anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ilość sztuk w zamówieniu a jedna wysyłka - jak zwrócić pieniądze kupującemu

darek_2055
#11 Animator#

Witam, sprzedałem dziś kilka przedmiotów które zmieszczą się do jednej paczki. W paczkomatach miałem ustawione max ilość sztuk 2. Kupujący zapłacił za dwie przesyłki. Chcę być "fer" I zwrócić mu za jedną z przesyłek. Bo wszystko wyślę w jednej paczce. Jak to zrobić? I jak to zrobić abym ja nie płacił za dwie etykiety? Po prostu wygenerować jedną etykietę w menagerze paczek? A co z drugą? Jakoś anulować tę etykietę?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

xyz96
#21 Demiurg#

@darek_2055 Tak, zrób jedną etykietę i wyślij wszystko jedną paczką. Kupujący będzie zadowolony, bo nie przepłaci za dostawę. Opłatę za jedną przesyłkę zwróć mu na konto bankowe,  albo przez Allegro Finanse tak; https://www.google.com/search?q=darek_2055&rlz=1C1AOHY_plPL708PL836&oq=darek_2055&aqs=chrome..69i57j... Możesz też włożyć pieniądze do paczki. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@darek_2055 jedną odpowiedź już masz , a teraz przedstawię Ci czarny scenarusz .

Allegro już Ci naliczyło prowizję od 2 kosztów przesyłki , nie nadana przesyłka obniży Ci jakość i co za tym idzie pozycjonowanie , cwany klient może się upomnieć o drugą paczkę , dyskusja , POK .

Rób jak uważasz/

 

oznacz moderatorów

darek_2055
#11 Animator#

ok, dzięki. A ile taka prowizja od wysyłki może wynieść? Pozycjonowanie może i obniży, ale jeden taki przypadek w mojej sytuacji i tak nic nie zmieni. Klient się nie upomni bo nawet z nim rozmawiałem.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

darek_2055 O !  tak , dobrze postąpiłeś kontaktując się  , prowizja to przeciętnie 10% kosztu wysyłki , to niewiele , ważniejsza dobra relacja z klientem . Jeśli jakość masz na wysokim poziomie to 1 przesyłka nie pozostawi znaczącego śladu .

Mój czarny scenariusz był po to napisany ,abyś mial jakiś pogląd na to co się moze wydarzyć , a wcale nie musi . pozdr 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@darek_2055 Około 10%. Daj sobie z tym spokój, zapłacisz dodatkowo 90 groszy 🙂 Ważniejsze jest zadowolenie kupującego. On poleci Ciebie innym. 

oznacz moderatorów

darek_2055
#11 Animator#

Dziękuje wszystkim. Co prawda nikt mnie nie poleci bo mój handel to powijki i nawet smarta nie mam jeszcze. Dopiero się uczę ale po prostu czyste sumienie. Aczkolwiek jak coś ja kupuje i wiem, że coś zmieści się do paczkomatu to zazwyczaj pisze wcześniej.

oznacz moderatorów

obslugana100-pl
#10 Popularyzator#

Zwroty rob prawne, czyli tyle, ile się należy. Nie kombinuj za dużo, bo wydłużasz sobie czas obsługi. 

oznacz moderatorów