anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Firma z USA na allegro... rejestracja

SuperSaleUSA
#8 Zapaleniec#

Staram się zarejestrować konto na biznes z USA.
Ale od kilku dni mam same problemy.

Czy ktoś podczepiał płatności Payonner ? Konto założone na Payonner ale allegro cały czas je odrzuca. Papiery firmy przesłane ale odrzucone bez jakichkolwiek konkretnych wytłumaczeń.

Jakieś sugestie ?

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

krejzole
#14 Krzewiciel#

Jeśli zamierzasz wysyłać towar z usa to porażka. To się nie uda.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@SuperSaleUSA widzę, że kontaktujesz się z nami e-mailowo i wczoraj w sprawie nr 21753526 poinformowaliśmy skąd wynika błąd i co należy zrobić. Tak jak napisaliśmy, aby wyjaśnić sprawę jak najszybciej proszę nie dubluj zgłoszeń i po wykonaniu czynności opisanej w sprawie nr 21753526, odpisz w zgłoszeniu o numerze 21463459.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

SuperSaleUSA
#8 Zapaleniec#
Witam,
 
Tak otrzymałem odpowiedz :
 
"Sprawdziłam, że weryfikacja zakończyła się niepowodzeniem przez błędny Payoneer." 
 
Tylko ze już 4-ty raz loguje się przy rejestracji płatności na konto Payonner, i za każdym razem mam informacje z Payoneer ze mam możliwość przyjmowania PLN z PayU S.A a następnie otrzymuje informacje od was ze jest błąd z płatnością Payonner. Ale co dokładnie jest nie tak, to nie wiadomo 😞
 
Czy udało się komuś podczepić płatności Payoneer na firmę z USA ?
 
Są jeszcze dwie inne opcje wypłat z allegro, na konto w USA :
 
LianLian Pay
 
PingPong
 
Czy udało się to komuś podłączyć pod allegro ?
 
Pozdrawiam serdecznie.
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@SuperSaleUSA Cześć. Rozumiem, że ta sytuacja nie jest dla Ciebie komfortowa, ale weryfikacja przeprowadzana przez Operatora i Allegro jest wyłącznie w celach bezpieczeństwa.

Na Allegro są użytkownicy, którzy korzystają z płatności Payoneer, a także PingPong i LianLian. Prześlij proszę raz jeszcze niezbędne dokumenty: https://na.allegro.pl/registration-business-account-renewal 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

SuperSaleUSA
#8 Zapaleniec#

@ko_alka

Wysłałam wszystkie niezbędne dokumenty, jak na razie ponownie weryfikujecie konto Payonneer. 
Jeżeli z jakiegoś powodu konto Payonner nie zostanie zaakceptowane to konto PingPong jest już również aktywne. 
W przeciwieństwie do Payoneer, PingPong ma działającą obsługę klienta. 
 
Sprawa mogłaby zostać już dawno załatwiona, gdybyście nie odpowiadali tak ogólnikowo. 
Wystarczy w odpowiedzi na odrzucenie rejestracji nowej płatności, napisać gdzie wystąpił problem. I po sprawie:)
 
 
Pozdrawiam serdecznie , mam nadzieje że niebawem sprawa zostanie wyjaśniona.

 

oznacz moderatorów

SuperSaleUSA
#8 Zapaleniec#

Witam,

Ile trwa weryfikacja ? Czekam juz od 21-go.

 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@SuperSaleUSA Dziękuję za sygnał, poproszę o przyspieszenie weryfikacji. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

SuperSaleUSA
#8 Zapaleniec#

Witam,

A normalnie ile czasu trwa weryfikacja ? Bo to nie jest raczej normalne

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Normalnie jak wszystko się zgadza to ok 3dni.

oznacz moderatorów

SuperSaleUSA
#8 Zapaleniec#

Witam,
A normalnie ile czasu trwa weryfikacj... ja nadal czekam 😞

oznacz moderatorów

SuperSaleUSA
#8 Zapaleniec#

Po trzech tygodniach otrzymuje odpowiedź ze potrzebujecie aktualnych dokumentów rejestrowych firmy.
Firma zarejestrowana w 2016 roku, co ja mam zrobić, zarejestrować ja ponownie ?
Skoro takie macie wymagana , i korzystają z waszych usług firm z USA to proszę mi powiedzieć jaki dokument wam dostarczyli, bo moja księgowa z 30 letnim doświadczeniem nie wie o co Państwu chodzi.

Proszę o pomoc

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@SuperSaleUSA Widzę, że dziś rano wysłałeś do nas wiadomość wraz z załącznikami, dlatego poczekaj proszę na odpowiedź od nas. Jeśli będziemy potrzebować od Ciebie innych informacji lub dokumentów, nasi pracownicy na pewno Cię o nie poproszą. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

SuperSaleUSA
#8 Zapaleniec#

Po trzech miesiącach walki, wysłaniu rożnego typu potwierdzeń otrzymuje meila :

"weryfikacja Twojej firmy została odrzucona przez operatora płatności." bez żadnych wytłumaczeń.

Dodam ze wydałam kupę kasy na same certyfikaty dokumentów, odpisy tłumaczenia itp.

Rozmowa z pracownikami allegro tragiczna, z każdym razem inny pracownik. Nie czytają ze zrozumieniem, odpowiadają jak roboty.
Zerowa wiedza na temat rejestracji firm w USA i całej dokumentacji. W odpowiedziach żądają dokumentów które tak naprawdę w USA nie występują, a goglujac można znaleźć takie dokumentacje przy rejestracji w Unii Europejskiej. Bałagan, bałagan i jeszcze raz bałagan.

Trzy miesiące stracone, godziny załatwiania dokumentów porad u księgowej i nic. Na koniec odpowiedz :

"weryfikacja Twojej firmy została odrzucona przez operatora płatności."

Allegro na meile nie odpowiada.

oznacz moderatorów

GPMLLC
#7 Wielbiciel#

Mam ten sam problem . widze ze od 2022 roku nic sie nie zmienilo . Kompletnie niedoinformowane osoby to weryfikują i zero jakiegokolwiek uzasadnienia lub czego brakuje w dokumentach . Dodam ze ma zarejstrowane konto biznes USA na innej platformie gdzie payU obsługuje płatności i tam się dało ...To jakiś absurd i dramat ....

Rowniez allegro widze nie zabardzo przykłada sie do tego bo tylko taka wiadomosc i nic wiecej 

'Rejestracja Państwa konta na platformie Allegro nie powiodła się z powodu braku możliwości pozytywnej weryfikacji podanych danych. Przykro mi, ale operator płatności, który dokonuje weryfikacji nie wyraził zgody na współpracę z firmą. "

Ogólnie allegro widze nie jest jak **piiip** czy **piiip** gdzie konto przeszlo pozytywną weryfikacje i dokumenty sie zgadzają na tak wielkich platformach wiec allegro na biznes poza Polską sie nie nadaje bo wyda sie pieniądze na papiery tłumaczenia i notariuszy a z tego nic bez uzasadnienia bo jakaś niekompetentna osoba sie za to zabrała . Dramat i jest to moje zdanie ale z tego co widze to wiele osob ma to samo zdanie .

oznacz moderatorów

GPMLLC
#7 Wielbiciel#

Witam , Czy jest mozliwosc zalozenia konta biznes na allegro ? Firma znajduje się w USA . Bo widze ze wszyscy mają z tym problem bo operator platnosci nie zatwierdza dokumentów a dokumenty w USA są inne niż Polskie i same negatywne opinie widzę a sam spróbowałem i dostałem odmowe bez wyjasnienia . Dodam za operator na innej platformie zakeptował dokuemnty ... Wiec ludzie którzy piszą ze są problemy i osoby które to weryfikują są niedoinformowane to chyba prawda z tego co widze . Chyba ze tak nie jest to prosze jakiegoś moderatora o stosowne informacje bo jak narazie to trace czas i pieniadze na notariuszy i kompletowanie dokumentów a księgowy się dziwi . wiec nie wiem czy allegro nie jest gotowe na USA czy jednak to mój błąd w co wątpie bo sprzedaje na najwiekszych polatformach internetowych 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@GPMLLC oczywiście, że jest taka możliwość, ale weryfikacji kont dokonuje dedykowany temu procesowi zespół i ja tutaj nie udzielę Ci nowych informacji, poza tymi, które już masz w korespondencji mailowej. Z tego co widzę w ostatniej wiadomości nasz pracownik poinformował Cię, że Twoje konto jest w tej chwili weryfikowane przez operatora płatności, więc nie pozostaje nic innego niż cierpliwie poczekać. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@GPMLLC tu jest Polska nie USA

to USA nie jest gotowe na Polskę

ogarnij sobie polskie płatności

czy Payoneer, PingPong i LianLian pozwalają na użycie blika?

oznacz moderatorów

GPMLLC
#7 Wielbiciel#

Miałem nie odpowiadać bo szkoda czasu na takie komentarze ale może wyjasnie.

 

Wiem że tu nie jest USA a Polska -skoro allegro pozwala na założenie konta na firme z USA to powinni wiedzieć jakie procedury i dokumenty obowiązują w USA a tu tego nie widać i wymagają dokumentów które nie są wydawane w USA wiec wydaje się że założyć konto na allegro z USA jest nie możliwe więc powinni odrazu o tym pisać a nie tracę czas ,pieniądze na tłumaczenia dokumentów i notariuszy żeby potem była odmowa całkowicie nie zrozumiała bez żadnego wytłumaczenia jest to zwykle sprzątnięcie pod dywan .

 

Co do blika to nie wiem do czego zmierzasz ? -blik to jakiś wyznacznik u Ciebie ? Blikiem to możesz zapłacić w sklepie za zakupy albo dać się nabrać Oszu.stom . Nie wiem jaka firma korzysta z blika płacąc za produkty ,zamówienia i inne koszta . Przykładowy ping-pong ma bardzo dobre przewalutowania lub revolut -rachunki w różnych walutach bez prowizji większych bądź mniejszych jak bym miał korzystać z Polskiego banku do płatności międzynarodowych to by mnie opłaty i prowizje zjadły . Więc zamiast blika można by było owiele lepsze rzeczy zmienić w Polskich bankach .

 

Również nic nie wprowadziłes do tematu istotnego .Pytanie i problem jest inny niż blik . Dodam że z dokumentami firmowymi firma posiada kilka kont bankowych w tym jedno w Polsce oraz zarejestrowane na konto na kilku większych platformach handlowych / sprzedażowych w tym jedno które weryfikowało PayU i się dało . Więc tutaj albo jest problem po stronie allegro i nie da się zarejestrować konta firmowego na firmę z USA lub jest problem z osobami które weryfikują dokumenty i nie są to osoby przeszkolone w zakresie "jakie dokumenty otrzymują firmy że stanów" bo albo wymagają dokumentów których w stanach nie da się osiągnąć jak kolega napisał wyżej w 2022r albo sa inne problemy których nigdzie indziej nie ma czy to w bankach czy na większych platformach sprzedażowych niż allegro . Więc wydaje mi się po tym jak dostałem odmowę i po komentarzach czytanych tutaj bądź w internecie że najlepiej zamieść pod dywan i po problemie tak podchodzą do tego "wykfalikowani weryfikatorzy allegro - payu"  . Powinni odrazu zabronić podejmowania rejestracji oszczędziło by to czasu i pieniędzy które trzeba wydać a nikt tego nie zwroci i na koniec odmowa 😵💫

Pani moderator odpowiadając Pani nie wiem gdzie Pani wyczytała że trzeba czekać ... Dostałem odmowę po prostu bez żadnego komentarza i odpowiedzi jak pewnie 100% osób które próbowały rejestracje na firme USA i łączenia konta płatniczego którego kolega wymienił wyżej przykładów payoneer był tutaj podany w tym wypadku . Rozumiem że nie dostanę informacji dokładnie co jest nie tak ale przynajmniej powinna być możliwość jakiegoś odwołania lub ewentualnego dokumentu jaki jeszcze brakuje oczywsicie takiego który jest możliwy do osiągnięcia w USA 😆

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Mylisz się

Allegro pozwala założyć konto z dowolnego kraju (może poza Rosją) i nawet z Marsa

nie musi znać prawa usa

ty musisz znać przepisy polskie - Chińczykom się na allegro udaje

może przelewy24 ci kadzą, jak payu przeszło

zadzwoń do nich i się spytaj czy wasza firma przeszła weryfikację

my też mieliśmy ostatnio problem z weryfikacją - trwała miesiąc

mimo, że mamy konto na allegro 24 lata i weryfikację przechodziliśmy już kilka razy

oznacz moderatorów