anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Formy płatności za dostawy

Damian230996
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry 

 

Proszę o wytłumaczenie mi takich spraw. Mam cennik dostaw. Wchodzę na stronę in post i za nadanie paczki w paczkomacie chyba najtaniej pobierają 11 zł. Z reguły ceny tutaj są tańsze. od 6 zł za wysyłkę. 

 

Czyli jak to jest. to kupujący pokrywa w większość koszt dostawy a ja tylko ,, coś tam,, się dokładam ? 

Ktoś z rodziny mi tłumaczył że jak daje np 7 zł za dostawę to 2 zł trafia to mnie czy coś koło tego. 

 

Kolejna sprawa to sposób dostarczenia paczki komuś do domu. 

I o ilę widzę i pisze wyraźnie Allegro paczkomaty in post to nie mam problemu aby ktoś sobie kupił do paczkomatu. Ale jak udostępnić komuś jeżeli ktoś sobie coś chce zamówić prosto do domu. Widzę tam zakładkę Kurier i jest cała lista wymienionych. Problem w tym ze nie wiem czy one się za bardzo różnią.  Np. Przesyłka Kurierska i Kurier in post. 

Jako poczatkujący skupiam się tylko na jednym kurierze na dzień dzisiejszy i chciąłbym zrobić tak aby klient miał możliwośc i paczkomaty do wyboru i przesyłkę do domu. 

Z nadaniem myślę nie powinienem mieć problemu. Widziałem kilka filmików i można to wszystko z aplikacji wysłać na zasadzie paczkomat-paczkomat   paczkomat-dom. 

I jako formy płatności pokazało mi allegro finanse. Nie mogłem nigdzie wybierać czy kupujący przelewa mi tylko na konto. 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

xyz96
#21 Demiurg#

Tak to mniej więcej tak działa 🙂 Allegro ma umowy z przewoźnikami i dopłaca im do przesyłek. A dopłaca z pieniędzy kupujących, którzy płacą wysokie ceny za towary na Allegro, ponieważ sprzedawcy maja wysokie prowizje-obciążenia, które wliczają w cenę przedmiotów. Kupującym się wydaje, że mają tanie dostawy 🙂

Podobnie działa Smart.

oznacz moderatorów

Damian230996
#9 Pomysłodawca#

Z tego co ja tak sugeruje i sobie myślę. To dajmy na to ktoś kupił produkt w hurtowni za na przykład 15 zł. Wystawia go za na przykład 25 zł. I jeszcze może się okazać że pod odliczeniu tych prowizji tego wszystkiego, oczywiście zakładając że ktoś kupił i to 25 zł trafiło na konto sprzedawcy allegro finanse to po odliczeniu wszystkiego może jeszcze zostać z dajmy na to 13 zł. Czyli w efekcie wychodzi na to że jeszcze na tym traci. To oczywiście tylko taki losowy mój przykład.  To taki troche nie wiem bezsens. Przesyłka kosztuje 11 zł. przeważnie tutaj widzę są za 6-7-8 zł. to klient płaci dajmy na to te 7 zł.. 4 zł i tak muszę dopłacic ale otrzymuje z tego to wyżej wymienione 2  czyli ogólnie na dostawie jestem 2 zł w plecy. Po cześci niby to rozumiem że kupujący płaci ja coś częściowo dokładam. 

Ale Jezus Maria. To jest to tak sformułowane to wszystko te metody. Co prawda jestem zielony i pewnie za jakiś czas może bardziej to ogarnę. Ale narazie oczopląsu zaczynam dostawać i się gubić w tym.  Myślę i czuję że może to wszystko w dużo łatwiejszy sposób przebiegać

 

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

@Damian230996  na wszelakich regulaminach, promocjach allegro wszystko jest tak specjalnie sformułowane, żebyś się pogubił nie zrozumiał, zapomniał, cokolwiek w każdym razie żebyś jak najwięcej im zapłacił 😕 niestety musisz się z tym pogodzić. początki allegro są trudne. później tez nie jest łatwiej bo regulamin zmienia się ostatnio co miesiąc oczywiście zazwyczaj na niekorzyść sprzedających

oznacz moderatorów

Damian230996
#9 Pomysłodawca#

To już ogólnie zauważyłem. Na początku chciałem założyć działalność ale doszedłem do wniosku że za bardzo się pośpieszyłem i postanowiłem tak spróbować. Ogólnie tutaj jak i te wszystkie Zusy to dochodzę do wniosku że okradają nas na wszystkie możliwe sposoby 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Damian230996 Widzę, ze u Ciebie jest sporym problemem niewiedza. Co do kurierów polecam samemu się zaznajomić z tematem, jaki i jaką formę ma każdy z kurierów.

Allegro finanse to bardzo ważny system płatności na allegro, gwarantuje kupującemu i sprzedawcy bezpieczeństwo i nadzór nad transakcją, gwarantuje pomoc, zwroty oraz potwierdzenia finalizowania transakcji wraz z systemem wysyłkowym allegro. 

Dostawy są tak jak sobie ustawisz, czyli płatne przez klienta wystawiając jej cenę lub sam je opłacisz. Allegro dodatkowo udostępnia usługę Smart w ramach której sprzedawca pokrywa część dostawy za kupującego a Allegro większą za kupującego, w ten sposób kupujący może skorzystać z darmowej dostawy i zwrotu wykupując taką opcje od allegro.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Damian230996
#9 Pomysłodawca#

Szczerze mówiąc dopiero uczę się i to jeszcze sam. Zostałem że tak powiem zmuszony do takiej formy zarobku w związku z utratą pracy i ze studiami. Nie zakładałem działalności dlatego założyłem zwykłe konto i próbuję czego się da. Mam takie doświadczenie co pół roku pracowałem w takim sklepie internetowym ale nie znam tego aż tak od strony technicznej. 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Damian230996 Dobra rada na początek to zapoznaj się z podstawami przepisów konsumenckich i rękojmi aby nie ponosić strat od samego początku. Podobnie nie rób błędów w opisach ofert jak i ich nie koloryzuj aby nikt nie miał podstaw do zwrotów, zgłaszania jako nieregulaminowe ogłoszenia. Ogólnie, żeby nie mieć konfliktów z kupującymi, bo ciężko potem się prostuje różne błędy i pomyłki, sporo ludzi będąc po drugiej stronie komputera nie ma zrozumienia dla takich rzeczy a stratnym często będziesz Ty 😉

Poczytasz trochę Allegro Gadane, to zobaczysz z czym i jakie problemy występują najczęściej

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Damian230996
#9 Pomysłodawca#

Byłem kiedyś u księgowego i podał mi ustawy na ten temat 🙂 Tak to zrozumiałe żeby nie koloryzować tylko pisać tak jak jest. Od siebie dam tyle ile mogę, zawsze kupujący może zapytać dopytać w razie czego 🙂 

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Damian230996 skoro dopiero się uczysz, to może warto zacząć naukę od tego

https://blog.sky-shop.pl/jak-obliczyc-marze-i-narzut-kalkulator/

oznacz moderatorów