za dowód sprzedaży jeśli nie mam kasy fiskalnej i sprzedajemy do osoby fizycznej, która nie posiada nipu.

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@kitanss Nie rozumiem Twojej chęci posiadania kasy. Jeśli sprzedaż będzie tylko przez internet, to tylko dodatkowy problem. Przeglądy, paragony o czasie ...

Ja 100% sprzedaży fakturuje. Faktura ma ten plus, że zawiera wszystkie niezbędne dane. Do tego jeden wydruk miesięcznie ewidencji sprzedaży, jedno zestawienie wpłat i luzik.

oznacz moderatorów