anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

InPost paczkomaty opłata za zwrot

MAMY ROZWIĄZANIE!
Sklep-Boma
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry, klient zakupił u mnie towar bez smarta. Wysyłka za 8.99 do paczkomatu. Nie odebrał paczki i ta dziś wróciła jako zwrot. Chciałabym się dowiedzieć gdzie mogę znaleźć czy została mi naliczona dodatkowa kwota za zwrot w InPost czy była darmowa. Wiem że temat był poruszany ale wszędzie są podane bardzo sprzeczne informacje. Chce być uczciwa do klienta i nie wiem ile mam mu oddać. Dziękuje za odpowiedzi. 

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23
MrMarco
#13 Ambasador#

Przy Allegro paczkomatach zwrot jest darmowy, więc nic ci nie naliczą 😉

Sprawdzaj w rozliczeniach, tam masz wszelki opłaty jakie ponosisz na rzecz Allegro

oznacz moderatorów
MrMarco
#13 Ambasador#

@darwik-firmajak to? Mi nie nalicza, ale zaniepokoiłeś mnie i sprawdzę jeszcze...

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Oddajesz kupującemu całość, zwrot ma darmowy.😁

oznacz moderatorów
MrMarco
#13 Ambasador#

@darwik-firma masz takie pozycje w rozliczeniu?

oznacz moderatorów
darwik-firma
#12 Orędownik#

oczywiscie  ze mam jedynie za friko jest smart  jesli kupujacy ją odbierze i odesle w ramach smartu

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@darwik-firma  

To pokaż nam na zrzucie, że masz. Do mnie przez lata wróciło sporo nieodebranych paczek i nigdy nie zapłaciłam za to ani grosza. Oczywiście mówimy o Allegro paczkomatach.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
darwik-firma
#12 Orędownik#

przeczytaj odpwiedz mediatra  -tylko wysyłki smart bezpłatne - a pozostałe sprzedawca płaci  i sprawdz sobie  -rozliczenia z allegro  to znajdziesz opłaty za takie  paczki

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@darwik-firma, jeśli sprzedałeś towar z dostawą metodą Allegro Smart! do paczkomatu InPost, otrzymasz wpłatę tylko za przedmiot, a przesyłkę Allegro Smart! wyślesz bezpłatnie. W takiej sytuacji nie obowiązuje Cię zwrot kosztów dostawy.

c74f686d44c0ac674f3e98c79cb7.png

Więcej na ten temat znajdziesz w tym artykule.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
MrMarco
#13 Ambasador#

Darwik a co z § 5 pkt.3 Regulamin świadczenia usługi Allegro Paczkomaty24/7 InPost”

"3. Usługa zwrotu jest zwolniona z opłaty w przypadku zwrotu Przesyłki do Nadawcy z
powodu wyczerpania możliwości jej doręczenia (w szczególności po jej
bezskutecznej awizacji bądź w przypadku odmowy przyjęcia Przesyłki przez
Adresata) lub z powodu zwrotu Przesyłki na żądanie Adresata (w szczególności w
przypadku wymiany towaru przez Adresata lub rezygnacji przez Adresata z
zakupu).
"?

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
MrMarco
#13 Ambasador#

@darwik-firma  No tak, Inpost kasuje, ale nie w przypadku opcji Allegro paczkomaty - przynajmniej u mnie nie kasuje co jest zgodne z tym punktem regulaminu.

Ewentualnie nie widzę tych opłat, więc jeśli masz takie pozycje w rozliczeniu to proszę wklej screena, bo np. mi byś w ten sposób pomógł

oznacz moderatorów
darwik-firma
#12 Orędownik#

mam pytanie do mediatora dlaczego istnieje POK  a niema  POS  i dlacego nie  zwracacie kosztóa sprzedajacemu za nie odebrane paczki

oznacz moderatorów
MrMarco
#13 Ambasador#

Dodatkowe koszty w tym przypadku możesz przenieść na kupującego

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@darwik-firma, możesz wskazać numer zamówienia, o który pytasz? Jeśli chodzi o nieodebraną przesyłkę Allegro InPost, nie ponosisz dodatkowych kosztów związanych z jej odesłaniem.

Zapisy z regulaminu InPost:

Usługa zwrotu jest zwolniona z opłaty w przypadku zwrotu Przesyłki do Nadawcy z powodu wyczerpania możliwości jej doręczenia (w szczególności po jej bezskutecznej awizacji bądź w przypadku odmowy przyjęcia Przesyłki przez Adresata) lub z powodu zwrotu Przesyłki na żądanie Adresata (w szczególności w przypadku wymiany towaru przez Adresata lub rezygnacji przez Adresata z zakupu).

Usługa zwrotu jest zwolniona z opłaty za zwrot Paczki do Nadawcy z powodu wyczerpania możliwości jej doręczenia (awizacja, odmowa przyjęcia) lub z powodu zwrotu na żądanie Adresata Paczki (wymiana towaru lub rezygnacja z zakupu).

Opłata za zwrot przesyłki przy metodach dostawy bez "Allegro" w nazwie jest naliczana zgodnie z cennikiem.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
Sklep-Boma
#9 Pomysłodawca#

Tak jak pisałam osoba kupiła bez smarta. Zapłaciła 8.99 za paczkę dodatkowo. Nie zrobiła zwrotu tylko nieodebrała paczki. Dziś sprawdzałam rozliczenia z Allegro i nie znalazłam dodatkowej opłaty czy ta opłata może być jednak naliczona w późniejszym terminie? 

oznacz moderatorów
darwik-firma
#12 Orędownik#

sprawdz za kilka dni

oznacz moderatorów
darwik-firma
#12 Orędownik#

wejdz na menadzer paczek i sprawdz stan konta oraz opłaty i za co to sie zdziwisz

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@darwik-firma 

Historię operacji w managerze sprawdzam na bieżąco i nigdy się nie zdziwiłam 😂 Prosimy Cię o dowód takiej opłaty więc nam go wklej a nie mącisz co poniektórym w głowach.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@darwik-firma, czy możesz załączyć zrzut ekranu, który pokaże opłaty, o których mówisz? 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów