anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak bronić się przed nieuczciwymi kupującymi?

Jakubstr
#1 Nowicjusz#

Witam,

 

Zacząłem sprzedawać złoto z gry tibia (tibia coins) za pośrednictwem allegro. Notorycznie zakupy są dokonywane przez podejrzane osoby - ulica podana w adresie nie mieści się w danej miejscowości, kod pocztowy jest z drugiego końca Polski, a dzwoniąc na numer podany do kontaktu odbiera osoba, która nie ma pojęcia o żadnym zakupie. Drugą podejrzaną rzeczą jest konto w grze - na które mam przelać zakupione złoto - konto jest stworzone zazwyczaj tuż przed zakupem tj. 10-30minut. Dowiedziałem się o tym, że jest coś nie tak po kontakcie jednego z allegrowiczów ze mną, w którym oświadczył, że zakup nie został dokonany przez niego a padł on ofiarą wyłudzenia kodu blik. 

 

Jak się bronić przed nieuczciwymi kupującymi? 

Dlaczego allegro nie weryfikuje w żaden sposób danych kupującego bez konta? Chociażby kodem sms?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

Sojiro
#12 Orędownik#

Nie ma już czegoś takiego jak zakup bez konta. Wszystkie konta są weryfikowane przy ich zakładaniu.

A to czy na takie konto nie było włamania, lub czy przy składaniu zamówienia kupujący wpisał sobie inne dane niż te prawdziwe to inna bajka.

Zgłaszaj swoje podejrzenia do Allegro. W przypadku sprzedaży jakichkolwiek rzeczy drogą elektroniczną jest to częsty przypadek, poczytaj sobie to forum, ilu ludzi zostało już oszukanych.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Jakubstr Podjęliśmy już odpowiednie działania i konta nieuczciwych kupujących zostały zablokowane. Tak jak napisał Sojiro - obecnie na Allegro nie ma już kupujących bez zarejestrowanego konta. Bardzo dbamy o to, żeby Allegro było bezpiecznym miejscem ale dobrze, kiedy sprzedający również są czujni. Warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas sprzedaży i nie wysyłać towaru, dopóki nie otrzyma się za niego zapłaty, a także nie zgadzać się na zakupy poza Allegro.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów