anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Fałszywe konta licytują, a poźniej nie płacą?

dqminik15
#8 Zapaleniec#

Witam, wstawiłem ostatnio przedmiot na licytację po zakończonej licytacji kupujacy nie zapłacił, próbowałem dzwonić pisać i nic brak kontaktu, allegro zwróciło prowizję więc wstawiłem przedmiot ponownie i znowu to samo kupujacy nie odpowiada! W obydwu przypadkach loginy kupujących to Client+jakiś numer(czyli konta nie zweryfikowane) Czekam na zwrot prowizji już drugi tydzień!. Dzisiaj wstawiłem kamerę na aukcje i znowu licytuje konto które nie jest do końca zweryfikowane. Czyżby powtórka z rozrywki ? Czy allegro ma zamiar coś z tym zrobić? 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

Client nie musi być kontem niezweryfikowanym, może posiadać pełną aktywację konta, może sprzedawać na Allegro. On tylko nie wybrał sobie własnej nazwy użytkownika, dlatego nazywa się Client, z automatu. Zarówno Client jak i użytkownik z własną nazwą może mieć, albo nie mieć pełnej aktywacji konta.

oznacz moderatorów

jaruh8
#8 Zapaleniec#

A co wlasciwie obecnie allegro robi z tymi którzy licytuja i nie płacą? Jakieś ostrzeżenia? Kiedyś po yrzech takich licytowaniach dla zabawy usuwano konto, jak to jest teraz?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@jaruh8  Niewiele mogą zrobić. Zablokować, ale sami likwidują, zgłaszaj.

x.y.z "ja się nie mylę nigdy, zapamiętaj " 😄 i to nie jest prawda
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@LEW433Chcieliby to by mogli zmienić na zasadzie dopuszczenia kont zweryfikowanych z co najmniej 1 zakończoną transakcją lub sam nr telefonu zweryfikowany a potem można karać na różne sposoby 😉 Ewentualnie pozwolić wystawiającemu na jakiś poziom zabezpieczenia, np podobnie jak na WOSP, niezweryfikowany użytkownik bez dokonanych wcześniej transakcji musi wpłacić jakieś wadium lub także potwierdzić telefonicznie smsem udział w licytacji tak aby potem wystawiający licytacje mógł podać taką osobę do odpowiednich władz z odpowiednich przepisów mając nr telefonu udokumentowany jako biorący udział 😉 Sposobów pewnie można wymyślać i wymyślać 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

ifonka-zaba
#13 Ambasador#

@ZibiK30  Na WOSP weryfikacja dotyczy wtedy gdy łącznie przekroczysz 1000 zł. Gdy masz ochotę więcej licytować warto to zrobić wcześniej. Na trochę zablokują Ci kasę na koncie. Ale tuż przed Finałem może trochę trwać ta weryfikacja a ciekawa aukcja może uciec. Weryfikacja ważna 3 miesiące tak więc wystarczy raz na Finał

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów