anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Inny sprzedający wykorzystuje moje zdjęcia oraz opis

Bestfriends_pl
#7 Wielbiciel#

Witam wszystkich,

Trafiła mi się nieprzyjemna sytuacja. Otóż inny sprzedawca wykorzystuje moje zdjęcia i opis sprzedając produkt.

Dodam, że produkt innego sprzedawcy jest innej marki niż ta która jest na zdjęciach.

Allegro odpowiedziało, że nie będzie ingerowało ponieważ nie widzą łamania regulaminu i prawa.

Zasłaniają się regulaminem, w którym jest napisane "Użytkownik wyraża zgodę na wykonywanie autorskich praw osobistych do Treści przez Allegro.pl", tylko moje treści i zdjęcia wykorzystywane są przez innego sprzedającego, a nie Allegro.

Czy ktoś z Państwa miał podobny przypadek?

Jak sobie z takim fantem poradzić?

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

Tak, w regulaminie jest napisane że jak wystawisz to już nie są twoje tylko Allegro, więc można powiedzieć że wykorzystuje zdjęcia Allegro, podałbym Ci formularz zgłoszeniowy ale jak już Allegro się wypowiedziało to zostaje droga prawna, jak masz wątpliwości.

oznacz moderatorów

elemino
#11 Animator#

A czy to nie jest tak, że zgoda o której pisze Allegro dotyczy tylko zdjęć i opisu które są użyte do stworzenia produktu w katalogu Allegro i tylko te mogą być wykorzystywane przez innych, a nie wszystkie zdjęcia i treści z cudzych ofert?

Może moderator się wypowie @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@elemino Czy zgłosiłeś tę sytuację przez formularz? Nie mogę odnaleźć podobnej korespondencji na Twoim koncie.

Podaj mi proszę numer Twojej oferty i oferty innego sprzedającego - zweryfikujemy tę sytuację. Jeśli nie chcesz podawać tych danych na forum, napisz do mnie mejla na spolecznosc@allegro.pl (wielka prośba, żebyś dołączył link do tego wątku). 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

elemino
#11 Animator#

@ko_alka

moje pytanie dotyczyło ogólnej zasady udostępniania przez Allegro innym cudzych zdjęć i opisów,
czy zgoda "Użytkownik wyraża zgodę na wykonywanie autorskich praw osobistych do Treści przez Allegro.pl" dotyczy tylko zdjęć i opisów które zostały użyte do stworzenia produktu w katalogu czy wszystkich zdjęć i opisów w ofertach ??

ja nie mam problemu z wykorzystywaniem zdjęć - ma go autor wątku

oznacz moderatorów

k_owczarek1
Ekspert Allegro

@elemino masz rację, ten zapis dotyczy zdjęć i opisów użytych do stworzenia produktu. Obecnie zdjęcia z Katalogu można pobrać wyłącznie wystawiając przez API oraz plik i to też wyłącznie w przypadku, gdy nie będzie żadnego obrazu w galerii oferty.

W sytuacji, gdy sprzedający wystawia ofertę przez formularz ze zdjęciami cudzego autorstwa to możemy podjąć działania. @Bestfriends_pl jeśli podasz @ko_alka numery wspomnianych ofert będziemy w stanie sprawdzić z jaką sytuacją mamy do czynienia. 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@k_owczarek1  je batonika

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

cysiu1981
#9 Pomysłodawca#

Miałem niedawno podobny problem.

3 zgłoszenia do Allegro i nawet odpowiedzi nie dostałem.

Napisałem do nich żeby zmienili opis i zdjęcia, które skopiowali z mojej oferty.

Odpisali mi że mam im przedstawić papier że jestem właścicielem zdjęć.

Więc odpisałem że mam oryginalne pliki na komputerze, teraz jak robisz zdjęcia telefonem czy aparatem to w zdjęciu zapisują się informacje, data model aparatu itd.

Dodałem: Sprawę zgłosiłem do Allegro. Jeżeli nie zostaną usunięte moje zdjęcia i opis z państwa oferty. To sprawę kieruję do sądu o wykorzystanie moich zdjęć i opisu bez mojego pozwolenia.

Poskutkowało natychmiast.

Nie licz na Allegro bo oni pomagają tylko kupującym, jak sprzedający ma problem to zero reakcji.

Przekonałem się o tym nie raz.

oznacz moderatorów